2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Az olaszok is megverték a Cortina-legénységet

A magyar jégkorong válogatott 4-1-es vereséget szenvedett Olaszország legjobbjaitól a Lettországban zajló olimpiai selejtezőtorna második játéknapján, pénteken.
Pat Cortina tanítványainak szinte semmi sem jött össze, az olaszok viszont magabiztos játékot mutattak be.

Az első harmadban jól tartotta magát a magyar csapat, ám a 14. percben Ansoldi megszerezte a vezetést a taljánoknak. Egy perc múlva már 2-0 állt az eredményjelző táblán, egy kapu mögül visszapasszolt korongot Aquino vágott Szuper Levente kapujába.

A második játékrészben egy emberhátrányos szituációt követően háromra nő a különbség a két csapat között: egy gyönyörű összjáték végén Pittis volt eredményes. A záró harmadban kettős emberelőnybe került a magyar válogatott, ám ahelyett, hogy szépített volna, újabb gólt kapott. Chittaroni lódult meg a megszerzett koronggal, egy az egyben vezette Szuperre a korongot, és nem hibázott. A meccs hajrájában aztán megszületett a magyarok szépítő gólja: egy szép összjáték végén Svasznek Bence volt eredményes.

A magyaroknak minden reményük elszállt a továbbjutásra, hiszen csütörtökön 7-3-as vereséget szenvedtek a házigazdáktól, ám az ukránok ellen vasárnap még lehet szépíteni.

Jégkorong olimpiai selejtező, pénteki játéknap:

Magyarország - Olaszország 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)

Második lett csoportjában a magyar csapat

A második helyet szerezte meg csoportjában Magyarország a női Fed Kupa euro-afrikai zónájában,… Tovább olvasom