2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Visszavágott a Vác a HNK-nak

A találkozó előtt a vásárhelyi jobbszélső, Lovász Zsuzsanna azt nyilatkozta: győznünk kell! És ezzel a megállapítással mindenki egyetértett, hiszen a forduló előtt az ASA-Consolis az 5., a vendéglátó Vác a 10. helyen állt a bajnokságban, és az őszi körben Wolfék 29–25-re nyertek a Pest megyeiek ellen.
A meccset követően a mondatot módosítani kell: győzni kellett volna... A Vác ugyanis visszavágott, 28–25-re megverte az esélyesebb HNKC-t.

A 7. percben még 2–2-t mutatott az eredményjelző, ezután zsinórban négy hazai találat következett, és Farkas József edző tanítványai csak futottak az eredmény után. Két-három gólra időnként sikerült felzárkózniuk, de a szünet előtt egy nagyszerű hajrával Veszeliék hatra növelték a két gárda közötti különbséget, 16–10.

A fordulást követően remekül kezdett az ASA-Consolis (34. perc: 16–14), de a házigazdák újítani tudtak, és a 44. percre újra megléptek, 23–16. A hajrát, a „távolságot" csökkentve, a Vásárhely, a mérkőzést a Vác nyerte. Megérdemelten. A rengeteg hibával kézilabdázó vendégeknek – akik egy poszton sem tudták felvenni a versenyt riválisukkal – még a döntetlenre sem volt esélyük.

Jegyzőkönyv

Váci NKSE–ASA-Consolis-HNKC 28–25 (16–10)

Gólszerzők: Gerstmár Sz. 7, Veszeli 7 (4), Orbán 4, Ábrahám, Gyetván 3–3, Farkas 2, Szilágyi 2 (2), illetve Nyikolajenko 7, Koroknai 6 (3), Lovász 4, Gaál 3, Wolf, Nagy I. 2–2, Jókai 1.

• 3. insideman 2009. január 25. 21:36
    „Tisztelt vezetőség! Nem látják a problémákat,az edző miatt van ez : lélektelen-elképzelés nélküli játék,összevisszaság...taktikai fegyelmezetlenség...nincs játék..nincs figura..
    A 6dik helyre jók leszünk...ez a cél?
    Végy 1 jó edzőt....Farkas Cinga Takarodj!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 2. walaki 2009. január 25. 12:38
    „De magába szállhat az edző is, hogy miért nem tudja felkészíteni a csapatát egy idegenbeli meccsre. Eddig csak a két leggyengébb csapatot (Vasas, Pécs) sikerült legyőzni, de a harmadik leggyengébbel (Vác) már nem bírtunk... Nyíradonyból is csak egy árva pontot hoztunk el. Tényleg nagyon kár volt a téli "húdefaszacsapatunkvan" cikkekért....
    Nem beszélve arról, hogy a hozzánk hasonló erősségű csapatokkal sem bírunk idegenben (Békéscsaba, Fehérép). És még csak most jön a neheze:idegenben Fradi, Dunaferr, Halas (otthon legyőzte a Fradit, Fehérépet, x-elt a Csabával), itthon a Győr.... Nem szép kilátások....”
  • 1. bj029 2009. január 25. 10:12
    „Ezért kár erőlködni, meg hitegetni a szurkolókat a 4-5. helyért. Ha ennyire motiválatlanul, minden-mindegy alapon játszanak... Szégyen! Na rázzák magukat a városban, mint a kiskirálylányok, szálljanak magukba a játékosok! Vagy nekik ez buli???”

Első Beton: Izgalom kizárva

A férfi vízilabda OB I eddigi tíz fordulójában a mindössze négy pontot szerző Fehérvárt fogadja ma… Tovább olvasom