2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Vásárhelyi bravúr a Debrecen ellen

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap hazai környezetben bravúros győzelmet aratott a Debrecen ellen.
A találkozó első negyedórájában úgy tűnt, ha nehezen is, de érvényesíti a papírformát a Debrecen, és megveri az ASAHNKC-t. A félidő derekáig rendre a vendégeknél volt az előny két-három góllal, a fordulatot a 20. perc hozta: Koroknai találatával először vezettek a kék-sárgák, 11–10. Ez újabb lendületet, lökést adott az addig is jól küzdő hazaiaknak és a szünetig (félidő: 17–14) hetet termelő Koroknai vezérletével fokozatosan növelték előnyüket. A beállós Borbély is fontos gólokat lőtt.

Jenőfivel sem bírtak a debreceni védők.
Fotó: Tésik Attila

A pihenőt követő első percekben a Loki volt eredményesebb, de az ASA-HNKC-t ezen a napon nem lehetett megállítani. A szigorú és határozott védekezés két oszlopa Sipos és Fülöp volt, a csereként beállt Vörösnek alig tudtak gólt dobni Szűcsék, és Jókai is igazi vezéregyéniségnek bizonyult. Bár ezen a meccsen minden pályára lépő nagyon odatette magát. A hajrára már csak egyetlen kérdés maradt: mennyivel nyer a Vásárhely? A válasz: öttel, 29–24! Bravúros győzelmet ünnepelhetett a gárda és az utolsó perceket szinte végigtapsoló közönség.

ASA-HNKC – Debrecen: 29–24 (17–14)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 4, Nyikolajenko 4, SIPOS, FÜLÖP, JÓKAI 4, KOROKNAI 7 (2). Csere: VÖRÖS (kapus), Borbély 4, Jenőfi 1, Takács 3, Szepesi 1, Bloj 1. Edző: Rapatyi Tamás.
Debrecen: Triffa – Csáki, Latakaité 5 (2), TEMES 6 (1), Szabó V. 4, Szűcs G. 4, Stuparicova 4. Csere: Kiss É. (kapus), Micsics 1, Benyáts, Sütő, Nagy. Edző: Varga József.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2⁄2, ill. 6⁄3.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 0–2, 12. p.: 4–7, 17. p.: 8–9, 21. p.: 12–10, 25. p.: 14–11, 35. p.: 18–17, 42. p.: 22–19, 53. p.: 26–21, 60. p.: 29–23.

A Szeviép-Szeged továbbra is a harmadik helyen

A Szeviép-Szeged NB I-es női kosárlabdacsapata a Szekszárdot fogadta hazai pályán. A szegediek a… Tovább olvasom