2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Apró (gól)örömök: UTC FT-Győr 5-9

A férfi futsal magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján Szegeden is nyert az esélyesebb Győr, amely kettős győzelemmel búcsúztatta az előző két soroztban bronzérmes UTC-t.

UTC FT-Győr 5-9 (2-5)
Férfi futsal magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Szeged, 200 néző. Vezette: Janitz, Kőrösi.
UTC FT: Tombácz – Ondrejó, Hegyesi, Dürgő, Bilics.  Csere: Béry (kapus), Szentes Bíró, Lázár, Juhász I., Bullás. Edző: Brinszky Adrián.
Győr: Matkovics – Juanra, Lódi, Harnisch, Bognár. Csere: Takács Z. (kapus), Dróth, Carlinhos, Carlitos, Fabio, Püpök, Trencséni, Jakatics, Sárközi. Edző: David Madrid Sanchez.
Gólszerzők: Ondrejó (8., 25.), Bullás (31., 37.), Bilics (9.), ill.  Juanra (8., 22. - hatméteresből, 29., 34.), Carlinhos (6., 17.), Fabio (20., 40.), Harnisch (2.).

Az esélyeket igazolva a Győr Szegeden is nyert, de legalább láttunk hazai gólokat és szép akciókat is.

40. perc: 5-9, Fabio. Spanyol összjáték után Fabiónak az üres kapu maradt, 5-9.

40. perc: győri labdatartás. Végül Fabio lő, Tombácz beslővel kirúőgja.

39. perc: Ondrejó labdát szerez, lő, Takács lábbal véd. Carlinhos apró "dönivel" is gyors, de mellé.

38. perc: Dürgő lassan veszi át a labdát, Carlinhos beéri kapura lövés előtt. Tombácz indít, fejjel kicsúsztatják.

37. perc: 5-8, Bullás. A szegedi játékos, Bullás a jobb oldalon kap egy labdát Hegyesitől, jobbal lövőcsel, ballal bal asló, 5-8.

36. perc: Carlinhos mellélő, Brinszky pedig időt kér. Bullás éles szögből és messziről, csúnyán mellé.

35. perc: Tombácz szokásos kapura lövése, Juanra a gólvonalon mellel leveszi.

34. perc: 4-8, Juanra. Most nem hibáz a spanyol Juanra: egyedül Tombáczcal, egy laza lábmozdulat a labda felett, majd ballal begurítja a kapus mellett, 4-8.

34. perc: Juanra a bal alsó mellé céloz. Ráfért már egy kis hiba a spanyolra.

33. perc: Juhász lövését lábbal védi Takács.

32. perc: Dürgő meglódul, lő, Fabio blokkolja.

31. perc: 4-7, Bullás. Szabadrúgásból Bullás meglövi a kapus helyét, Takács keze még nem bírja el ezt az erőt, a felső lécre üti, onnan bepattan, 4-7.

31. perc: újabb győri fault, 1:5.

30. perc: Bullás ballal lő, Hegyesi beleér, jobb kapufa.

29. perc: 3-7, Juanra. Felpassz, majd indulócsel, Juanra már szabadon is, jobbal a bal sarkot választja félmagasan, 3-7.

29. perc: Lódi közelről perdít, Tombácz felkapja a labdát.

28. perc: Carlinhos egy csel után lő, Tombácz a bal ujjaival beleér. Lódi faultol, 1:4.

27. perc: Bilics a jobb oldalon, nagyon paszolni akar, amit egy csel után meg is csinál, de becsúszva ment a védő.

26. perc: a villámgyors Harnisch mozgatja a védőket, előbb belelépnek a kapu előtti passzába. majd emel, Tombácz résen. Takács és Tombácz sem unatkozott ebben a percben, újabb egy-egy védés.

25. perc: 3-6, Ondrejó. Oldalberúgás, Bullás emel Ondrejó elé, aki beáll a védőnek, majd jobbal kilövi a jobb alsót, 3-6.

24. perc: Lódi a hatoson belül tolja befelé, Tombáczot át akarja emelni, nem sikerül. Carlinhos lövi a tutit, a hosszú kapufát, a 17 éves Sárközi lemarad.

