Zárt kapuk Algyőn: Szeged 2011-Cegléd 0-0

Szeged 2011-Cegléd 0-0
Labdarúgó NB II, keleti csoport, 19. forduló. Algyő, zárt kapuk mögött. Vezette: Böcskei.
Szeged 2011: Belecsan - Farkas M., Tóth I., Petrók, Dedic - Markovics, Ulvicki, Sztipancsevics - Kis R., Timm, Kéri. Edző: Gálhidi György.
Cegléd: Miski - Farkas I., Miklósvári, Makrai, Juhász D. - Nagy L. - Kenderes, Koncz Zs., Szkunc, Kiss T. -Kormos. Edző: Ványi Zsolt.
Csere: Sztipancsevics helyett Varga B. és Kéri helyett Farkas Z. az 58., Kiss T. helyett Medgyesi a 68. percben,
Sárga lap: Petrók a 30., Sztipancsevics az 50., Varga B. a 64., Nagy L. a 65., Markovics és Koncz a 90. percben.

Gálhidi György: - Megérdemeltük volna a győzelmet, mert sokat tettünk érte, de  úgy látszik, még ennél is több kell a sikerhez.

Nyolcvan perc alapján igazságos az iksz, de az utolsó tíz percben a Szeged 2011 három gólt szerezhetett volna. Nem tette, maradt a 0-0.

Zárt kapuk Algyőn: Szeged 2011-Cegléd 0-0. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

92. perc: Varga B. hosszan szökteti, Miski szögletre paskol. Stukkoló poarti az ötösön belül, végül Miski szögletre hárít.

90. perc: Koncz és Markovics is sárgát kap. Két perc hosszabbítás lesz.

88. perc: Varga B. külsővel Miski lábába lövi a labdát. Ez is ziccer volt.

87. perc: Timm lesgólt szerez.

86. perc: Varga B. egy méterről dropból fölérúgta a kapufáról elépattanó labdát. Előtte Timm előzte meg a kapust, és megcsúsztatta, amely a földről a kapufára pattant.

82. perc: Koncz lövését védte Belecsan. Szkunc helyett Markó.

81. perc: Kis R. indította Varga Bencét, aki jobb külsővel átvette a labdát, majd ballal a rövid felső mellé lőtt.

79. perc: Nagy L. passzol a védők mögé, de Tóth I. szögletre ment.

75. perc: Dedic helyett Geiger.

71. perc: Medgyesi elől Belecsan bátor kivetődéssel hárít.

70. perc:
Kormos a jobb oldalon előbb védőbe lövi a beadást, majd visszapasszol, de Markovics kiszúrja.

69. perc: Farkas Z. jobbról szabadrúgásból ad középre, Tóth I. továbbcsúsztatja, de senki sem számít rá a hosszún.

68. perc: Kiss T. helyett Medgyesi érkezik.

66. perc: beadás után Ulvicki elé pattan a labda, ő lő, mellé.

65. perc: Nagy L. is sárgát kap.

64. perc: Varga B. sárgát kapott.

63. perc: Farkas M. jobbról laposan bead, nagy nehezen a védők felszabadítanak.

61. perc: Dedic beadását Miski veszi fel.

58. perc: kettős szegedi csere: Sztipancsevics helyett Varga B., Kéri helyett Farkas Z. érkezett.

56. perc: Kis R. jó húszról lő, két méterrel fölé.

51. perc: Dedic szöglete laposan a rövid oldalhálóban landol. Gálhidi mester ideges is.

50. prec: Sztipancsevics sárgát kap.

46.perc: nekifutottunk.

Vége másodpercre pontosan a félidőben - egy ceglédi akció közepette...

5. perc: Böcskei elnézi Markovics kezezését, aztán Kenderes beadása kapu mögé hullik.

43. perc a pálya középső harmadában adnak, vesznek a csapatok.

36. perc: Koncz lő középről, 14 méterről, Farkas M. fölécsúsztatja. Kellett...

35. perc: Timm ziccerben 11 méterről Miski lábát találja el. Szemben volt a kapuval a csatár, hatalmas labdát kapott Sztipancsevicstől, mégsem élt vele.

30. perc: Petrók kap sárgát csúnya odalépésért.

28. perc: Kiss T. onnan, ahonnan az előbb Farkas I., lő, ez most fölé.

26. perc: Farkas I. jobbról tör befelé, lapos, 18 méteres lövését Belecsan fogja.

25. perc: Juhász ment nagyot Ulvicki passza után Kéri elől, Timm túlcselezi a 16-os vonalán, majd Ulvicki már lesen van.

23. perc: Szkunc kap egy pörgetést Kormostól, ám csúnyán mellédurrant balról.

20. perc: Dedic fejelve ment egy veszélyes beadás után.

19. perc: Tóth I. hosszan előreível, Kis R. levétel után 17 méterről lő, Miski eldőlve hárít.

18. perc: intelligens faultkérés a vendégedzőtől kontra esetén: kopog le!

16. perc: Tóth I. előreívelését Ulvicki az ötös vonalában, balról gyengén fejeli középre és kapura, Miski véd.

14. perc: bedobás után Sztipancsevics két védő között lefordul, indítása hosszú Kérinek.

13. perc: Kormos dekázgat, majd húszról hússzal fölé.

12. perc: azért jó húsz szurkoló nézi a meccset, mégpedig a Borbáa fürdő felöli oldalon, a rácson kívülről.

9. perc: Koncz indítása Belecsané.

