2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Előny itt: Pick Szeged-Csurgó 29-18

Magabiztos sikerrel kezdte az elődöntőt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgó ellen.

Pick Szeged-Csurgó 29-18 (13-8)
Férfi kézilabda NB I, elődöntő, 1. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Andorka, Hucker.
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 4, Ancsin 1, Sulc 4, Zubai 2, Larholm 4, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Blazevic 1, Czina, Pribanic 3, Balogh Zs. 1, Buday 1, Lasica 4, Kekezovics 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: Pallag - Miss 3, Szöllősi 2, Herbert, Borsos, Grebenár 1, Nagy M. Csere: Oláh 4, Vadkerti G. 2, Katzirz 1, Kedzo 3, Országh 1, Cifra 1, Simon. Vezetőedző: Imre Vilmos.
Hétméteres: 2/2, ill. 6/5.
Kiállítás: 8, ill. 12 perc
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára.

Vadkerti nyilatkozata.

Mikler nyilatkozata.

60. perc: időn túli szabaddobás a vége, 29-18-ra nyert a Pick, és vezet az elődöntőben.

59. perc: Lasica egyszer, Lasica kétszer 29-18.

58. perc: Országh 26-18. Sulc gyakorlatilag berepül a kapuba, majd örömében szétrúgja a bal felsőt. Ilyet is ritkán látni! 27-18.

57. perc: Lasica kapufás góljával 26-17.

56. perc: Oláh, majd Ancsin 25-17.

55. perc: Ancsin lövése a blokkról megy mellé.

54. perc: Tatai megint. Végre!

53. perc: Tatai véd, Pribanic indul, és gólt lő 24-16.

52. perc: "serdülő kettes" jeleneltek, 15 másodperc alatt 4-5 labdavesztést láthattunk a csapatoktól.

51. perc: Cifra nagy gólt lő 22-16. Szegedi időkérés.

Előny itt: Pick Szeged-Csurgó 29-18. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

50. perc: Vadkerti Gábriel 22-15.

49. perc: Kekezovics harmadszor 22-14.

48. perc: Pribanic, majd Oláh 21-14.

47. perc: Oláh hetesből 20-13.

46. perc: Szöllősi is betalál 20-12. Mikler le, Tatai be.

45. perc: Zubait hagyják egyedül, ez nagy hiba 20-11.

44. perc: megint Mikler, Kekezovics meg elöl villan 19-11.

43. perc: Prodanovics lő, Pallag véd. Időkérés.

42. perc: keménykednek a vendégek, Nagy Máté kap két percet.

41. perc: Mikler, megint!

40. perc: Grebenár 17-11. Kekezovics a szélről 18-11.

39. perc: Oláh hetese jó 17-10.

38. perc: Larholm egy remek testcsel után talál be 17-9.

37. perc: Zubait ütik le.

36. perc: Larholm harcol ki belemenést.

35. perc: Czina két perc.

34. perc: Kedzo, majd Prodanovics 16-9.

33. perc: Zubai beállóból, hét góllal vezetünk 15-8.

32. perc: egy kis statisztika: Mikler 58 százalékkal védett az első félidőben. Parádés.

31. perc: Blazevic góljával kezdődik a második félidő 14-8.

- Nem tetszik a meccs - mondta a lelátón helyet foglaló Zácsik Szandra, az FTC és a magyar női kézilabda-válogatott átlövője, egyben a csurgói Szöllősi Szabolcs barátnője. - A Csurgó alig tud gólt lőni, így hiába játszik gyengébben a Pick, ezzel együtt is simán vezetnek - értékelt Zácsik a delmagyar.hu-nak.

Félidő.

30. perc: A fekete mágus, Mikler Roland - mondja a hangosbemondó. Megint ő véd! Lasica is betalál 13-8.

29. perc: Skaliczki mester kér időt.

28. perc: Kedzo 11-8. Larholm megint, ma megy neki 12-8.

27. perc: Sulc ugrik az égbe gyakorlatilag 11-7.

26. perc: hatalmas gólt lő emberhátrányban Buday 10-7.

25. perc: Vadkerti ellépi. Oláh hetese bent 9-7.

24. perc: Miss lép előre hetese közbe, elveszik tőle a labdát.

23. perc: Balogh villan, 9-6. Most meg kiállítják a szegedit.

22. perc: elveszik passzívért, de Mikler bravúrjával tartja az eredményt a Pick.

21. perc: Larholm lő sokkal fölé. Czinát állítják ki, Borsosnak ütött oda. A gól ettől jó 8-6.

20. perc: hazai hetes, Larholm bevágja 8-4. Kedzo 8-5.

