Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2013. 05. 25. szombat - Orbán

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sportvilág > Elhunyt a kétszeres olimpiai ezüstérmes magyar kajakos

Elhunyt a kétszeres olimpiai ezüstérmes magyar kajakos

Floridai nyaralása során váratlanul meghalt Szente András, aki a római olimpián két ezüstérmet nyert.

mti - 2012.09.17. 09:36
Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail
Floridai nyaralása során váratlanul meghalt Szente András, aki a római olimpián a kajak kettesek 1000 méteres versenyszámában, illetve a 4x500 méteres váltóban ezüstérmet nyert.

A család tájékoztatása szerint a 72 éves Szente András pénteken hunyt el.

Az egykori kiváló kajakos párosban Mészáros Györggyel, a váltóban pedig Szőllősi Imrével, Kemecsey Imrével és Mészárossal végzett másodikként az 1960-as játékokon.

1957-ben ifjúsági bajnokként a felnőtt ob-n is elindulhatott, egy évvel később pedig K-4 1000 méteren már világbajnoki ezüstérmes lett. 1959-ben ült össze Mészáros Györggyel, akivel tízszeres magyar bajnokok lettek. Kétszeres Európa-bajnokként mehettek a római olimpiára, ahol szoros versenyben végeztek másodikként. Szente indult a tokiói játékokon is, ahol a K-4 1000 méteren negyedik helyezett csapat tagja volt.

Szente András sikeres mérnökként 1970 óta az Egyesült Államokban élt.
Megosztás: Facebook Twitter Iwiw E-mail

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!
Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...