2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Verve a világválogatott: MOL-Pick Szeged-Kiel 31-29

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata két góllal nyert a német THW Kiel ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Visszavágó jövő vasárnap.

MOL-Pick Szeged-THW Kiel (német) 31-29 (17-15)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Gousko, Repkin (fehéroroszok).
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 4, Ancsin 2, Bombac 6, Zubai 2, Robledo 4, Källman 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Parrondo 2/2, Vranjes, Balogh 5, Ilyés 2, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
THW Kiel: Sonne - Ekberg 2, Jicha 4, Toft Hansen 1, Wiencek 2, Duvnjak 2, Dahmke. Csere: Ege (kapus), Vujin 4, Canellas 1/1, Lundström 4, Weinhold 5, Pálmarsson 3, Sprenger 1. Vezetőedző: Alfred Gislason.
Hétméteres: 3/2, ill. 1/1.
Kiállítás: 4, ill 6 perc.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője: - Nagy győzelem volt ez a meccs, gratulálnom kell az összes játékosomnak, különösen az alig két hete megműtött Jonas Källmannak. Ritkán találkozok ennyire profi sportolóval. Amikor a Kiel visszajött a meccsbe, a csapatnak volt válasza erre, és két góllal nyertünk. A magyar kézilabdázásnak is hatalmas dolog, hogy győzni tudtunk.

Alfred Gislason, a Kiel vezetőedzője: - Természetesen nyerni érkeztünk Szegedre, de rosszul kezdtünk, a védekezésünk nem működött. A hajrában vezetni tudtunk, volt esélyünk a győzelemre is, de nem sikerült. Viszlát a jövő héten!

Ilyés Ferenc, a Szeged átlövője: - Nyertünk, de nem szabad itt megállni. Becsületesen felkészültünk, és ha Kielben is így teljesítünk, így küzdünk, talán lehet esélyünk a Final Fourba jutásra. Fantasztikus érzés volt, hogy a lelátón láthattam a családomat!

Filip Jicha, a Kiel átlövője: - Tipikus BL-meccs volt, amelyen mindkét csapat óriási tűzzel játszott. Amikor átvettük a vezetést, boldog voltam, azt éreztem, nyerhetünk, ám az utolsó perceket elrontottuk. Várjuk a vasárnapi visszavágót!

Percek óta ünnepel a csarnok! Zúg a "Szép volt, fiúk", és persze a "Mi vagyunk a legnagyobbak" is!

60. perc: az utolsó perc! Ancsint blokkolják, marad nálunk, szegedi időkérés. BOMBAC! Talpról! Egy zseni 31-29. Pálmarssont megállítjuk! 4 másodperc! Már zúg a Szép volt, fiúk! VÉGE!

59. perc: Bombac elveszíti. Wyszomirski!

58. perc: blokkolünk, Källman indul, belövi 30-28. Källmant az öltözőbe kísérik, eddig bírta a műtétje után. Fejen, hason találta a kapus a góljánál, talán ezért. Hatalmas sportember a svéd. Jicha 30-29.

57. perc: Wyszomirski! Újabb védés! Robledo betörésből 29-28. Bombac hergeli a közönséget, sikerrel! Mindenki áll, mindenki üvölt!

56. perc: na, harmadjára csak bevágja Ancsin 28-28. Kieli időkérés. Rossz német cserét reklamál a Pick, teljes joggal, de nincs kiállítás.

55. perc: Ancsin lövését olvassa Sonne. Wyszomirski is véd egyet. Ancsint most blokkolják.

54. perc: Sprenger 27-28. Szegedi időkérés. Először vezetnek a vendégek.

53. perc: Robledo mellélő, ez most ötlettelen támadás volt. Bombacot kell ápolni. Pálmarsson egyenlít 27-27.

52. perc: Bombac ötödik gólját lövi 27-26. Robledót lövés közben fogjk meg, nincs kiállítás. Pastor sem érti...

51. perc: Balogh ejtése fölémegy. Lundström kiegyenlít 26-26. Ancsin nagyot esik, lent marad, le kell cserélni. Az oldalát fájlalja.

50. perc: Weinhold belejött 26-25.

49. perc: Wyszomirski újabb védése! Bombac! Felteszi kínaira, Källman bevágja 26-24.

48. perc: most nincs szegedi gól.

