2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Vereséggel tért haza Vecsésről a Makó

Vereséggel tért haza Vecsésről a Makó NB II-es labdarúgócsapata. A vendégek a hatodik perctől emberhátrányban játszottak, és már 2–0-ra is vezettek, de végül 3–2-re fordított a hazai gárda.
Vecsés–Makó 3–2 (2–2)
Vecsés, 250 néző. Vezette: Szabó S. (Albert, Vári).
Vecsés: Elbert – Ács, Hungler, Ferenc D., Csirinyi – Pisont, Szabó L. – Buzás, Kiss K., Menyhárt – Holló. Edző: Csábi József.
Makó: Czirbus 6 – Kazán 5, Turján 6, Kis K. 6 – Kulacsik 4, Varga R. 1, Tóth Cs. 5, Fülöp 6, Podonyi 5 – Kurucsai 5, Hadár 7. Edző: Takács Zoltán.
Cserék: Holló helyett Czipper a 80., Szabó L. h. Csillag a 85., Kiss K. h. Lukács a 90., ill. Kurucsai h. Szélpál a 63., Tóth Cs. h. Nyúl a 72. percben.
Gólszerzők: Csirinyi a 40., Hungler a 45., Szabó L. az 57., ill. Hadár a 23. és a 37. percben.
Kiállítva: Varga R. a 6. percben.

Négy alapemberét nélkülözve utazott el Vecsésre a Makó: Schreiber és Magyar sérülés, Mórocz és Bány eltiltás miatt nem léphetett pályára. Így aztán mivel Takács Zoltánnak mindössze három vérbeli védője maradt, ezért aztán a tréner a 3–5–2-es játékrendszert választotta.

Gyorsan szertefoszlani látszottak a vendégek pontszerzési reményei is, hiszen már a 6. percben Varga R. megkapta második sárgáját is, így csapata majdnem egy egész meccsen át emberhátrányban játszott. Ám mindez mégsem látszott meg a makóiakon: előbb a 23. percben Hadár kapásból, húsz méterről bombagólt lőtt, majd a 37. percben ismét ő volt eredményes: Fülöp szöglete után négy méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 0–2. Erre senki sem számított, de mégsem mehetett előnnyel a szünetre a Makó. A 40. percben Pisont középre adását Csirinyi hat méterről mindenkit megelőzve bólintotta a bal alsóba, 1–2. A 45. percben Menyhárt ívelését Hungler mellre vette, és még mielőtt a játékszer földet ért volna, egyből nyolc méterről a kimozduló Czirbus fölött a léc alá tüzelt, 2–2.

A mozgalmas első félidő után tehát minden kezdődhetett elölről a második negyvenöt percben. Ez inkább a hazaiaknak kedvezett, akik kétgólos hátrányból fordítva mentették nyerhetőre a találkozót. És az 57. percben meg is szerezték a győztes gólt. Rövid felszabadítás után Szabó L. eszmélt először, és a lecsorgó labdát 18 méterről ballal a jobb alsóba lőtt, 3–2.

Takács Zoltán: – Jól küzdöttünk, de a ritkán látható részrehajló játékvezetés és az egyéni hibák megakadályozták csapatomat abban, hogy jó eredményt érjünk el.

További eredmények: Bőcs– Baktalórántháza 1–4, Vác– ESMTK 6–0, Kecskemét–Karcag 0–2, Nyíregyháza–Orosháza 2–1, Szolnok–Kazincbarcika 3–0, Jászapáti–Soroksár 1–3. Szabadnapos: Budafok.