2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

MKB Veszprém - Ademar León 28-26

Cozma emlékére a magyar bajnok MKB Veszprém az Ademar León ellen szinte végig vezetve nyerte meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjét.
MKB VESZPRÉM - ADEMAR LEÓN 28-26
Férfi kézilabda BL-középdöntő mérkőzés

60. perc: Könnyes arcok a pályán. Cozma nevét skandálja a nézőtér. Aki látta ezt a meccset, biztos, hogy soha nem felejti el...

60. perc: Eladjuk a labdát, de Perics ma nehezen verhető. Iváncsik még lő egy időntúli kapufát.

60. perc: 50 másodperccel a vége előtt Mocsai Lajos időt kér.

59. perc: Markovics előbb háromszor lőtt kapura ererdmény nélkül. Most viszont eredményes. 28-25 Lapcevicet kiállítják, emberhátrányban fejezzük be a meccset. Bicanic gólt lő. 28-26

58. perc: Buntics szerez gólt. 27-25

57. perc: Vilovszki újabb veszprémi gólt lő. 27-24 - Időt kér a spanyol mester.

56. perc: Már csak kettő az előny. 26-24

55. perc: Gulyás lő a szabaddobás után, Álamo véd.

54. perc: Stranovsky háromra hozza fel. 26-23

53. perc: Perez. 26-22

52. perc: Iváncsik Gergő háromra növeli az előnyünket. 25-22 Perics a kapu torkából üti ki a labdát.

51. perc: Gól itt is-ott is. Nálunk Iváncsik a gólszerző. 24-22. Kiállítás, csak négyen vagyunk. De a kapufa velünk van.

50. perc: Ilyen ma még nem volt: kettős kiállítás. Most 5 az 5 ellen játszanak.

48. perc: Induló spanyol-orosz farag a hátrányból. 23-21

47. perc: Sokat hibáznak a spnyolok. Eklemovics pedig megmutatja, milyen a gól az alsó sarokban. 23-20

46. perc: Perezt két spanyol is "letépi" a levegőből. Kettős emberelőnyben vagyunk. Vujin lövését hárítja a kapus...

45. perc: Perez ezúttal a verzető gólt lövi. 21-20 Egy percen belül egy hiba után Gál indul és lő gólt. 22-20

43. perc: Stranovsky góljával újra a spanyoloké az előny, megint Perez egyenlít. 20-20

41. perc: Bicanic lő gőlt, Perez bombagóllal válaszol. 19-19.

40. perc: Vujin egyenlít! 18-18. Kapunk is egyet gyorsan. 18-19.

38. perc: Stranovsky talál be a bal szélről. Először vezet a León. 17-18.

37. perc: Ilyés kap két percet. Aguingalde váltja gólra az emberelőnyös helyzetet. 17-17.

35. perc: Bicanic kap jó zárást. 16-16. Eklemovic nyolcadik gólját lövi. 17-16.

34. perc: Vujin kerüli meg a falat, és lő. Gól. 16-15.

33. perc: Aguingalde egyenlít. 15-15.

32. perc: Aguingalde szerzi a második játékrész első gólját. 14-14. Eklemovic nagyot játszik! Csak így tovább. 15-14.

Méltóságteljesen, némán vonult át több ezer ember vasárnap délután a veszprémi sportcsarnokhoz. Fotó: Szabó Balázs

Az utolsó öt percet leszámítva fantasztikus teljesítményt nyújt a Veszprém. A hajrára védekezést váltott a León, és sokkal keményebbek, fegyelmezettebbek a saját kapujuk előtt, mint korábban. A hazaiak egy cserével játszották végig a félidőt, talán a végén ez is meglátszott támadásban. Hajrá Veszprém! Ezt a meccset meg lehet nyerni!

30. perc: Eklemovic hat gólos! 14-12. Sarmiento öt másodperccel a félidő vége előtt bevarrja távolról. 14-13. Innen folytatják a csapatok a szünet után.

29. perc: Stranovsky hetesgóljával feljön két gólra a León. 13-11. Stranovsky megint betalál, csak most átlövésből. 13-12. Szoros a félidő hajrája.

27. perc: Elveszítjük támadásban a labdát. Krivosljikov indul, és belövi a ziccert. 13-10. Mocsai Lajos kért időt.

26. perc: Bicanic szerencsés gólt talál. 13-9.

25. perc: Perez-góóól! 13-8.

22. perc: Eklemovic vállmagasságban bombáz kapura. Nagy gól, ez is! 12-8.

20. perc: Gál teszi fel lövésre a labdát Vujinnak. Óriási gól, ballal a jobb alsóba. 11-7. Bunticnak is bejön a balos. 11-8.

