2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Karete: bronzos a női csapat

Montenegróban rendezték az Európai Karateszövetség régióknak szervezett Európa-bajnokságát.
A hazánkból indított régió női karatésai, azaz a budapesti Eb-n is bronzot szerző Bartha Nikola, Metzger Sandra, Juhász Nikolett és Lassingleitner Fruzsina összetételű különítmény újból a dobogó harmadik fokára állhatott.

A speciális kontinensviadalra nem országok, hanem régiók csapatai adhatják le nevezésüket, így egy nagyobb országból több csapatot is ki lehet állítani. Összesen 45 terület indította csapatát, amely 119 női és 317 férfi versenyzőt jelentett. A győztes csapaton ne változtass elvet követve a májusban Eb- érmes nők Sajó Zoltán edző irányításával haladtak előre. Munténiát 2:1-re verték a mieink, majd Lombardia csapata ellen pontaránnyal jutottak tovább. A négy között a helyi Közép- Montenegró következett, amelyet 2:1-re vertek a magyarok, végül a döntőbe jutásért Madrid csapata állította meg őket. A vigaszágon a Lazio elleni 2:1-es győzelemmel sikerült ráduplázni budapesti sikerükre.

Lassingleitnerék (balról a második) remekeltek Herceg Noviban. Fotó: DM/DV
Lassingleitnerék (balról a második) remekeltek Herceg Noviban.
Fotó: DM/DV

A Tisza Volán SC-hez februárban igazolt Lassingleitner Fruzsina csapatkapitányként az utolsó helyen került sorra, így az egyenes ágon végighaladva minden körben rajta múlott a továbbjutás, és hasonlóan cselekedett a bronzmérkőzésen is, újabb Eb-éremhez segítve ezzel csapatát

Krucsai Zsanett duplázott

A közelmúltban rendezték meg Budapesten, a Puskás Ferenc Stadionban az 5. és 6. korcsoportos… Tovább olvasom