2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Ötvenöt éve ezen a napon játszották a legendás 6-3-at

Ötvenöt évvel ezelőtt játszották le a 6-3-as vendéggyőzelemmel végződött Anglia - Magyarország labdarúgó mérkőzést. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) a mérkőzés - és az Aranycsapat - tiszteletére 1993-ban november 25-ét a Magyar Labdarúgás Napjává nyilvánította.
Sebes Gusztáv tanítványai történelmi tettet hajtottak végre 1953-ban, hiszen Anglia kilencvenéves hazai veretlenségének vetettek véget. A mérkőzésen talán a kor két legjobb együttese mérte össze tudását, az angol válogatott még sohasem szenvedett vereséget hazai földön.

A két csapat 105 000 néző előtt futott ki a Wembley-stadion gyepére. A magyarok hamar vezetést szereztek Hidegkuti Nándor révén, aki éles szögből vette be az ellenfél kapuját. A házigazdák gyorsan egyenlítettek, de csak hat percig örülhettek, hiszen Hidegkuti újra vezetéshez juttatta a magyarokat.

Újabb három perc elteltével jött a mindenki által ismert csodálatos Puskás-mozdulatsor, a Lennart Johansson által az "Évszázad góljának" keresztelt találat. Puskás Ferenc az ötös sarkánál, a jobbösszekötő helyén kapta a labdát, egy parádés hátrahúzós csellel becsapta a nagy rössel rátámadó Billy Wrightot, majd nagy erővel a rövid sarokba bombázott. A 28. percben már 4-1 állt az eredményjelző táblán: Bozsik József szabadrúgásába Puskás tette bele a lábát, és Merricknek esélye sem maradt a hárításra. A 38. percben szépítettek az angolok, így 2-4-es félidei eredménnyel várhatták a folytatást.

A folytatásban is a magyarok akarata érvényesült: az 50. percben Bozsik ismét háromgólosra növelte a magyarok előnyét. Nem kellett sokat várni a folytatásra: három perccel később Hidegkuti ismét betalált. A végeredményt az 57. percben Ramsey állította be, tizenegyesből.

A legendás magyar csapat tagjai közül már csak Grosics Gyula és Buzánszky Jenő van közöttünk.

Anglia-Magyarország 3-6 (2-4)

Wembley-stadion, 105 000 néző

Vezette: Leo Horn (J. Bronkhorst, K Schipper) - hollandok

Anglia: Gil Merrick - Alfred Ramsey, Harry Johnston, William Eckersley - Robert Wright, James Dickinson - Stanley Matthews, Ernie Taylor, Stanley Mortensen, Jackey Sewell, George Robb. Szövetségi kapitány: Walter Winterbottom.

Magyarország: Grosics Gyula (Gellér Sándor, 78. percben) - Buzánszky Jenő, Lóránt Gyula, Lantos Mihály - Bozsik József, Zakariás József - Budai II László, Kocsis Sándor, Hidegkuti Nándor, Puskás Ferenc, Czibor Zoltán. Szövetségi kapitány: Sebes Gusztáv.

Gólszerző: Hidegkuti az 1., Sewell a 14., Hidegkuti a 22., Puskás a 25., Puskás a 29., Mortensen a 38., Bozsik az 50., Hidegkuti az 53., Ramsey (11-esből) az 57. percben.

• 3. legal 2008. november 25. 16:12
    „Emberek! Sokáig nem méltattam figyelemre egy magyar filmet, de amikor megnéztem fantasztikus érzéseim voltak. Mint egy valódi időgép: Játszd újra Tutti, Eperjes Károllyal a főszerepben. Aki még nem látta, s szívvel-lélekkel kívánja visszaidézni az esemény korhű hangulatát, keresse a lehetőséget megnézni azt. Gyerekként állva hallgattuk apámmal a rádió el-el halkuló recsegő hangján a mérkőzés közvetítését Szepesi György által.”
  • 2. 751510 2008. november 25. 15:28
    „Igaz. De jó lenne most egy időgép!”
  • 1. Iza3 2008. november 25. 13:31
    „Isten megáldja őket.
    Ők még IGAZI SPORTEMBEREK voltak és nem holmi celebecskék.
    Az ilyen igaz, magyar (sport)emberekből kellene manapság sok, de az a világ már elmúlt....”

Elképzelhető, hogy Nagy Zoltán véd a Werder ellen

Elképzelhető, hogy az Anorthoszisz Famaguszta magyar kapusa, Nagy Zoltán fog védeni a Werder Bremen… Tovább olvasom