2017. 02. 25. szombat - Géza -2°C | 8°C Még több cikk.

Malajziai Nagydíj: újra a McLarené az első sor

Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája rajtolhat az élről a Forma-1-es Malajziai Nagydíjon. Második helyen Button, a hamradik helyen Schumacher végzett.

A McLaren-fölény Ausztrália után Malajziában is folytatódott. Lewis Hamilton révén az élen zárta az első két szabadedzést, de a Mercedes is folyamatosan ott volt az élmezőnyben. A harmadik edzést viszont már Nico Rosberg zsebelte be, míg a Ferrarik továbbra is küszködtek.

Q1

Sepangban mindig nagy dilemma, mikor szakad le az ég. Az első etap száraz aszfalton indult, bár a pálya hőmérséklete így is 45 fok volt. Először di Resta érkezett a pályára, majd Hamilton és Button is futott egy-egy gyors kört.

Rosberg repesztett egy vezető időt, de meglepetésre Schumacher abban a pillanatban meg is döntötte, és 1:37.538-cal ugrott az élre. Massa is kimerészkedett, de gyorsan vissza is ment, az idejével még a Q2-be se biztos volt, hogy bejut.

Malajziai Nagydíj: újra a McLarené az első sor. Fotó: MTI/EPA (galéria)

Vettel bő 7 másodperccel volt lassabb a Mercedesnél, de nem adta fel, és egy 7. időt autózott utána. Hamilton közben a pálya szélén tanyázott, Button pedig befurakodott a két MErcedes közé a 2. helyre.

Maldonado remek körével a 4. helyig jutott, többen már spóroltak a gumikkal. Webber a kemény gumival is egy első időt autózott.

A kiesők Werne, Kovalainen, Petrov, Glock, Pic, De La Rosa és Kartikeyan lettek, míg Massa a 15. helyen csúszott tovább. A két HRT ezúttal 107%- on belül teljesített.

Q2

Pérez kezdte meg a Q2-t, majd Raikkönen ideje adott okot a bizakodásra. Maldonado a kavicságyon át nézett szét a pálya mellett, szerencsére ki tudta kerülni és visszatért, az autó viszont megsínylette a kalandot.

Raikkönen, Hamilton, Grosjean, Webber, Vettel, Rosberg és Schumacher volt a sorrend az etap közepén.

Maldonado, Massa, Senna, Di Resta, Ricciardo, Hülkenberg és Kobajasi nem tudott 10-be kerülni. A továbbjutók Räikkönen, Button, Rosberg, Schumacher, Hamilton, Grosjean, Webber, Alonso, Vettel és Pérez voltak.

Q3

Räikkönen 1:36.837-et futott elsőre, nem tudta megismételni a Q2-ben futott eredményét. Utána először Button, majd Hamilton is elé került. Hamilton 1:36.219-el állt az élre, ráadásul hibázott is a gyors körében. Vettel csak a hatodik helyig jutott.

Jöttek a többiek is, Schumacher a második helyre jött fel, Rosberg a negyedikre. Vettel a keményebb gumikon is a hatodik helyet szerezte meg, Alonso meg csak Pérezt tudta megelőzni. A végén nem volt változás, Hamilton, Button, Schumacher, Webber, Räikkönen, Vettel, Grosjean, Rosberg, Alonso, Pérez lett az első 10 sorrendje.

Raikkönen váltócsere miatt 5 helyes büntetést kapott.

FORMULA–1, MALAJZIAI NAGYDÍJ
AZ IDŐMÉRŐ EDZÉS EREDMÉNYE

1. Lewis Hamilton brit McLaren-Mercedes 1:36.219 átlag: 207.389 km/ó
2. Jenson Button brit McLaren-Mercedes 1:36.368 0.149 mp h.
24. Narain Karthikeyan indiai HRT-Cosworth 1:43.655
* Mindketten öt rajthelyes büntetést kapnak.

Miami tenisztorna: Venus Williams búcsúztatta Kvitovát

A hazai közönség előtt szereplő Venus Williams három játszmában legyőzte a tavalyi wimbledoni bajnok… Tovább olvasom