19. perc: első gólját lövi Larholm, megint három a különbség 7-4.

18. perc: indulnak, Miss belövi. Herbert és Zubai vitázik kicsit 6-4.

17. perc: Sulc, majd Kedzo 6-3.

16. perc: kis érdekesség: a pólómeccsen reggel 16 perc alatt 12 gól született, itt ugyanannyi idő alatt 7.

15. perc: kiegészül a Szeged.

14. perc: Blazevic kap két percet. Katzirz is a pályán, most ő esik nagyot. Miss hetese bent 5-2.

13. perc: Zubai helyet csinál, Ancsin bevágja, 5-1 ide.

12. perc: a csurgói Vadkerti talál be 4-1.

11. perc: Vadkerti Gábriel a pályán a vendégeknél. Mikler véd, indít, Prodanovics gólt szerez 4-0.

10. perc: Prodanovics szétlövi a kapufát. Nem hiszik el, egy újabb Mikler-bravúr!

9. perc: öt perce nincs gól a meccsen. Újabb szegedi lövés megy mellé.

8. perc: Prodanovics átlövését (!) védi Pallag.

7. perc: újabb Mikler-bravúr, a kipattanóból hetest kapnak a vendégek. Mikler ezt is megfogja!

6. perc: időt kérnek a vendégek. Eddig védekezésben remekel a Szeged, és a támadásokkal sincs semmi gond.

5. perc: Blazevic vágja földhöz az egyik csurgóit. Jó erőben vaan a horvát!

4. perc: Vadkerti, már 2-0. Borsost állítják ki. Indulunk, Prodanovics bevágja 3-0.

3. perc: megvan Mikler első bravúrja is. Sulc megpattanó, guruló lővésével vezetünk 1-0.

2. perc: két jó szegedi blokk.

1. perc: elkezdtük!

12.34: a hazai keret: Tatai, Mikler, Buday, Kekezovics, Vadkerti, Larholm, Pribanic, Zubai, Balogh, Nagy N., Blazevic, Czina, Prodanovics, Sulc, Lasica, Ancsin.

12.32: zajlik a bevonulás. Hőség van a csarnokban, de ez nem meglepő. Herbert és Katzirz külön tapsot kap a szegedi publikumtól - ők egykor itt voltak közönségkedvencek.

12.23: jöhet a mai második rangadó, a Pick-Csurgó összecsapás. Sajnos ma eddig nem sok jóról számolhatunk be, az A-Híd Szeged vízilabdásai kikaptak a Szolnoktól a bajnokságban. Jöhet a kettős rangadó második része, immár a sportcsarnokban!

Kettős rangadó. A szegedi sporttörténelemben még nem fordult ilyen elő, hogy egy nap két bajnoki elődöntőn is szurkolhatnak a drukkerek. Vasárnap így lesz. A város két élcsapata, az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdázói és a Pick Szeged férfi kézilabdázói is harcba szállnak a döntőbe jutásért.

Pick Szeged–Csurgói KK. 12.35-kor kezdődik a férfi kézilabda bajnoki elődöntő első felvonása. A csata két győzelemig tart. A két együttes alaposan ismeri egymást, a Somogy megyei kisváros csapata, a Csurgói KK évről évre egyre masszívabb, de a papírforma szegedi sikert ígér. Egy biztos: a korai kezdés, a májusi nyár miatt nemcsak egymással, hanem az újszegedi sportcsarnokban uralkodó kánikulával is meg kell majd küzdeniük.

Nyugodtan: Skaliczki László (jobbról) bizakodva tekint a Csurgó elleni első elődöntőre. Fotó: Schmidt Andrea

– Mindenki rendben, teljes a keretünk. Furcsa volt, hogy ilyen hosszú volt a szünet, nem kellett tétmeccset játszanunk. Nem volt könnyű megoldani ezt az időszakot, hiszen több hétvégén nem volt meccsünk, előtte pedig zsinórban jöttek a találkozók. Kár ezzel foglalkozni, de egy biztos, érdekes volt a versenynaptár. Készültünk becsülettel, amit elterveztünk, azt elvégeztük, bízom benne, hogy ez az eredményben is megmutatkozik majd a bajnoki elődöntőben. Szeretnénk jó és eredményes játékkal kirukkolni lelkes közönségünknek – nyilatkozta a pénteki edzés előtt Skaliczki László vezetőedző.

Polgármesterek Kupája Mórahalmon

A jövő hétvégén megkezdődik a 2013-as salakidény: a mórahalmi Polgármesterek Kupáján május 11-én… Tovább olvasom