23. perc: Dürgő avatja fel Takácsot a kapuban, a kis kapus (18 éves) véd. Lódi emel mellé. Közben a sok fault, már 1:3.

22. perc: 2-6, Juanra. A labda a jobb alsóban, Juanra biztos végrehajtó.

22. perc: Bilics megfogta Jakaticsot, a 18 éves játékos elesik, hatméteres.

21. perc: Hegyesi megbeszélte Lódival a teendőket a kezdőkörben, jöhet a második félidő. Győri fault, 0:1.

Van két szegedi gól, no meg öt győri, de a fontosabb, hogy a meccs nagy részében partiban van ellenfelével az UTC.

20. perc: Tombácz hárít megint bravúrral.

20. perc: 2-5, Fabio. Megint labdavesztés, Fabio szemben a kapuval, majd okosan a bal sarokba emel, 2-5.

19. perc: megint agresszív a Győr.

18. perc: Juanra Tombácz előtt sertepertél, kapja a labdát, de a hazai kapus nem engedi kapura fordulni a spanyolt.

17. perc: 2-4, Carlinhos. Labdavesztés a félpályán, hárman vezetik a szegedi kapura a labdát, végül Carlinhos gurít jobbról az üres kapuba, 2-4.

16. perc: sok a hiba indításban és passzban is.

15. perc: Dürgő próbál emelni Matkovics fölött, de a kapus jól fut ki.

14. perc: Fabio spicccel, Tombácz megint fogja. Brinszky edzőt figyelmeztetik a bírók, mert számon kért több kétes szituációt is. Elmaradt faultokra gondolt...

13. perc: Dróth teszteli Tombácz éberségét. A válogatott támadó nem sokat gondolkodott az ismerkedésen, rögtön két életerős lövéssel jelentkezett.

12. perc: Juanra éles szögből, van blokk. Dróth bombáját oldalra üti Tombácz.

11. perc: Juanra passzát olvassa Szentes Bíró.

10. perc: Juhász pörget mellé közelről.

9. perc: 2-3, Bilics. Tombácz dobja ki a labdát, Bilics mellel átveszi a hetes vonalában, a kifutó Matkovicsot megkerüli, és jobbal a kapuba gurít, 2-3.

8. perc: 1-3, Juanra. A középkezdés után Juanra középen, majd a labda a bal alsóban, 1-3.

8. perc: 1-2, Ondrejó. Kiugrik Ondrejó, majd estében a jobb alsóba gurít, 1-2.

8. perc: Juanra lő, Tombácz üti, Carlitos dupláz,

7. perc: Lódi közeli lövését védi bravúrral Tombácz.

6. perc, 0-2, Carlinhos. Bullás lövését megfogta Matkovics, indította Carlinhost, aki a kifutó Tombácz felett emelt a hálóba, 0-2.

5. perc: Juhász I. 10 méteres lövésénél Matkovics mutatott be bravúrt a jobb alsónál, a kapufára tolta a labdát. Most Buu

4. perc: a spanyol Carlitos tüzel mellé. Tombácz védi a brazil Carlinhos 10 méteres löketét.

3. perc: az első szegedi fault, 1:0.

2. perc: 0-1, Harnisch. Lódi szerzett labdát a félpályán, Juanra passzolt oldalra, a labda valahogy átment a hosszúra, Harnisch a kilencesről kapura lőtte, Tombácz már csak a gólvonalon belülről tolta ki, 0-1.

2. perc: Dürgő keverget, védőre passzol. Két szegedi sarokrúgás egymás után. Dürgőé az első kapuralövés.

1. perc: a bajnok és kupagyőztes az ellenfél, ráadásul a magyar kupa 4. fordulójának első Győr! Az UTC is fent marad a támadótérfélen, ha labdát szerez.

Korábban:

A győri odavágón 17–3-ra győzött a vendéglátó, majd a kupában és bajnokságban is címvédő együttes hétfőn az NB I-es összecsapáson is fölényes, 10–0-s sikert aratott. A spanyol és portugál játékosokkal felálló együttes ellen tehát nincs sok esélyük a szegedieknek, de a mérkőzés remek felkészülés lehet a bajnoki rangadókra.