2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Wirth Eszterék ötödikek

A legjobb nyolc között zártak a magyarok Genfben szombaton a paratriatlonosok Európa-bajnokságán.
A PT5-ös mezőnyben, a látássérültek között Lengyel Zsófia – akinek segítője az Ferencvárosi TC szegedi születésű sportolója, Wirth Eszter volt – az 5., Lévay Petra (PT4) a 7. helyen végzett. A férfiak mezőnyében Boronkay Péter a 8. helyet szerezte meg.

A kontinensviadal hivatalos honlapja szerint Lengyel Zsófia az első számot, az úszást ötödikként fejezte be, és ezt a pozícióját végig megőrizte. Lévay Petra nyolcadik volt az úszás után, a kerékpározást hetedikként zárta, a futás során nagy versenyben volt a hatodik helyért, amelynek elérésétől mindössze négy másodperc választotta el.

Wirth Eszter a középen álló Lengyel Zsófiát segítette az Eb-n. Fotó: DM

Boronkay Péter az úszás után hetedik volt, a futást a tizedik helyről kezdte el, és remek teljesítménnyel – a mezőnyben az ötödik legjobb időt futva – nyolcadik lett.

Az Age Group sprint távon a 40–44 évesek között aranyérmes lett Kuttor Csaba, míg a 45–49 évesek között Czigány Róbert a 10. helyen végzett.

Novoszáth Tamás Eb-ezüstérmes

A Haász SZUE versenyzője, Novoszáth Tamás dobogóra állhatott a tenerói nyílt vízi úszó junior Európa-bajnokságon. Tovább olvasom