2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Megőrültek Brazíliában és Franciaországban is!

Ritkán látható gólpárbajt hozott a brazil labdarúgó-bajnokság tizenkettedik fordulója és a francia szuperkupa döntője mindkét találkozó hihetetlen izgalmak közepette dőlt el, mindkettőn kilenc gól született és mindkettő 4–5 lett a végén.
Húsz perccel a vége előtt Tangerben semmi jel nem utalt arra, hogy mindkét szurkolótábor megjárja a poklot és a mennyországot is az utolsó három percben. Balmont és Hazard gójaival 2–0-ra vezetett a francia bajnok Lille, amikor André Ayew a 71. percben szépített, ám a Lille gyakorlatilag a középkezdésből betalált Sownak köszönhetően.

OSC Lille–Olympique Marseille 4–5 (1–0)

Ilyenkor általában a csapat és a szurkoló is elkedvetlenedik. Így történt ez itt is, támadott a Marseille, de semmi nem sikerült, egészen a 85. percig: ekkor Morel szerzett gólt, ami olyannyira felpörgette az OM-ot, hogy két per múlva Rémy révén egyenlített. A bajnok padlóra került, a marokkói bíró, El Ahrach az utolsó percben tizenegyest adott a Marseille-nek és kiállította Chedjou-t. Ayew állt a labda mögé és nem kegyelmezett: 4–3-as Marseille vezetéssel kezdődött a hosszabbítás.

Lille–Marseille 4–5 (1–0)
Francia szuperkupa, Tanger, Marokkó, vezette: El Ahrach (marokkói)
Gólok: Balmont (9.), Hazard (57.), Sow (72.), Basa (92.), illetve Ayew (71. 90., 95. – utóbbi kettő tizenegyesből), Morel (85.), Remy (87.)

Santos–Flamengo 4–5 (3–3)
Brazil labdarúgó-bajnokság, 12. forduló, vezette: Freitas Castro
Gólok: Borges (5. 16), Neymar (26., 51.), illetve Ronaldinho (26., 68., 81.), Neves (32.) Deivid (44.)

Amelynek második percében talpra állt a Lille: Basa egyenlített, ám hogy mégsem lett hosszabbítás, El Ahrach és Ayew gondoskodott. Előbbi újra büntetőt ítélt, utóbbi meg köszönte szépen és másodszor is beverte a tizenegyest. Mindezt a 95. percben. Innen már nem volt visszaút, szinte biztos, a szezon egyik legőrültebb szuper kupáját az Olympique Marseille nyerte.

De nemcsak ez volt a játéknap egyetlen őrült meccse: Santosban is kilenc gólnak tapsolhattak a nézők, akik végül lógó orral mentek haza, hiszen a Flamengo elvitte a három pontot. A két világsztár gólpárbaját is a vendég nyerte: Neymar kettő, Ronaldinho három találatnál „állt meg."
A hazaiak szempontjából álomszerűen indult minden: 26 perc alatt lőttek három gólt Borges kettőt, Neymar egyet vállalt. Majd a félidő végén bő negyed óra alatt a Santos védelem is beszedett három gólt – Ronaldinho, Neves, Deivid sorrendben – így a második félidőben kezdődhetett minden elölről.

Santos–Flamengo 4–5 (3–3); Neymar–Ronaldinho 2–3

Neymar úgy gondolta, a csapat élére áll, az 51. percben újra vezetéshez juttatta a Santost ám ekkor Ronaldinho is úgy gondolta, nehogy már egy „taknyos" álirokézről szóljon a meccs: a 68. percben egyenlített, majd a 81.-ben a győztes gólt is megszerezte a piros feketéknek.

• 6. Mignon 2011. július 28. 18:22
    „A delicast-on

Ungarn helyett kivalasztassz egy barmilyen masik orszagot, mondjuk a cikk eseteben
    "Brasilien"-t, es mar nezheted is a meccset a brazil tv-n keresztül...!

Nem ördöngös ez.”
  • 5. Mignon 2011. július 28. 17:54
  • 4. Mignon 2011. július 28. 17:37
    „Most megneztem.

A "DeliCast"-on, ha kivalasztom Ungarn-t, 37 magyar tv-allomas jön be.
    a 20.-ik a Varosi Televizio Szeged peldaul.”
  • 3. Mignon 2011. július 28. 17:26
    „Nemetorszagban, a computeren keresztül, ha beirom

-Zattoo, vagy
    -Delicast, vagy
    -Octoshape

a Vilag összes (!) televiziojat nezhetem...!
    A magyart is!
    (a magyar a "delicast"-on jön be.)”
  • 2. Ebgondolat 2011. július 28. 17:07
    „Nem őrűltek meg a franciák és a brazilok csak a cikk szerzője túl sok magyar focit néz! Bár az is igaz, ha francia vagy angol meccseket akar nézni, akkor nehéz dolga lesz, ugyanis ezen bajnokságokat a sehol se jegyzett digi előfizetőjeként teheti meg! Ez pedig az ország kb 20%-át érinti! Nem is értem, hogy lehet olyan szolgáltatónak (digi) eladni olyan sportközvetítéseket (digisport), mint az angol, francia, olasz bajnokság valamint a Bajnokok Ligája és Europa Liga meccseit..”
  • 1. Mignon 2011. július 28. 16:03