2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Vereség: Floratom-Félegyháza 2-8

Nagy meccseket játszott, olykor peches is volt a Floratom, de ellenfele, a Félegyháza okkal nyerte meg a férfi asztalitenisz Extraliga rangadóját.

Floratom Szeged AC Kalo-Méh-Félegyházi ASI 2-8
Férfi asztalitenisz Extraliga. Szeged, Móricz-tornacsarnok, 50 néző.
Mérkőzések: Dudás, Kószó A.-Vajda, Korponai 3-2, Kószó A.-Korponai 2-3, Lukács-Vajda 0-3, Dudás-Móricz 1-3, Kószó A.-Vajda 3-2, Dudás-Korponai 1-3, Lukács-Móricz 0-3, Kószó A.-Móricz 0-3, Dudás-Vajda 2-3, Lukács-Korponai 1-3.

10. mérkőzés
Lukács Levente-Korponai Zoltán 1-3
11-8
-cal a ma verhetetlen Korponai kezd. 11-7-tel övé a második szett is. A harmadik szett a legizgalmasabb, végig Lukács irányít. 11-9-re megnyeri a szettet, ez neki ma az első részsiker. Lukács tét nélkül is mindent megtett, de a szett (12-10) és a meccs (3-1) is ellenfeléé lett.

Vereség: Floratom-Félegyháza 2-8. Fotó: Frank Yvette (galéria)

9. mérkőzés
Kószó Attila-Móricz Máté 0-3
11-8
-cal Móriczé a szett, már a döntetlen is egyre távolabb a Szegedtől. A második játszmát 11-7-tel nyeri Móricz. Kószóból sokat kivettek az eddigi találkozók. 11-9-re a harmadikat is a félegyházi nyeri, 3-0, így pedig a két pont is biztosan a Félegyházáé lesz.

8. mérkőzés
Dudás Róbert-Vajda Viktor 2-3
6-3-ra vezetett a szettben, ám végül 11-7-re kikapott Dudás. Bosszankodik is rendesen. Második játszma: 3-0 volt Dudásnak, onnan lett 3-5, majd 5-5. Labdát cseréltek, ez Dudásnak kedvezett, aki 11-6-tal egyenlített. "Ezt meg kell emésztenem" - mondja egy hálóról lecsorgó labda után, 10-9-es hátrányban Vajda. "A rutin" - veti oda gúnyosan. Nem egy szimpatikus fiú... Bejön neki a dolog, 13-11-gyel övé a játszma 2-1. 7-1-ről 7-6-ra jön fel Dudás. 8-8, 10-10, majd 12-12, végül 14-12-vel Dudásé. Döntő szett jön. 11-6-tal Vajda nyer, 3-2-vel övé a meccs. Azért meg kell jegyezni, hogy a vendégek sportszerűen játszanak, ő viszont szinte kibírhatatlanul idegesítő volt - szándékosan.

7. mérkőzés
Lukács Levente-Móricz Máté 0-3
Móricz 11-5-re hozza az elsőt. Jobb a félegyházi, most 11-6-ra nyer, és vezet 2-0-ra. Folytatódik a sorminta, 11-5 és 11-6 után 11-7-re nyer Móricz, így 0-3. Az utolsó három meccsen nyernie kéne a Floratomnak a döntetlenhez.

6. mérkőzés
Dudás Róbert-Korponai Zoltán 1-3
A szkásos végjáték, szoros szett, Dudás 11-9-es sikerével. A középső szakaszban zajló két egyes rendkívül fontos lehet a végén. Egyenlítés, Korponai 11-2-re lemossa Dudást ebben a játszmában, 1-1. A szegedi játékos 9-3-as hátrányból jön fel 9-7-re. Továbbnem sikerül zárkózni, 11-9-cel a meglepetésember Korponaié a szett 1-2. Hiába egyenlített 9-5-ről 9-9-re Dudás, 11-9-re elbukta a szettet, így 3-1-re a meccset.

Egy klasszikus: Klampár Tibor-Jan-Ove Waldner 1989-ből

5. mérkőzés
Kószó Attila-Vajda Viktor 3-2
Két peches ponttal kapott ki Kószó 11-9-re, és ha lehet, még idegesebb a vajdasági fiú, mint volt az első meccsén. Nyugtatni próbálják, kisebb-nagyobb sikerrel. Kószó Attila magára talált, 11-6-ra behúzta a játszmát, és kiegyenlített. Nagyon kellene nyernie... Vajda minden megnyert pontja után odaszúr egy "csúúú"-t ellenfelének. Elég idegesítő... 11-6 a vendégeknek a szett, így 1-2. Kószó 11-4-re nyeri a negyedik szettet, így ez lesz ma a harmadik döntős szettes meccse. Eddig a párost megnyerte, az egyesét elbukta. Most 5-2-re meglép Vajda. A félegyházi hergeli magát, Kószó 5-7-es hátrányban fogadhatja a szerváit. A nap egyik legszebb poénja Kószóé, igaz, ez is csak egyet ér. 8-7-nél félegyházi időkérés. 10-9-nél Kószó adogat, Vajda hibázik (11-9), Kószó pedig 3-2-re megnyeri a nap legnagyobb meccsét. Szépít a Floratom is.

