Ország-világ

2007.03.08. 15:19

Jót tenni jó!

A gyermekszegénységgel kapcsolatban szeretném megosztani a tapasztalataimat. A győri Jókai-iskola pedagógusa vagyok. Évente két alkalommal szervezünk gyqjtést a rászoruló családoknak. Ruhákat, játékokat, könyveket és tartós élelmiszereket hoznak a gyerekek. „Szívesen adom” szlogennel szinte már hagyománnyá vált nálunk ez az akció. Az óvodától egészen a szakiskolás tanulókig mindenki részt vesz a gyqjtésben. A gyerekek egymás közt megbeszélik, ki mit hozott és vajon örül-e a másik kisgyerek az ajándéknak. Szívesen lemondanak egy-egy kedves darabról, csak hogy a másiknak is örömet okozzanak. Számukra természetes, hogy másokon segítenek, látják, hogy vannak náluk nehezebb körülmények között élők is. Tanulóink számára nagy öröm, amikor a visszajelzésekből megtudják, hogy a szeretetcsomagok célba értek és a féltve őrzött babák, autók és könyvek szerető társakhoz kerültek. Idén húsvét előtt a Segítőház Alapítvánnyal karöltve szervezzük meg iskolánkban a „Szívesen adom” akciót. Ezek a gyerekek felnőttként sem fognak hátat fordítani, ha segítő kezek nyúlnak majd feléjük, hiszen már nálunk, a Jókaiban megtapasztalták: jót tenni jó.


Gasparek Ildikó, Győr

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában