2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

A kudarcból is lehet tanulni, okulni

Egy-egy gólos vereség a Vasastól és a Dominótól, a következmény pedig: csak a negyedik helyen végzett a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata a Magyar Kupában. Gyöngyösi edző csalódott ugyan, de abban is biztos, a jövőbeni céljait eléri a gárda.
A Vasas elleni hazai MK-elődöntőt alaposan elrontotta a Beton. Pedig az első negyed után még 2–0-ra vezetett, de tíz perc múlva már 2–5 állt az eredményjelzőn. Bár sikerült 6–6-nál utolérni az angyalföldi gárdát, a döntőbe jutást elérő találatot a vendégek válogatottja, Vindisch szerezte meg. Bosszantó vereség volt, mert másnap kiderült, a tavalyi évhez hasonlóan, most is Vasas lett a kupagyőztes. Picit nagyobb odafigyeléssel, koncentrációval, szerencsével akár a Szeged is elhódíthatta volna a serleget. A végső győzelem helyett maradt a negyedik hely. A betonosok ennél mindenképpen jobbra, többre számítottak.

– Kizárólag magunkat hibáztathatjuk – jelentette ki Gyöngyösi András edző. – A keretünket jó játékosok alkotják, de nincs még meg mindenkiben az egymás iránti alázat, valamint a velem szembeni hit, az, hogy amit mondok, kérek tőlük, azt maradéktalanul végre is hajtsák.

Jobban meg kellene bízniuk bennem. Úgy, mint a tavalyi gárda. Kizárólag egységesen lehetünk eredményesek, mert változatlanul azt mondom: ebben az együttesben igenis benne van a kimagasló szereplés lehetősége. Ez ugyanúgy igaz az Euroligára, mint a bajnokságra. Ahogy a sikernek is van jó és rossz oldala, a kudarcra is igaz ez. Abból is lehet, sőt kell is tőkét kovácsolni. Már a pénteken Camogliban kezdődő Euroliga második selejtezőjében ezen leszünk. A főtáblára jutás a célunk!

Egyosztálynyi különbség

Ötödik mérkőzése után is veretlen maradt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Igaz, Csömörön ez egy… Tovább olvasom