4. mérkőzés
Dudás Róbert-Móricz Máté 1-3
Móricz kezdett ponttal, rögtön kettővel 0-2. Sőt kisebb meglepetésre simán, 11-3-ra nyeri a szettet is. Most jobban megy a Félegyházának, mindkét asztalon. Dudás Róbert elkapta a fonalat, simán veri 11-5-re Móriczot, és kiegyenlít, 1-1. Folytatódik a libikóka, megint Móricz nyer, méghozzá 11-9-re. Sőt a negyedik szettet is behúzza 11-8-ra, 3-1-re nyeri a meccset.

Aki nincs itt: Blake Griffin.

3. mérkőzés
Lukács Levente-Vajda Viktor 0-3
Lukács kicsit kapkod a végjátékban a nézők szerint, így az esélyesebb Vajda nyeri 11-8-ra az első szettet. A második meccs simább, 11-3-ra lesz Vajdáé, aki a félegyháziak elsőszámú játékosa. A harmadik végén volt a legtöbb esélye a szegedi játékos-edzőnek, de 11-9-ra az is ellenfeléé lett, aki így 3-0-ra megnyerte a találkozót.

2. mérkőzés
Kószó Attila-Korponai Zoltán 2-3
Kózsó nagy csatában nyeri meg az első szettet 11-9-re. Ahogy várható, 1-2 pont dönt minden játszmánál eddig. Korponai egyenlít, 11-8-ra hozza a játszmát, ezzel 1-1. Baj van, ószó többet hibázik a kelleténél, bosszankodik is emiatt. Korponai 11-7-re nyeri a harmadik szettet, így 2-1. Kószó majd felrobban, 6-3-nál időt is kér a Floratom. Két pontot beüt, 6-5-nél az ASI kéri ki idejét. Az eddigi legizgalmasabb meccs. 6-6 óta egyesével haladnak a játékosok, 11-9-re azonban Kószó nyer, és kiegyenlít. Döntő szett jön. "Hogy rontom el" - kiabálja Kószó 2-2-nél. Azért még nincs nagy baj. Korponai igazi "malacpontot" üt, így lesz 9-7 8-8 helyett. 11-8-ra Korponaié a döntő szett és így 3-2-re a meccs is.

Csak hogy sejtsék, mi folyik a Móriczban.

1. mérkőzés
Dudás Róbert, Kószó Attila-Vajda Viktor, Korponai Zoltán 3-2
Villámrajtot vettek a vendégek, gyors vezetés után 11-5-re behúzták az első szettet. A második játszmában kiegyenlített játék folyik, 8-8-nál nehéz lenne tippelni. Mostmár nem is kell: Dudás káprázatos mentésével 11-8-ra behúzza a szettet, így egyenlít a Floratom! Szerencsénk is van: egy csusza után 4-0-val kezdi a Szeged a harmadik szettet. Kószó adogatása után megvan a második szett a Floratomnak, 11-4-re nyertek, és vezetnek a meccsben is. A vendégek 9-7-re vezetnek a negyedik szettben, ám most a Szeged szerválhat. Nem számít, így is egyenlítenek 11-8-cal. Döntő játszma jön. Jól kezdünk, 2-0-nál időt kér a Félegyháza. 5-0 után születik az első félegyházi pont. Jön még belőle három, 6-4-nél időt két a Floratom. 7-7-nél kezdődik minden elölről, majd 8-8-nál is. 9-9-nél két fontos szegedi szerva jön Kószó Attilától. Megint volt egy kis szerencsénk, Dudás a hálón megpattanó pörgetésével a Floratom 11-9-re nyeri az ötödik szettet, így 3-2-re megnyeri a párost.

10.59: a párosok kezdenek majd.

10.53: Lukács Levente játékos-edző egy ocka Milka-csokival melegít a fontos bajnokira.

10.50: egyik csapatot sem zavarta meg az óraátállítás, mindkét gárda rendben megérkezett a Móricz-tornacsarnokba.

A találkozó fontos a dobogóért folytatott harcban, hiszen a két együttes azonos ponttal áll a tabellán. A bajnokság élmezőnye sűrű, a 2. és 5. helyezett csapatot mindössze 2 pont választja el egymástól. Az ősszel 5–5-ös döntetlenre végeztek a csapatok úgy, hogy 5–3-as szegedi vezetésnél előbb Dudás, majd Lukács bukott el a döntő szettben minimális különbséggel egy-egy meccset. Ezúttal is szoros mérkőzésre van kilátás, nüanszok dönthetnek egyik vagy másik csapat javára.

Kószó és Dudás győzelmeire is szükség lesz.  Fotó: Karnok Csaba
Kószó és Dudás győzelmeire is szükség lesz. Fotó: Karnok Csaba

A találkozót – annak fontosságára való tekintettel – a delmagyar.hu holnap 11 órától online tudósítja.

• 1. gszlaszlo 2012. március 25. 13:49
    „griffin like!”

Tubak Róbert a magyar bajnok 50 km-es gyaloglásban

Az SZVSE versenyzője, Tubak Róbert nyerte meg szombaton a férfiak 50 km-es gyalogló magyar… Tovább olvasom