2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Szabics: újra gól, ezúttal fejesből - galéria, videó

San Marino - A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra győzött San Marino vendégeként az Európa-bajnoki selejtezők keddi játéknapján. A magyarok így hét mérkőzés után 12 ponttal az E csoport harmadik helyén állnak.

San Marino-Magyarország 0-3 (0-1)
Eb-selejtező, E csoport, Serravalle, 1000 néző, v.: Pavle Radovanovic (montenegrói)

San Marino: Aldo Simoncini - Fabio Vitaioli (Alex Della Valle, a szünetben), Damiano Vannucci, Michele Cervellini, Giacomo Benedettini, Alessandro Della Valle - Matteo Vitaioli, Fabio Bollini (Simone Bacciocchi, 80.), Manuel Marani (Maicol Berretti, a szünbetben), Pier Filippo Mazza - Andy Selva.

Magyarország: Király GáborLipták Zoltán (Pintér Ádám, 87.), Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó Zsolt - Elek Ákos - Koman Vladimir, Hajnal Tamás (Czvitkovics Péter, 71.), Dzsudzsák Balázs - Szabics Imre (Koltai Tamás, 84.), Németh Krisztián.

Gólszerzők: Lipták (40.), Szabics (49.), Koman (83.)

Sárga lap: Cervellini (29.), Alex Della Valle (73.), Berretti (75.), illetve Juhász (17.), Vanczák (65.)

Góltörténet

40. perc: Dzsudzsák bal oldali szögletét a hosszú oldalon érkező Lipták lekezelte, majd nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1).
49. perc: Dzsudzsák tökéletesen adott be a bal oldalról, az ötösön érkező Szabics pedig a kapu bal oldalába fejelt (0-2).
83. perc: Koman vállalkozott lövésre 30 méterről, a labda irányt változtatott egy hazai védő kezén, így a másik irányba mozduló Simoncini mellett a hálóban kötött ki (0-3).

A csatársornak már az első félidőben rengeteg helyzete volt, ám Szabics és Németh mindent elpuskázott, volt, amikor ketten vezették a kapusra a labdát, ám ezt sem sikerült megoldaniuk. A gólcsendet a 40. percben végül egy védő, Lipták törte meg, aki egy szöglet után bombázott a hazaiak kapujába.

A második játékrész gyors magyar góllal indult, a válogatottba öt év szünet után a luxemburgiak ellen, pénteken visszatért - és győztes gólt szerzett - Szabics fejelte a kapuba Dzsudzsák Balázs precíz beadását. A folytatásban is növelhette volna előnyét Egervári Sándor csapata, de rengeteg helyzetet elpuskáztak a játékosok, a 83. percben azonban Koman Vladimir távoli próbálkozása egy vendég védő kezének segítségével a hálóban landolt, ezzel pedig kialakult a végeredmény.

Csak amiatt bánkódhatunk, hogy Juhász és Vanczák is besárgult, így a svédek elleni, szeptemberi selejtezőn nem léphet majd pályára.
A válogatott legközelebb augusztus 10-én, Izland ellen játszik barátságos mérkőzést.

San Marino-Magyarország 0-3. Fotó: MTI (galéria)

Egervári Sándor szövetségi kapitány: Elégedett vagyok a csapat játékával, az ellenfélnek nem volt komoly lehetősége. Lényegesen több gólhelyzetet sikerült kialakítanunk, mint a Luxemburg elleni pénteki összecsapáson, de az utolsó passzokban sokszor hibáztunk. Természetesen a svédek más játékerőt képviselnek, de ellenük is reménykedem egy jó eredményben."

„9. lamatic 2011.06.08. 11:47

Persze, a szerencsét én sem úgy értettem, hogy véletlen nyerünk, hanem úgy, hogy 90 perc után 0-0-nál most már megfelelően koncentrálunk végig, a lefújásig. És akkor talán nem Ibra rúgja a 93. percben a győztes gólt, hanem Dzsudzsák, ahogy a finnek ellen is.
    Persze a svédek sokkal jobbak a finneknél, és nálunk is erősebbek, de most hazai pályán játszunk, és tökéletes koncentrációval ki jöhet a lépés.”
  • 9. lamatic 2011. június 08. 11:47
    „7. theseus 2011.06.08. 09:29 Ez a siralmas:"de hátha egyszer nekünk jön ki a lépés, egy meccsen nekünk is lehet szerencsénk." A FOCIT 5% JÁTSSZÁK SZERENCSÉREEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!! értem....?!”
  • 8. szpirigonzálesz 2011. június 08. 10:52
    „Láttam a meccset. Csapnivalóan játszottunk.
    Elgondolkodtam a közvetítés alatt:
    - Hány évesnek kellene lennem most ahhoz, hogy megéljem,
    amíg egy ütőképes Magyar válogatott kijut egy világversenyre?”
  • 7. theseus 2011. június 08. 09:29
    „Papírforma eredmény született. A gólok szépek voltak, volt kapufánk és sok helyzetünk is. A finnek csak 1-0-ra nyertek ugyanitt pénteken.
    Így még mindig maradt matematikai esélyünk, ami a korábbi években ekkorra már elszállt.
    Igaz, hogy a svédek megveréséhez kisebb csoda kellene szeptemberben, de hátha egyszer nekünk jön ki a lépés, egy meccsen nekünk is lehet szerencsénk.”
  • 6. Wacky 2011. június 08. 08:52
    „Ejha, ez aztán meccs volt ám... jó hogy nem néztem, az ismétlés is elég volt... ennyi ratyi lövést is rég láttam már... de ez tőlünk megszokott... de ezért is nem nézem... 90 perc elfecsérlésétől megmenekülök :D”
  • 5. Krampampuli 2011. június 08. 08:38
    „Minek követitek ha nem tetszik? aszkéták vagytok? :)”
  • 4. THE 2011. június 08. 07:44
    „2 olyan 30.000 a lakossága.”
  • 3. favágó 2011. június 08. 07:43
    „A négy "nagy" európai ország közül legyőztünk kettőt!:-) Vajon Andorra, vagy a Vatikán is sikerülne?:-))”
  • 2. JungHeinrich 2011. június 08. 06:55
    „Legyoztuk a san marinoi peket es fiat, az autoszerelot es a puspok unokaoccseit :-) Hanyan is laknak ebben a "kontinens" meretu orszagban :-DDD Gondolom az ossznepesseg befert a stadionba, igy sajna nem jutott mar ember a rendfenntartasra :-)”
  • 1. rezsóka 2011. június 08. 06:18
    „Ez ? igen !
    Dolgozik is a pénzéért a csapat.
    Azokról miért nincs hír akik ezt napról-napra megteszik - igaz nem az icipici méretű Sanmarino jelent nekik kihívást, hanem tényleges munka ....”

Szabics és Németh is kezd San Marino ellen

Két csatárral, Szabics Imrével és Németh Krisztiánnal áll fel ma este a magyar labdarúgó-válogatott a San Marino elleni Európa-bajnoki selejtezőn. Tovább olvasom