2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

Wesze szétlőtte Volarevicet

A férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntőjének „odavágóján" az otthon játszó Szeged Beton három góllal győzte le az olasz Catania csapatát. A Tisza-partiak legjobbja a hét találatig jutott Weszelovszky László volt.
Bámulatos, amit a bajnokság mellett a LEN-kupában is művel a Szeged Beton. Komlósiék hatszor játszottak ez idáig, ebből öt győzelem és mindössze egyetlen döntetlen a mérlegük. Az első selejtezőkörben megverték a román Steaua Bucurestit és az izraeli Hapoel Qiriat Tivont, végül ikszeltek a saját medencéjében szereplő mostani rivális Catania ellen. A második körben hatalmas csatában múlták felül a hazai környezet minden előnyét élvező horvát Sibeniket, és tanították móresre a szerb WPC Beogradot. Szombat este pedig a Cataniát leckéztették meg.

Weszelovszky (5-ös sapkában) bombaformában játszor az olasz Cattania ellen Fotó Schmidt Andrea

Pedig, Milos Korolija mellett végül Varga Tamás sem tudta vállalni a játékot. Csuvi fölöttébb ideges volt a meccs előtt, azt mondta, az egygólos győzelmet azonnal aláírná. A szurkolók, hiába a tartalékos összeállítás, ennél azért „vastagabb" sikerre számítottak. Köztük a Pick BL-mérkőzéséről érkezett B közepesek, akik bár nem voltak többen húsz főnél, félelmetes hangulatot varázsoltak.

Fantasztikusan kapta el a rajtot a Beton. Varga Péter és Weszelovszky góljával a harmadik perc elején már 2–0 állt az eredményjelzőn, az ötödikben, az előbb említettek duplájával pedig 4–2. „Őrület! Öt perc alatt dobtunk annyi gólt, mint a Vasasnak egész meccsen" – lelkesedett a sajtóhely mellett helyet foglaló Varga Tamás. Három góllal (7–4) először a 14. percben vezetett a Szeged, Weszelovszky már az ötödik találatát jegyezte.

„Amikor Wesze megkapja a labdát, Volarevic már remeg. Szinte fél Lacitól" – állapította meg Csuvi. A másik gólgyáros Varga Pepe volt, a harmadik dugójával már a fordulás előtt 8–4-re vitt a Beton. A négygólos vezetés ellenére már a korábbiakban sem zárták szívükbe a szegedi drukkerek a spanyol, lengyel bírópárost, de közutálatnak csak ezt követően örvendtek. Rövid időn belül Komlósi, Monostori és Varga Péter is a kipontozódott. Elfogyott a Szeged, a bevethető játékosok között a kispadon már csak két ifjonc, Donauer és Kurai, valamint a cserekapus, Németh II Zsolt ült.

Az olaszok feljöttek 8–7-re, de a lelkiekben rettenetesen erős házigazdák az elkövetkező három percben „tripláztak", 11–7. Már csak 34 másodperc volt hátra a nyolcaddöntő első összecsapásából, amikor Weszelovszky hetedszer is bevette Volarevic kapuját, 12–8. „Csak most ne kapjunk gólt" – mondta egy hatalmas sóhajtás közepette Varga Tamás. Csakhogy érkezett a menetrend szerinti Catania-előny, amiből három másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt a szerb Milakovics szépített, 12–9.

Azt a gárdát igazán nagy csapatnak lehet titulálni, amely két klasszisa, Varga T. és Korolija, valamint az időközben elveszített Komlósi, Monostori, illetve Varga P. nélkül három góllal legyőz kupameccsen egy olasz együttest. A Szeged Beton ilyen!

Gyöngyösi András: – Újra csak azt tudom mondani, le a kalappal a csapat előtt. Összes nehézségünk ellenére a gárda minden héten újbóli erőket ad nekem. Most Weszelovszky Laci volt egyszerűen fantasztikus, zseniális teljesítményt nyújtott, olyat, melyet ritkán látni a mai mezőnyben. A három gól sok, de a továbbjutást még nem döntöttük el, mint ahogy mondtam, a párharc két meccsből áll. Kint már komplettek leszünk, de a hosszú kihagyás után nem lehet várni, hogy Korolija és Varga Tamás teljes értékű harcosok legyenek. Az azért furcsa, hogy Szegeden is az olaszok kaptak négy fórral többet, nem is elsősorban centerben, hanem mezőnyben... Ez érdekes, ez már jel Cataniára, tudjuk, mire kell felkészülni.