Vizes vb: elődöntős a magyar férfi csapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát a sanghaji vizes vb-n, így a négy közé jutott.

Magyarország-Egyesült Államok 9-8 (1-3, 3-2, 3-2, 2-1 )
Világbajnokság, negyeddöntő.
A magyar góldobók: Madaras, Varga Dénes, Varga Dániel 2-2,  Hosnyánszky, Biros, Kiss 1-1.

A keddi negyeddöntős mérkőzésen jórészt a tengerentúliak  vezettek, 2-5-nél már hárommal is, a magyarok azonban szívósan  küzdöttek, és bár nem játszottak jól, végül kiharcolták a győzelmet.  Először 6-5-nél volt az előny Kemény Dénes olimpiai bajnok  alakulatánál, majd a negyedik negyedben 9-7-nél került elérhető  közelségbe a továbbjutás.

Amennyiben a szerbek a következő találkozón legyőzik a  németeket, a magyarok olimpia kvótához jutnak.

A 2008-as pekingi olimpián - éppen Kemény Dénes szövetségi  kapitány legénysége mögött - ezüstérmes amerikaiak kivédekezték az  első magyar támadást, az ellenakcióból pedig azonmód bevették Nagy  Viktor kapuját, majd kis idő múlva ötméteresből is eredményesek  voltak (0-2). Az első negyed közepén szépített a magyar együttes:  emberelőnyből Madaras Norbert talált be, de a túloldalon megadott  fór sem maradt kihasználatlan (1-3).

A második nyolc perc Hosnyánszky Norbert hatásos löketével  indult (2-3), de egy vitathatatlanul látványos ejtéssel, majd egy  felső sarkos bombával nemcsak visszaállt, de még nőtt is a korábbi  különbség (2-5). Madaras bal keze villant szerencsére gyorsan, aztán  pedig emberelőny végén Varga Dániel pattintott pontosan (4-5).

Az MTI felvételei.

A nagyszünetben rendezte sorait a magyar válogatott, ennek  jeleként egy megúszást Biros Péter, a háromszoros olimpiai bajnok  csapatkapitány zárt le góllal (5-5). Aztán meglett a magyar vezetés  is, az addig rosszul célzó háromszoros olimpiai aranyérmes Kiss Gergely ötméteresből szerezte a hatodik gólt (6-5). Csakhogy az  elmulasztott újabb lehetőségek után törvényszerű volt az  ellencsapás, amely egy újabb jól kivitelezett ejtés formájában  következett be. Mi több: fórból is eredményesnek bizonyultak az  amerikaiak (6-7), ám kevéssel az utolsó szünet kezdete előtt egy  villámgyors akcióból Varga Dénes a hálóba húzta a labdát (7-7).

A befejező játékrészben csak nagy sokára tört meg a gólcsend:  már majdnem a fele eltelt a negyednek, amikor a 6 az 5 elleni  játékban Varga Dénes talált be, őt a bátyja, Dániel követte  hasonlóképpen szemfüles góllal (9-7). Bő egy perc volt hátra, amikor  az amerikaiak szépítettek (9-8), de egyenlíteniük nem sikerült.

Sikerével a magyar csapat nemcsak elődöntős lett, hanem egészen  közel jutott ahhoz is, hogy kvalifikációt szerezzen a jövő évi,  londoni nyári ötkarikás játékokra. Ehhez az kell, hogy a  Világliga-győztes szerbek a negyeddöntőben megverjék a németeket.

Kemény Dénes szövetségi kapitány: "Éppenséggel 2-5-nél nem éreztem jól magam, szerencsére ez még nagyon az elején volt. Összességében szenvedtünk, magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Végül is magunkat és jó néhány bírói ítéletet is sikerült legyőznünk."

Varga Dénes: "Általában nehéz az amerikaiak ellen játszani, most is az volt. A lényeg, hogy megvan az elődöntő, de sokat kell még javulnunk."

• 2. Együgyű 2011. július 26. 14:35
    „Itt is szabadság harc folyik igaz a vízben. De nem a vezérünk vezeti ezért eredményes is.