2018. 01. 24. szerda - Timót -3°C | 4°C Még több cikk.

Hatgólos előnyt harcolt ki a Veszprém

Hiába játszott 45 percen keresztül jól a MOL-Pick Szeged a bajnoki döntő első meccsén, a Veszprém 23-17 nyert, így hatgólos előnyt szerzett a jövő szerdai szegedi visszavágóra.
Telekom Veszprém-MOL-Pick Szeged 23-17 (8-10)
K&H férfi kézilabda liga, döntő, első mérkőzés, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezeti: Herczeg, Südi.
Telekom Veszprém: Mikler - Marguc, Sulic 1, Schuch, Nagy L. 3, Terzic, Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Ilics 2, Palmarsson 3, Lékai 4, Nilsson 2, Gajic 4/1, Iváncsik 1, Blagotinsek. Vezetőedző: Javier Sabaté.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Pedro, Buntic, Skube, Gaber, Bodó 5, Källman 4. Csere: Sego (kapus), Thiagus Petrus 1, Blazevic, Bóka, Balogh 4/4, Bánhidi, Obranovic 1, Sostaric 1.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 5/4.

Sajnos ebben a meccsben több volt. Ebben nem volt benne az, hogy a Veszprém 6 gólos győzelmet arat. A lehetőségtől ijedtek meg a szegedi játékosok, rengeteg labdát elszórtak, a jobbszélsők biztos helyzeteket rontottak.  Denis Buntic veszélytelen volt, Balogh Zsolt térde pedig nem volt egészséges, a Szeged leggólerősebb játékosa sérüléssel tért vissza a válogatottból, ezért nem kapott több szerepet támadásban.
Van még egy visszavágó, de ez a hat gól bizony komoly előny.

60. perc: Időt kér a Veszprém. Sego véd nagyot. Nem adják meg Sostaric gólját. Nagy Lászlót 2 percre állítják ki, miért nem hetes, és hol a büntető? Ez nagy kérdés marad!
59. perc: Kallman a szélről, nem adják meg.
58. perc: Sostaric vágja be, 22-17. Nilsson, 23-17.
57. perc: Buntic eladja, Lékai ziccer, 22-16.
56. perc: Palmarsson, 21-16.
55. perc: Sego véd. Sostaric mellé.
54. perc: Bánhidi harcol ki hetest. Terzic 2 perc. Balogh, kihagyja.
53. perc: Hazai hetes. Ajándék! Gajic, 20-16.
52. perc: Bodó vágja be, 19-16.
51. perc: Bodó ellépi. Palmarsson, 19-15.
50. perc: Sego iszonyat nagyot védett.
49. perc: Lékai, lendületben a hazai csapat, 18-14. Időt is kér a Szeged. Bodó villan, 18-15.
48. perc: Skube eladja, Gajic, 17-14.
47. perc: Ilics ismét, 16-14.
46. perc: Ilics, először, 15-14. Mikler véd.
45. perc: Gaber harcol ki hetest. Balogh, 14-14.
44. perc: Thiagus Petrus a szélről, Mikler véd, marad a Szegednél.
43. perc: Balogh lő, Mikler véd, Lékai, először vezet a Veszprém. Időt kér a Szeged.
42. perc: Sostaric beállóból, 12-13. Nilsson préseli be, 13-13.
41. perc: Balogh ront a szélről. Thiagus Petrus 2 perc. Labdát szerzett Gaber!
40. perc: Nagy átlövésből, 12-12.
39. perc: Obranovic lő, Mikler véd.
38. perc: Källman, fontos gól, 11-12. Eladja a labdát a Veszprém.
37. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Nagy betörésből, 11-11.
36. perc: Iváncsik a szélről, 10-11. Balogh 2 percet kapott.
35. perc: Újabb Sierra védés.
34. perc:  Bodó eladja.
33. perc: Sierra véd könnyedén.
32. perc: Obranovic-bomba, 9-11.
31. perc: A Veszprém kezdi a második félidőt. Palmarsson, 9-10.

Balogh 3/3 hetest értékesített az első félidőben.

30. perc: Bodó kapufa, hazai belemenés. Sulic 2 perc. Pedro ziccer, ront. Vezet a félidőben a Szeged.
29. perc: Gajic mellé.
28. perc: Skube elveszíti a labdát.
27. perc: Időt kér a Pick. Buntic, Mikler könnyedén, Gajic, 8-10.
26. perc: Blazevic 2 perc. Gajic a szélről, Sierra beleért, 6-10. Ugalde az üres kapuba, 7-10.
25. perc: Källman a szélről, 5-10.
24. perc: Sierra! Marguc lövését védi.
23. perc: Bodó kapufa.
22. perc: Nagy fut keresztbe, 5-9.
21. perc: Szegedi labdaszerzés. Bánhidi harcol ki hetest. Balogh, 4-9.
20. perc: Sierra! Ez az ember! Marad a Veszprémnél.
19. perc: Bodó talpról, 4-8. Időt kér a Veszprém.
18. perc: Nilsson sokkal mellé. Bodó mellé, Sierra, majd Mikler bravúrral véd.
17. perc: Skube mellé.
16. perc: Källman a szélről, 4-7. Sierra véd.
15. perc: Bánhidi harcol ki hetest, Balogh, 4-6. Nagy ismét belemegy.
14. perc: Buntic belemegy, Ugalde ejt, 4-5.
13. perc: Lékai betörésből, Gaber 2 perc.
12. perc: Buntic lő, Mikler véd. Pedro ziccer, ront. Nagy L. belemegy, Källman ront, utána nem, 2-5.
11. perc: Pedro kínai, kapufa. Ugalde, 2-4.
10. perc: Időt kér a Veszprém. Sierra véd.
9. perc: Sierra ismét lábbal, Källman ront.
8. perc: Piros lap lett volna. Nagy üti ki Gabert. Schuch kap 2 percet... Hetes. Balogh, 1-4.
7. perc: SIERRA lábbal.
6. perc: Bodó Mikler lábai között, 1-3.
5. perc: Skubét tarolják le, semmi, Sulic beállóból, 1-2.
4. perc: Mikler véd bravúrral. Källman kap 2 percet, jogos. Sierra ziccert véd.
3. perc: Ilics fölé.
2. perc: Szegedi labdaszerzés, Thiagus Petrus, 0-2.
1. perc: A Szeged kezdi a meccset. Bodó bombája a pipába, 0-1.

