2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Universiade: parádés nők, jöhet a finálé Kazanyban

Kanada elleni 7–6-os győzelmével a magyar női vízilabdacsapat – hat Csongrád megyei játékossal – bejutott a döntőbe az oroszországi Kazanyban zajló 27. nyári Universiadén. Kedden Oroszország következik a fináléban.
Hatalmas sikert ért el a magyar női vízilabda-válogatott, amely ma délután bejutott a fináléba a kazanyi Universiadén. A Magyar Egyetemi-főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a Gangl, Csabai, Kisteleki, Gémes, Dalmády Szandra, Hevesi, Somhegyi hetessel kezdő magyarok az első negyedben szinte állva hagyták ellenfelüket, és 4–0-s előnnyel zárták a szakaszt. A félidőig maradt a négygólos különbség, és a harmadik játékrészben ugyan két, majd a zárónegyedben további egy gólt lefaragtak hátrányukból a kanadaiak, de a győzelmet a magyar egyetemi csapat szerezte meg.

A siker a megyei sportbarátok számára is kedves, hiszen a magyar együttesben hat játékos képviseli Csongrád megyét. A kanadaiak ellen a szegedi kapus, Gundl Diána (Szegedi Vízmű Taylor&nash Szegedi Egyetem) csak a kispadról szurkolhatott, a mezőnyjátékosok közül pedig a kezdőben is helyet kapó Dalmády Szandra (Szeged) volt eredményes, egy gólt szerzett. Mellettük ott volt a keretben Árkosy Lilla (Szeged), Gémes Alexa (Hungerit-Szentes), Dalmády Petra (Szeged) és Hevesi Anita (Szentes) is – közülük öten a Szegedi Tudományegyetemen tanulnak, míg Hevesi a tatabányai Edutus Főiskola hallgatója.

A másik ágon az oroszok simán, 14–7-re verték az olaszokat, így velük döntőzik kedden 17.45-től a magyar együttes.

Eredmény, elődöntő: Magyarország–Kanada 7–6 (4–0, 2–2, 1–3, 0–1), a magyar gólszerzők: Csabai 3, Kisteleki 2, Dalmády P., Somhegyi.

• 1. Zotya100 2013. július 15. 18:07
    „A fiúk is már a 4 között vannak, -- gratula Vincze Balázsnak! Remélem ők is döntőt játszanak!”

SZAK: pechszéria, majd szerencse

Az NB I-ben a riválisok botlásai is kellettek a remek tavaszi szezonhoz, de ez semmit sem von le a Szegedi AK női labdarúgócsapatának érdemeiből. Tovább olvasom