2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Egy negyed kevés volt

Vízilabda - A vízilabdázók világbajnokságán a nőknél a magyar válogatott az 5–8. helyért Hollandiával játszott.
A mérkőzés igen rosszul indult: az első két negyedben mindössze két találatot szerzett a magyar alakulat, szemben a hollandok ötjével. Aztán a harmadik nyolc percben megtáltosodtak a mieink, és 2–6 után egymás után hat(!) gólt szerezve 8–6-ra fordítottak. A hajrá azonban a tulipánosoké volt, az utolsó perchez hiába érkeztek 9–9-cel a csapatok, a „narancsosok" belőtték az emberelőnyüket, míg az utolsó támadásnál a magyarok lövőhelyzetig sem jutottak.

Petrovics Mátyás gárdája pénteken 9 órától a hetedik helyért a spanyolok ellen ugrik vízbe, míg ma 11.40-től (m2) a férfiak Románia ellen játszanak az 5–8. helyért.

Magyarország–Hollandia 9–10

(1–3, 1–2, 5–1, 2–4)

Vízilabda-világbajnokság, Róma, nők, mérkőzés az 5–8. helyért.
A magyar gólszerzők: Drávucz, Kisteleki és Keszthelyi (2–2), Tomaskovics, Valkai, Szűcs.