15.36: A Pick már bent a pályán. Megtelt a vendégszektor.

15.31: Már mindkét csapat az öltözőben. A két kabala bent a pálya közepén gyűri egymást.

15.24: Már mindkét csapat keményen melegít. Szergej Gorbok nem játszik, Bóka Bendegúz került be a keretbe.

Bodó melegít.

14.51: Már az öltözőben a MOL-Pick Szeged. Az utolsó edzői eligazításon a csapat. A szurkolók közül is egyre többen a lelátón. A Pick hívekkel tartott a klub alapítója, Ludányi Márton is, aki a Veszprém Arénában szurkol a csapatnak. Az már természetes, hogy az olimpikon súlyemelő Nagy Péter is itt van.

Az alapító, Ludányi Márton (középen) is szurkolókkal tartott.

Aki szereti a kézilabdát, az ezt a napot, ezt a meccset, ezt a párharcot várja leginkább. Évtizedekre nyúlik vissza a Szeged és a Veszprém küzdelme a magyar NB I-ben. Idén sem változott a helyzet, a két nagy rivális csap össze a bajnoki döntőben. Ma 15.45-kor idegenben elkezdődik az aranycsata.

Főszerepben a kapusok

Egy biztos, a kapusteljesítmény döntő lesz. Hazai oldalon két nemzetközi klasszis, Mikler és Alilovic kaphatja el a fonalat. Szerencsére idén ebben a műfajban a Pick is megközelítette a bakonyiakat, José Manuel Sierra félelmetes formába véd, és ha kell, Marin Sego is képes a kiváló teljesítményre.

Stabil védekezés

Új rendszerű döntő

Azért még mindig sok-sok kézilabdabarátnak új a mostani lebonyolítás. Idén oda-vissza vágós rendszerben zajlik a férfi kézilabda bajnoki döntő, tehát teljesen megegyezik a párharc a BL kieséses szakaszával.
Bajnok, 1. aki több pontot gyűjt a párharcban. 2. 2-2 pontnál a jobb gólkülönbséggel rendelkező csapat. 3. 2-2 pontnál, azonos gólkülönbségnél az idegenben lőtt több gól rangsorol. 4. Ha a pontszám és az eredmény egyezik, akkor hétméteresekkel dől el a párharc.
Európa egyik legjobb védőfalával rendelkezik a Szeged, de a Veszprém is erős ebben. Fizikálisan topon van minden játékos, gyorsaságban, mozgékonyságban talán a Pick jobb, keménységben viszont a Telekom viszi a prímet. Az idei három meccsen jól látszott, hogy az nyer, akinek masszívabb a védekezése.

Precíz támadás

Az idény elején sokat bosszankodott mindenki, hogy rengeteg labdát elszórt a Pick. Ebben a tekintetben sokat fejlődött a csapat, jóval precízebbé vált. Fontos is, hogy az legyen, mert Marguc, Gajic, Ugalde, Iváncsik vagy éppen Sulic ilyen labdaszerzésekből gyorsan indul. Lényeges lesz a jó kezdés is. Az nem fér bele, hogy előnyt adjon a Szeged az ellenfelének.

Jó kezekben

A bajnoki döntő első meccsét Herczeg Péter és Südi Péter vezeti. Két kiváló formában lévő játékvezető, akik képesek kézben tartani a meccset, de nem válnak főszereplővé.

250 szegedi

A szegedi szurkolók már a döntő lázában égnek. 250 MOL-Pick-szurkoló lesz ott a lelátón, ismét megtelik tehát a vendégszektor. Szükség is lesz rájuk, mert a játékosoknak fontos, hogy erőt adjanak a bajnoki fináléra.
A döntőt az m4 Sport TV élőben közvetíti, a delmagyar.hu szöveges online tudósításban számol be.
 A visszavágót május 24-én (szerda) 18 órakor rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Várakozás

Herbert Gábor, a Pick korábbi játékosa
– Azt várom, hogy 10 év után ismét a Szeged legyen a bajnok. Jósolni viszont nem tudok, hogy mi lehet az elég, a jó a visszavágóra? Ha nyer a Szeged, az sem biztos, hogy elégendő, de ha 4-5 góllal nyer a Veszprém, az sem biztos, hogy ledolgozhatatlan hátrány. Régen volt ennyire közel egymáshoz a két csapat, egy hónappal ezelőtt még azt mondtam volna, hogy a Pick az aranyesélyes, azóta viszont a Veszprém sokat javult. Remélem, a Jóisten velünk lesz, mert már nagyon kijárna egy siker.

Strandlabdarúgás: meghódították Kínát

A magyar strandlabdarúgó-válogatott Kínában vett részt meghívásos tornán az elmúlt hétvégén - a tornagyőzelem igazolja, hogy az újjáalakuló csapat jó úton jár. Tovább olvasom