2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 15°C Még több cikk.

Vízilabda: megtörték az átkot a szentesi nők

A női vízilabda OB I hatodik fordulójában régen vágyott nagy skalpot szerzett a Hungerit MetalCom Szentes: Tóth Andreáék ragyogó mérkőzésen két góllal legyőzték a Dunaújvárost.
Hungerit Metalcom Szentes - Dunaújvárosi Főiskola: 8-6

OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 250 néző. Vezette: Marjay, Füzesi.
Hungerit MetalCom Szentes: TÓTH A. – Győri, SZABÓ X. 2, Molnár A., SZREMKÓ 2, Kotova 1, ÁBEL 1. Csere: Hevesi 1, Dalmády P., Magann 1. Edző: Kocsis István.
Dunaújváros: Brávik H. – Varga A., BENKŐ N. 3, Szűcs 1, Brávik F., Huszka, Jancsó 1. Csere: Zsámbok, Sipos E., Berta, Poszkoli 1, Kovács D. Edző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 9/3. Ötméteresből: –, ill. 2/0.

Az örömittas Kurca-parti drukkerek azt mondták a mérkőzés után: ezért a fantasztikus sikerért érdemes volt több mint hét évet várni. A szentesi női gárda ugyanis 1999 óta most tudta először legyőzni a Dunaújvárost!

Pedig nem túl jól indult a hazaiaknak a rangadó: büntetőhöz jutottak a vendégek. Csakhogy a válogatott Tóth Andrea bravúrral hárított, és ebből a házigazdák profitáltak, mert az ellentámadásból Szabó X. megszerezte a vezetést. Jó volt a meccs, nagy volt az iram, a második negyed elején még 2–2 állt az eredményjelzőn. Az elpusztíthatatlan Szremkó „Szuszi" centerből csavart a kapuba, majd a szerencse is a szentesiek mellé állt. Az történt ugyanis, hogy a büntetőt elvégezni akaró Varga A. kezéből kiesett a labda... Bánhatták a buta hibát a vendégek, mert az ausztrál légiós, Magann a nagyszünet előtt kettőre növelte a MetalCom előnyét, 4–2.

A fordulást követően, a harmadik negyed közepén kicsit megijedtek a szurkolók, hiszen kiegyenlített az Újváros. Csakhogy a legutóbbi ezüstérmes feltámadása nem okozott törést a lelkesen, fegyelmezetten, és olykor kiválóan pólózó házigazdák között. Rendezték soraikat, majd egy másodperccel a negyed vége előtt Szremkó lélektanilag hihetetlenül fontos góllal újból vezetéshez jutottak. A vendégekre nézve demoralizáló találat volt, a befejező nyolc percben már képtelenek voltak újítani. Futottak az eredmény után, mindhiába: 7–6-os hazai vezetésnél, harmincöt másodperccel a vége előtt Kotova gólja végleg szertefoszlatta reményeiket.

Kocsis István: – Taktikus, fegyelmezett játékkal, remek egyéni teljesítményekkel megérdemelt győzelmet arattunk.

További eredmények: OSC– UTE-Jégcsillag 17–4, Eger– BVSC 4–5. Az ASI-REHAU–Domino-Honvéd mérkőzés az orvos hiányában elmaradt, a találkozó két pontját 5–0-s gólkülönbséggel a Domino-Honvéd kapta.

1. Domino 6 6 – – 71 – 36 12
2. OSC 6 5 – 1 82 – 29 10
3. Szentes 6 5 – 1 80 – 46 10
4. Dunaújváros 6 3 – 3 58 – 43 6
5. BVSC 6 2 – 4 41 – 68 4
6. UTE 6 2 – 4 35 – 63 4
7. Eger 6 1 – 5 49 – 63 2
8. ASI-REHAU 6 – – 6 24 – 92 0