8. perc: most a Cegléd húzódik mélyen vissza.

5. perc: a szegedi térfélen zajlik a játék.

2. perc: Dedic ment el a bal oldalon az alapvonalig, éles beadását majdnem bevédte Miski.

1. perc:
fehérben a Cegléd, míg kék-fekete-fehérben a hazaiak. Nagy L. kapott egyet.

Gálhidi György kezdőjében egyetlen kérdőjel volt: végül Jovánczai helyett Kiss R. kezd, illetve B. Kapic helyett Farkas M. a kezdőben.

Korábban:

A szakhatóságok nem engedélyezik, hogy nézők előtt rendezzék meg a Szeged 2011–Cegléd NB II-es bajnoki mérkőzést, amelyet a Keleti csoport 19. fordulójában bonyolítanak le.

Így a találkozót hivatalosan zárt kapuk mellett rendezik meg, és értelemszerűen a 12 órai indulással meghirdetett szurkolói buszok sem indulnak el.

– Felmerült az újabb halasztás lehetősége is, de a Vác és a Putnok ellen volt elég ilyen jellegű gond, így a szakmai stábbal egyeztetve a futball mellett döntöttünk. Nekünk igazán hazai pályának számít az algyői műfüves, és a meccsnek egyetlen lényege van: mindenáron győzni – nyilatkozta lapunknak Bánki.

Korábbi beharangozónkat itt olvashatja!

• 13. tavimaszlag 2013. március 23. 17:08
    „ez a döntetlen megfelel, én akkor aggódnék, ha nyertek volna! nem kell szegedi foci!”
  • 12. tavimaszlag 2013. március 23. 17:08
  • 11. vassmazsola 2013. március 23. 15:05
    „Kedves kipkop! Azon a bizonyos magyar meccsen a 12-es szektor 5-ös sorában ültem (álltam) és torkom szakadtából üvöltöttem. És a következő FRADI meccs ha jól tudom zártkapus lesz!!!! További kellemes hétvégét.”
  • 10. bambulla 2013. március 23. 15:03
    „nem lőttük gólt? de ezt meg hogy?”
  • 9. roxper 2013. március 23. 14:55
    „Micsoda eredmény, a hét szenzációja, jó lenne még 35 milla városi pénzt beléjük tolni! :D”
  • 8. Tisza 2013. március 23. 14:54
    „De hát nem szerzett, tisztelt tudósító, döntetlenekkel meg már tele a padlás.
    2 meccs 1 pont eddig tavasszal.
    Kevés.

Hajrá Szeged!”
  • 7. HUNGAROCEL 2013. március 23. 14:37
    „Meg oldhatatlan problémát okozott volna a két "ultra" csoport elkűlönitése ezért volt a zárt kapus meccs?”
  • 6. kipkop 2013. március 23. 14:33
    „4. vassmazsola 2013.03.23. 13:43

Ön nem vassmazsola, hanem egy sportban tájékozatlan mazsola, egy fröcsögő személy, tájékoztatom, pár hete az egyik magyar mérkőzésen cca. 17000 fizető néző volt.”
  • 5. roxper 2013. március 23. 13:59
    „4.
    Kire gondolsz, a 200 főre kerekített szegedi "szurkolókra"? :D”
  • 4. vassmazsola 2013. március 23. 13:43
    „A zárt kapus meccseket a mindenható MLSZ csak ott alkalmazza ahol van néző és hangulat..... a videoton és felcsút meccseket ez a veszély nem fenyegeti, mert a vezér nem engedné...... meg persze néző is alig akad. Azt hiszem a futball teljes ellehetetlenítése a cél Magyarországon. Jövőre csak a miniszterelnök kertjében lévő stadionban rendezhetnek meccseket, és csak annak lehet szurkolni akiket ők meghatároznak...HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!”
  • 3. Ebgondolat 2013. március 23. 13:25
    „Jó reggelt, Délmagyar! Ezt a hírt már tegnap este olvastam a Szeged 2011 honlapján!
    És milyen szerencsém volt! Mert a Délmagyar csak a meccs kezdési időpontjában(!) tájékoztat arról, hogy zártkapus meccs van! Eget verő baklövés! Hol marad a tájékoztatás?
    Remélem, nem sokan mentek potyára Algyőre...”
  • 2. macs 2013. március 23. 13:24
    „Miért kell zárt kapuk mögött játszani a csapatoknak?”
  • 1. Együgyű 2013. március 23. 10:36
    „,,Szeged 2011-Cegléd: zárt kapuk Algyőn"
    Akkor most tündérmese vagy pávatánc volt a nézők tízezreinek az a bejelentés a klubtól, hogy 12 órai indulással indulnak el a szurkolói buszok? Mi lesz most velük? A várható sikert nem láthatják? Bánki József, a Szeged 2011 kommunikációs igazgatója tájékoztassa szeretett közönségét, hogy a szakhatóságok miért nem engedélyezik a gigászi, élet halál harcért folytatott küzdelem megtekintését? (Esetleg csak én nem tudom? Akkor elnézést kérek!) Pedig a taxik is a nagy érdeklődésre való tekintettel tömegesen megindultak volna Algyőre? Hajrá Szeged 2011!”

Szépségdíjas gólok és gólzápor az A-Híd Szeged-Szentes megyei derbin

Közönségszórakoztató és látványos gólokkal tarkított mérkőzésen győzött 13-8-ra az A-Híd Szeged VE a… Tovább olvasom