A Szegedi TE a Bajnokok Ligájában hátrányba került saját otthonában

2024.01.28. 14:41

Hazai vereség a Zapresictől

Hazai pályán 5:3-as vereséget szenvedett a Szegedi TE férfi tekecsapat a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a horvát Zapresic ellen. A visszavágót február 17-én rendezik.

Zapletán Zsombor a szegediek legjobbja volt 657 fával.

Izgalmasan alakult a két csapat mérkőzése, ez nyugodtan kijelenthető. Az első két párban egy-egy pontot szerzett mindkét alakulat: szegedi oldalon a csapat legjobbja, Zapletán Zsombor 657 fát elérve verte Luka Bolancát, miközben Milan Jovetics vereséget szenvedett.

A következő duóknál  párharcok felénél nem álltak túl jól a hazaiak, hiszen két szett után mindkét szegedi 2:0-s szetthátrányban volt. Innen Karsai László még felállt, és fordított ám mindez Kozma Károlynak nem sikerült.

A végén Szél Tibor tartott a lépést horvát ellenfelével, miközben Kiss Norbert sorsa három szett után eldőlt. Így minden azon múlt, Szél milyen eredményt ér el. Mivel a Tisza-parti játékos hozta a saját meccsét, így meglett a harmadik csapatpont, ám sajnos a Zapresic összfája 30 fával több volt, így a vendégek 5:3-as győzelmet arattak, ráadásul  24-ből 14-szett az övék lett, miközben a szegediek 10-nél megálltak.

A két csapat statisztikája így javult a horvátok szempontjából, hiszen immár 13 közös mérkőzésen a 4. sikerüket aratták a szegediek ellen, míg utóbbiak 8 győzelemnél tartanak.

A Bajnokok Ligája negyedöntőinek eddigi eredményei alapján egyébként úgy tűnik, két német és két horvát együttes lehet ott a négyes döntőben, amelyet március 30-án és 31-én a szerbiai Bácskatopolyán rendeznek majd.

Végeredmény

Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Szegedi TE–Zapresic (horvát) 3:5 (3741:3771)

A párok: M. Jovetics–U. Ramic 0:1 (1:3, 599:645), Zapletán Zs.–L. Bolanca 1:0 (3:1, 657:629), Kozma K.–A. Kujundzic 0:1 (0:4, 621, 675), Karsai L.–U. Jaglicic 1:0 (2:2, 609:563), Szél T.–B. Manev 1:0 (3:1, 630:607), Kiss N.–M. Mance 0:1 (1:3, 625:653).

További eredmények: Neumarkt (olasz)–Zerbst (német) 1:7, Mertojak Split (horvát)–Podbrezova (szlovák) 5:3, Raindorf (német)–Triglav Kranj (szlovén) 6:2.