2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 17°C Még több cikk.

Floratom Szeged AC: peches vereség Kemecsén

Ha a páros mérkőzést nem veszíti el Kemecsén a férfi asztalitenisz Extraliga legutóbbi fordulójában a Floratom Szeged AC, akkor egészen biztosan másként alakul az eredmény.

Kemecse–Floratom Szeged AC 6:3

Férfi asztalitenisz Extraliga. Kemecse, 100 néző. A szegedi pontszerző: Dudás Róbert (3).

Nagyszerűen kezdte a szegedi páros, a Dudás, Lukács duó a mérkőzést a Szűcs, Bari kemecsei kettős ellen. A Tisza-parti asztaliteniszezők ugyanis 2:0-s előnyre tettek szert. Azonban a hazaiak előbb egyenlítettek, majd a döntő szettben óriási csatában 15:13-ra megnyerték a találkozót. Ez pedig kihatott a szegediek további játékára. Lukács 3:0-ra maradt alul Baritól. A kirobbanó formában játszó Dudás azonban simán verte a hazaiak harmadik emberét, Tóthot. Kriston azonban gyorsan veszített Szűccsel szemben. Dudás a második ellenfelét is biztosan verte meg, a szenvedő fél Bari volt. Lukács 0:2-ről egyenlített, azonban a döntő szettben már Szűcs diadalmaskodott.

Kristonnak Zsoltnak abszolút nem feküdt a kemecsei, bajnokira is alkalmatlan tornaterem, ezért kikapott a hazaiak harmadik számú játékosától. Dudás folytatta sikersorozatát, Szűcs volt a szenvedő fél. A hazaiak hatodik pontját Bari szerezte, aki Kristonnál bizonyult jobbnak, így a végén a Floratom peches vereséget szenvedett.

***

NB I-es női asztalitenisz-mérkőzésen: ATSK Szeged–BSE II. 5:13. A szegedi győztesek: Csáki Rita és Szabó Brigitta 2–2, Süveg Karolina 1. NB II -es férfi mérkőzés: Borsod Volán II.–ATSK Szeged I. 8–10. A szegedi pontszerzők: Aranyosi Levente 4, Varga Csaba 2, Lele Viktor és Ferencz Viktor 1–1, valamint az Aranyosi, Lele, és a Ferencz, Varga páros.

Az esélyesek napja

Lékó Péter döntetlent játszott a 25. linaresi sakk szupertorna első spanyolországi játéknapján. A… Tovább olvasom