Kaposvárral holtversenyben

2021.05.12. 16:38

Klímabarát település díjat kapott Szeged

A Klímabarát Települések Szövetsége által tavaly meghirdetett pályázaton Szeged első helyezést ért el – Kaposvárral holtversenyben – a megyei jogú városok kategóriában, és elnyerte a Klímabarát település címet – tájékoztatta az önkormányzat szerdán az MTI-t.

delmagyar.hu

20200623 Szeged A klímaváltozás témájában szervezett rajzpályázatot a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat gyerekek számára. Képen: A rajzpályázat díjkiosztója a Szent-Györgyi Albert Agórában. Fotó: Karnok Csaba KC Délmagyarország DM

Fotó: Karnok Csaba

A közlemény szerint a díjat szerdán adták át a szövetség vezetői – Kovács Lajos elnök és Teveli-Horváth Dorottya szakmai vezető – Nagy Sándor (Momentum) városfejlesztési alpolgármesternek és Mihálik Edvin (Momentum) Zöld Város programért felelős tanácsnoknak.

Szegeden két évtizede zajlanak jelentős – összességében több tízmilliárd forint költségű – környezetvédelmi beruházások, amelyek sorából kiemelkedik a lakótelepi panelrekonstrukció. Ennek nyomán a szegedi panellakások háromnegyede újult meg, és csökkent ingatlanonként 40 százalékkal az energiafelhasználásuk. A nagy költségigényű programok sorába tartozik a villamos nagyprojekt is, amely teljesen új lendületet és pályát adott a szegedi elektromos közösségi közlekedésnek.

Szeged a kerékpárosok városa. A folyamatosan bővülő kerékpáros infrastruktúrának köszönhetően már majdnem minden ötödik helyváltoztatás kerékpárral történik. 2018 óta több mint tíz kilométer kerékpárút és kerékpársáv épült a városban, és a fejlesztések folytatódnak.

Az önkormányzat klímavédelmi megfontolásból valamennyi intézmény felújításánál érvényesítette és érvényesíti az energiahatékonysági szempontokat. Szeged vállalásai között szerepel, hogy a 2008-as bázisévhez viszonyítva 2030-ra 40 százalékkal mérsékli a károsanyag-kibocsátását. Ennek érdekében zajlik az a 22 milliárd forintos program, amelyben a szegedi távfűtési rendszert állítják át geotermikus energiára. A geotermikus fűtési rendszernek köszönhetően évente 23 ezer tonnával kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe. Ezzel Reykjavík után Szegeden jön létre Európa második legnagyobb zöld távhőszolgáltató rendszere.

Szeged folyamatosan gyarapítja a faállományát, amelynek száma jelenleg nyolcvanezerre tehető. Bel- és külterületeken egyaránt fásít az önkormányzat, amely fontos feladatának tartja a város körüli véderdő telepítését a szállópor magas helyi koncentrációja miatt – áll a közleményben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában