2015.04.06. 18:34

NB II: hazai gólok Mezőkövesden

A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Szeged 2011- Grosics Akadémia Mezőkövesden kikapott. A csapat kapusa, Szántai 408 perc után kapott újra gólt a bajnokságban, míg együttese a vereség ellenére is őrzi 6. helyét.

Mezőkövesd–Szeged 2011-GA 2–0 (1–0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 22. forduló. Mezőkövesd, 1500 néző.
Vezette: Berke Balázs – jól (Takács G., Mohos).
Mezőkövesd: Kunsági – Hegedűs Cs., Nánási, Szeles, Sváb – Nyilas, Molnár G., Kulcsár K., Takács P., Balajti – Máté J. Edző: Lucsánszky Tamás.
Szeged 2011-GA: Szántai – Farkas M., S. Markovics , Tóth G., Mészáros M. – Berde, Máté P. – Szabó P., Hegedűs M., Fitos – Germán. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Takács P. a 41., Tajthy a 89. percben.
Csere: Hegedűs M. helyett Manga a 64., Kulcsár K. h. Tajthy a 70., Balajti h. Medgyes a 72., Berde h. Zelenyánszki a 74., Molnár G. h. Baracskai a 79., Fitos h. Polareczki a 80. percben.
Sárga lap: Nyilas a 6., Kulcsár K. a 36., Tóth G. a 38., Máté J. a 44., Hegedűs Cs. az 50., Máté P. a 66. percben.

Azon kívül, hogy a Szeged 2011 kikapott Mezőkövesden, semmi különös nem történt. Igaz, hogy Szántai Levente, a szegediek kapusa 408 perc után gólt kapott az NB II-ben, valamint a vendégek öt vereség nélküli mérkőzés után kaptak ki megint, de a most még esélyesebb és otthon játszó kövesdiek begyűjtötték a számukra rendkívül fontos pontot, így maradtak az élbolyon, a Szeged 2011-GA pedig a hatodik helyen. Az első gól egy jól eltalált lövésből, a második pedig a hajrában, egy kontrából született, miközben a Szeged volt kezdeményezőbb.

Sokkal kellemetlenebb, hogy a meccsen már eleve nem játszhatott vádlisérülése miatt Oláh Lóránt, majd a végén Máté Péter sántikált le, akinek a bokája rakoncátlankodott, és már a meccs utáni este megvizsgálták az egri kórházban.

– Jó hír, hogy nincs törés, de a szalag beszakadt. A nagyobb baj, hogy vérömleny van a sípcsontomon, amelyet pihenés közepette napokig jegelnem kell – nyilatkozta Máté Péter.

Az is jó hír, hogy ismét a kezdőben kapott helyet a szegedi Farkas Márk. A 22 éves védő porcműtétet követően foglalta el helyét a védelemben.
Nyilas Elek: – Rendkívül szervezett futballal a szezon legjobb játékát nyújtottuk. Két váratlan helyzetből szereztek gólt a hazaiak, akiket ugyan mindenben felülmúltunk, csak egyetlen dologban nem: a gólszerzésben.
További eredmények: Sopron–Soroksár 1–0, Csákvár– Cegléd 2–3, Vasas–Szolnok 4–1, Zalaegerszeg–Siófok 0–3, Ajka–Kaposvár 3–2, Balmazújváros–Békéscsaba 1–1, Gyirmót– Szigetszentmiklós 1–1.

1. Vasas 22 14 2 6 44 – 23 44
2. Békéscsaba 22 13 4 5 31 – 22 43
3. Gyirmót 22 11 9 2 35 – 19 42
4. Mezőkövesd 22 11 7 4 42 – 23 40
5. Szolnok 22 10 7 5 39 – 35 37
6. Szeged 22 10 4 8 26 – 22 34
7. Sopron 22 8 8 6 33 – 30 32
8. ZTE 22 7 8 7 27 – 31 29