47. perc: Lundström dob be egy kipattanót 25-24.

46. perc: Weinhold válasza sem késik 24-23. Prodanovics! Nullszögből! 25-23.

MOL-Pick Szeged-THW Kiel. Fotó: Schmidt Andrea

45. perc: Prodanovics bavágja a rövidbe 24-22.

44. perc: Ekberg pörget a kapuba 23-22. Bombac kapufája után Wyszomirski ziccert fog.

43. perc: Jicha lábbal veri meg a szegedi védekezést 23-21. Källman kap kiállítást.

42. perc: Bombac! Mindent tud a játékról! Most Balogh Zsolttal dobat gólt 23-20.

41. perc: Källman totális ziccerét fogja meg Sonne. De kár érte!

40. perc: Zubairól kiállítják Toft Hansent 22-20. Prodanovics hetest harcol ki. Parrondo most kihagyja, Ege védett.

39. perc: Weinhold ismét 22-20.

38. perc: Weinhold 22-19. Canellas ellépi, nem ér a gól.

37. perc: talpról varázsol Bombac 22-18.

36. perc: Wiencek 21-18.

35. perc: Blazevic blokkol. Wyszomirski véd, Zubai gólt szerez 21-17.

34. perc: Bombac kígyózik, gólt ér a megoldás 20-17.

33. perc: Jichát kiállítják, de a labda a Kielé. Eddig remekül vezetik a sporik a meccset.

32. perc: Weinhold a kapu bal oldalába lő 18-17. Källman beállóból 19-17.

31. perc: nézzük a folytatást. Wyszomirski védéssel, Balogh góllal kezd 18-15. Jicha 18-16.

Félidő!

30. perc: Lundström 17-15. Vujin kapufájával ér véget a félidő.

29. perc: Bombacról állítják ki Ekberget. Balogh megint megtalálja a rést 17-14.

28. perc: Pálmarsson világklasszis gólt szerez takarásból 16-14.

27. perc: Parrondo szerez labdát védekezés közben. Ilyés a bal felsőbe 16-13.

26. perc: Toft Hansen beállóból, Balogh egy csel után 15-13.

25. perc: sokat csúszkálnak a játékosok, most Bombac, el is veszíti emiatt a labdát.

24. perc: Bombac szinte vetődik előre, talál egy rést, bevarrja 14-11. Vujin negyedik gólja 14-12.

23. perc: Ilyést passz közben meglökik, így eladja. Sierra véd, kiegészültünk.

22. perc: hatalmas gólt lő a jobb felsőbe Ilyés emberhátrányban is 13-10. Pálmarsson 13-11.

21. perc: Wiencek gólt szerez, Vadkertit kiállítják 12-10.

20. perc: Vadkertit becserélik, Lundström gólt szerez 12-9. Szegedi időkérés.

19. perc: Vujin talpról 12-8.

18. perc: meglövi első gólját Balogh Zsolt is 12-7. Pálmarsson is pályán.

17. perc: Duvnjak 11-7. Balogh Zsolt a pályán. Bombac csodásan védekezik. Ilyés is beszáll.

16. perc: Bombac egész pályás indításából Källman talál be 11-6.

15. perc: Robledo harmadik gólját szerzi 10-6. Vranjes a pályán.

14. perc: Ancsin eladja. Vujin szed össze egy lehetetlen labdát, be is dobja 9-6.

13. perc: Toft Hansen tiszta helyzetből fölé.

12. perc: Jicha szétlövi a bal felsőt 8-5. Prodanovics harcol ki hetest. Parrondo higgadt 9-5.

11. perc: Ancsin! Micsoda gól! 8-4.

10. perc: Prodanovics ziccere kimadar, Ekberg bevágja 7-4.

9. perc: Källman dobat gólt Zubaival 6-3. Sierra véd, indulunk, Prodanovics! 7-3-nál német időkérés.

MOL-Pick Szeged-THW Kiel

8. perc: Zubait nagyon darálják beállóban. Egyelőre nincs kiállítás. Robledo, majd Duvnjak 5-3.

7. perc: Sierrának a második bravúrja is megvan.

6. perc: Bombac, majd egy labdaszerzés után Prodanovics 4-2.

5. perc: Vujin betörésből egyenlít 2-2.

4. perc: Zubait is megtépik, ez is büntető. Parrondo dekázik a labdával párat, majd belövi azt 2-1.