18. perc: Okos gól, a spanyolok vitatkoznak a bíróval. Gál gyorsan elvégez egy szabaddobást, Iváncsik G. indul. Megvan!. 10-7.

17. perc: Sarmientóra jobban kell figyelni. 8-7. Eklemovic zúzza rá távolról. A kapus nem tudja, hol a labda. 9-7.

16. perc: Szépen előkészített gól, sok mozgással. Iváncsik marad üresen a bal szélen. Gól! 8-6.

15. perc: Ilyés remek zárást kap. Kilencről ugrik fel, és lő egy nagyot. 7-6.

14. perc: Sarmiento ugprja túl a veszprémi falat. 6-6.

12. perc: Először vezetünk két góllal. Eklemovic fut be középre. Jön a passz Iváncsik Gergőtől. Gól. 6-4. Sarmiento is betalál. 6-5.

10. perc: Aguirrezabalaga egyenlít. 4-4. Gál Gyula középről, a hatosról bevetődve teszi el a labdát a kapus mellett. 5-4.

8. perc: Eklemovic megy át szép testcsellel a falon. Gól. 4-3.

7. perc: Vujin elhibázza a hetest.

6. perc: Vujint nem zavarja a sánc. Ballal, kilencről a jobb felsőbe. 3-2. Stranovsky egyenlít. 3-3.

5. perc: Gált szórják ki két percre.

4. perc: Eklemovic bevarrja. 2-1. Másodperceken belül kapunk is egyet. 2-2.

3. perc: Aguirrezabalaga egyenlít beállóból. 1-1.

2. perc: Eklemovicot rántják le középen, a falban. Hetes. Vujin belövi. Vezetünk! 1-0.

1. perc: A León kezdte a találkozót. A spanyolok piros, a hazaiak fehér mezben.

Délmagyarország / Délvilág hírek Riportunkat keresse a másnapi Délmagyarországban, Délvilágban és honlapunkon is!

• 8. Piki 2009. február 16. 10:48
    „Ez most mire volt jó, gardista33???!!!”
  • 7. gardista33 2009. február 15. 22:41
    „eklemovics nélkül egy nullák lennétek,ez az igazság”
  • 6. Ellenzéki 2009. február 15. 19:55
    „Gratulálok az M.K.B. Veszprém csapatának, óriási emberek, sportemberek!
    Mocsai Lajos kiváló ember, sportvezető!
    Dejan Perics meg megmutatta, hogy mi a szerepe egy csapatkapitánynak!
    Hajrá M.K.B. Veszprém!”
  • 5. newdog 2009. február 15. 18:36
    „A szívem majd´ kiugrott a helyéről, s megkönnyeztem a végét... soha nem felejtem el ezt e pillanatot sem! Gratulálok fiúk, fantasztikus emberi és sportteljesítményt produkáltatok!!!!!”
  • 4. kreatív 2009. február 15. 18:29
    „Sajnos nem láttam a mérkőzést, csak a fenti összefoglalót olvastam.Eklemovic, Vujin, Stranovsky, Buntic, Perez, Bicanic, Krivosljikov, Perics, Vilovszki, Lapcevic! Nem ismerem jól a csapatokat.
    Melyik a magyar, melyik a spoanyol csapat játékosa?
    Ja.... elnézést, mindig megfeledkezem? Internacionalizmus, globalizmus, profizmus!
    Jó lenne egyszer egy ízig-vérig veszprémi, vagy szegedi csapatnak szurkolni!”
  • 3. halak33 2009. február 15. 18:15
    „Gratulálok a fiúknak! Tényleg feledhetetlen és jó kis mérkőzés volt! Csapatmunka volt a javából, s természetesen ne feledjük azt az embert sem (Mocsai Lajos), aki 1 hét alatt próbálta Őket "összerakni"! :) Megható pillanatok voltak a meccs végén, s bevallom én is sírtam Veletek együtt! Jó csapat vagytok, s ezt a mai nap bebizonyítottátok mindenkinek! További jó szereplést kívánok Nektek!”
  • 2. bte 2009. február 15. 17:47
    „Nagyszerű mérkőzés volt!És valóban feledhetetlen.
    Szívből gratulálok a csapatnak!”
  • 1. Piki 2009. február 15. 17:40
    „GRATULÁLOK A CSAPATNAK!!!!!!”

Idegenben lőtt kevesebb góllal esett ki a Loki

Kiesett a Kupagyőztesek Európa Kupájából (KEK) a DVSC-Aquaticum női kézilabdacsapata, miután a nyolcaddöntő szombat délutáni visszavágóján 29-24-re kikapott a román Otelul Galatitól. Tovább olvasom