3. perc: Duvnjak harcol ki hetest, Canellas lövi, 1-1.

2. perc: Robledo góljával vezetünk 1-0.

1. perc: mi kezdtünk. Ancsin lövését blokkolják. Källman ott van a kezdőben.

19.12: remek kék-fehér élőképpel készültek a szegedi csapatnál - a szurkolók a BL-himnusz alatt kartonlapokat emeltük a fejük fölé.

19.09: zajlik a bemutatás, mindjárt kezdünk! Vujin óriási füttyöt kap a szegedi drukkerektől, korábban már megírtuk, hogy miért.

19.07: már pörög a Pick-bika is. Csak hogy tudják: rókavadászat és oroszlánölés után zebralesen van a szegedi kabalaállat. Hogy mire gondolunk? Részletek itt!

19.05: a klubhonlapon a szurkolók megválasztották március legjobbját, aki Dean Bombac lett. A szlovén irányító Nagy Péter Eb-bronzérmes súlyemelőtől vette át elismerését.

19.03: teljes fordulatszámon a közönség!

19.01: most ért véget Párizsban a PSG-MKB-MVM Veszprém negyeddöntő, amely 24-24-es döntetlent hozott.

18.56: csak a rend kedvéért ismételjük át: a negyeddöntős párharc győztese bejut a kölni Final Fourba. Mivel a nőknél a Győr nem lesz ott a négy között, így a budapesti négyes döntőben a gyengébbik nemet nem képviseli a rendező ország csapata. A férfiaknál a Kiel az utolsó még versenyben lévő német együttes, de bízunk benne, hogy a kölni Final Four is hazai résztvevő nélkül zajlik majd. Ennek az időpontja egyébként május 31.-június 1. lesz.

18.53: a kieli keret: 4 Duvnjak, 5 Lundström, 7 Toft Hansen, 11 Sprenger, 12 Ege, 13 Weinhold, 16 Sonne, 17 Wiencek, 18 Ekberg, 19 Lauge, 21 Canellas, 23 Dahmke, 24 Pálmarsson, 39 Jicha, 41 Vujin.

18.36: a szurkolói barátság jegyében a szegedi és kieli dobok egyelőre egymás mellett foglalnak helyet, mindkét tábor hangol a kezdésre. Közben befut a MOL-Pick Szeged kerete is, már most kiváló a hangulat.

18.33: a szegedi keret: 1 Sierra, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Robledo, 16 Wyszomirski, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 23 Hegedüs, 31 Sztojanov, 44 Bombac, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

18.28: a Trónok harca című tévésorozat ötödik évada is ma indul, mi pedig összehasonlítottuk a kézilabdameccset és a televíziós fantasyt. Véleménycikkünket itt olvashatják!

18.22: megérkezett Szegedre az a kilenc lengyel szurkoló, aki a tegnapi Szkopje-Kielce meccsről hazafelé áll meg a Pick-meccsre, és szurkol majd a szegedieknek.

18.15: a MOL-Pick Szeged külön sállal készült a meccsre, amely a sportcsarnokban vásárolható meg. Nagyon népszerű, sokak nyakában már most ilyet lehet látni.

A mai meccsre készített sál.

18.03: Balogh Zsolt, Sztojanov Nikola és Hegedüs Márk jött ki leghamarabb, ők egy kis focival hangolnak, íme!

Baloghék focival kezdtek.

17.43: már kezdenek gyülekezni a csarnokban, a kapu mögötti szektorban egy gyereksereg már elfoglalta a helyét. Telt ház, 3200 néző lesz az újszegedi sportcsarnokban. Juan Carlos Pastor vezetőedző már egy jó ideje a kispadon ücsörög.

17.31: lapunk, a Délmagyarország a negyeddöntőbe jutáshoz már gratulált a csapatnak. Reméljuk, hogy ugyanígy tehetünk a Final Fourba kerülésnél is!

Így tovább!
Így tovább!

17.20: mint megtudtuk, Jonas Källman esete kisebb orvosi csodának számít. A svéd szélsőn Szabó István csapatorvos végezte el a vakbélműtétet artroszkóppal, így nem sérült a hasfala, ezért fordulhatott elő, hogy a 10 nappal az operáció után már edzeni tudott. Hogy a meccsen mennyit bír majd, az kiderül, ám a játékban nem akadályozza majd a műtét.

17.11: információink szerint a német Sky csatorna 39 fős stábbal érkezett Szegedre. És ők csak Németországban közvetítik a meccset, az EHF a Digi Sport 1 felvételét használja.

17.02: Juan Carlos Pastor intelmei a meccsre.

Fotó: a MOL-Pick Szeged Facebook-oldala

16.53: a negyeddöntők első meccsei közül kettőt már megrendeztek: a spanyol Barcelona 25-23-ra nyert csütörtökön a Zagreb otthonában, míg a Szeged csoportjából továbbjutó lengyel Kielce szintén két góllal, 22-20-ra verte idegenben a macedón Vardar Szkopjét tegnap. A francia PSG ma 17.30-tól csap össze az MKB-MVM Veszprémmel.

16.52: az ellenfélnél csupa világsztár szerepel, akik közül az exveszprémi Marko Vujin neve lehet a legismerősebb. Hogy kik alkotják a Kielt, itt elolvashatja!

16.35: íme a meccskeret! Kisebb meglepetés, hogy vakbélműtétje után Jonas Källman is ott van a szegedi névsorban, ám azt nem tudni, hogy a klasszis szélső mennyit játszhat a találkozón. A vendégeknél ott van a legutóbbi meccsüket kihagyó Aron Pálmarsson és Rune Dahmke is.

A keretek.
A keretek.

16.26: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. 19.15-kor kezdődik a meccs, addig pedig minden érdekességet megtudhatnak a párharcról élő felvezetésünkben.

Gőzerővel készül a MOL-Pick Szeged a ma esti BL-csatára. Mindegíát és Källmant leszámítva mindenki egészséges, így a jelenlegi legerősebb kerettel küzdhet a csapat.

A magyar kézilabdabarátok számolják vissza a napokat, hiszen két magyar férfi csapat is áll a VELUX EHF Bajnokok Ligájában. A MOL-Pick Szeged mellett a Veszprém– Párizsban játszanak – is a legjobbak között szerepel, áll, és reménykedik, hogy ott lehet a legjobb négy között. A szegedi csapat szerda óta gőzerővel készül a THW Kiel elleni csatára. Szerencsére Mindegíát és Källmant leszámítva mindenki egészséges, így Juan Carlos Pastor gyakorolhatta a taktikát.

– A Kiel elleni mérkőzés az év egyik legfontosabb meccse. Nem lesz könnyű, hiszen a sokszoros Bundesliga- és Bajnokok Ligája-győztessel játszunk. Magas szinten kell kézilabdáznunk a szurkolóink előtt, jól kell védekeznünk, és minél kevesebb labdát kell vesztenünk, hiszen a Kiel halálos a lerohanásokban. A saját ritmusunkban, fegyelmezetten kell támadnunk és védekeznünk – nyilatkozta Juan Carlos Pastor.

A szegedi közönségre nagy szükség lesz. Fotó: Schmidt Andrea

– Remek csapat az ellenfelünk, ezzel nem mondok újdonságot. Hihetetlen jó lövőkkel rendelkeznek, az ő semlegesítésük fontos lesz, mindannyiunkra komoly feladat hárul. Felkészültünk a Kielből, remélem, mindent meg tudunk valósítani, amit begyakoroltunk, mert csak így lehet esélyünk, hiszen nem kérdés, hogy itthon nyerni szeretnénk – nyilatkozta Ilyés Ferenc, a MOL- Pick Szeged átlövője.

Bajusz Sándor, az egykori szegedi kézilabdás bízott a Löwen elleni nyolcaddöntős továbbjutásban. Mivel jó jósnak bizonyult, így most megint esélylatolgatásra kértük.

– Újból remek meccset láthat a szegedi közönség, és szerintem MOL-Pick Szeged- győzelemnek örülhet. Otthon, a félelmetes újszegedi sportcsarnokban nem tudok más eredményt elképzelni. A Pastor-fiúk pedig jól játszanak a német csapatok ellen, így most is ebben bízom. Sajnos most sem tudok ott lenni a lelátón, de a távolból szorítok a fiúknak – nyilatkozta az egykori közönségkedvenc.

Nagy csatában kapott ki a Tiszavirág Szeged

Hatalmas csatában 10-9-es vereséget szenvedett az FTC otthonában a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi… Tovább olvasom