2018. 10. 22. hétfő - Előd 6°C | 17°C Még több cikk.

Kastelic góllal és remek védésekkel mutatkozott be: MOL-Pick Szeged - Vác 39-19

Kastelic góllal és remek védésekkel mutatkozott be: MOL-Pick Szeged - Vác 39-19Urh Kastelic első meccsén védett Szeged-mezben (Fotó: Karnok Csaba)A cikkhez tartozó galéria megnyitása
(Új ablakban)
A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 39-19-re legyőzte az NB I 18. fordulójában a Vácot. A friss igazolás, Urh Kastelic, egy góllal és remek védésekkel mutatkozott be a hazaiaknál.
MOL-Pick Szeged - Váci KSE 39-19 (17-12)
K&H férfi kézilabdaliga, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
MOL-Pick Szeged: Kastelic 1 - Sostaric 6/1, Petrus, Bánhidi 2, Källman 2, Bodó 10, Obranovic 1. Csere: Sierra (kapus), Balogh 5/1, Sunajko 4, Pedro 3/1, Zubai 1, Buntic, Skube 4/4, Blazevic. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Váci KSE: Vitáris - Vasics, Sztanojevics 2, Lendvay 3, Topics 3, Koller 2, Popovics 2/2. Csere: Drissi (kapus), Tyiskov 1, Ménfői 2/2, Csicsikalo 3, Czene 1. Vezetőedző: Gúnya Péter.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteres: 8/7, ill. 4/4.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: nehéz volt a mai meccs mindkét csapat számára. Nekünk azért, mert vasárnap Kielcében játszottunk, hétfőn utaztunk. A vendégeknek pedig volt sérült játékosuk is. Buntic egy furcsa fájdalmat érzett a vádlijában, inkább lejött, ezt jól tette.

Urh Kastelic, a MOL-Pick Szeged játékosa: jól ment a védés szerencsére, nagyon sokat segített a kiváló védelem előttem. Az pedig külön öröm, hogy gólt szerezhettem az első szegedi mérkőzésemen. Jól felkészültem, így nem voltam ideges a meccs előtt. Sokat videóztam, amíg a többiek Kielcében játszottak. Nagyon jól esett, hogy már az első találkozón hallhattam a saját nevem a közönségtől. Sokan kijöttek az összecsapásra, remélem a jövőben még többen látogatnak majd ki a csarnokba.

Gúnya Péter, a Vác vezetőedzője: az első félidőben aránylag jól játszottunk. Mindenkinek nehéz a Veszprém és a Szeged ellen játszani. A BL-ben edződnek hétről hétre, nehéz ezt a szintet elérni. A hazai mérkőzéseket mindig komolyan veszi a Szeged. Nekünk nem az ilyen meccseken kell jól szerepelni.

Vitáris Norbert, a Vác játékosa: örültem neki, hogy az első félidőben tudtam párszor védeni. A második játékrészben alább hagyott a koncentrációnk, nekünk még szokni kell a heti két meccs játszását. Általában a második félidőkre elfáradunk, erre kell megoldást találnunk, hogy a Gyöngyös ellen bizonyíthassunk.

Galéria kép

VÉGE

60. perc: szól a vastaps, húszgólos szegedi siker.

59. perc: egy újabb Kastelic-védés. Zubai is betalál, közte húsz 39-19.

58. perc: Balogh 38-19.

57. perc: Pedróval akarnak gólt lövetni a társak, az első passzra kiér zárni a védő, másodszorra már nem 36-19. Vááci kiállítás okán üres a kapu, Kastelic pedig a védése után célba veszi. Bemutatkozásként GÓÓÓL! 37-19

56. perc: Zubai újabb hetest harcol ki, Koller két perc. Sunajko lövi, Drissi a fél pályáig rúgja a labdát.

55. perc: Balogh ismét szépen hozza helyzetbe magát 35-19.

54. perc: Balogh Zsolt csinál magának helyet 34-19

53. perc: Kastelic rúgja ki oldalra a labdát.

52. perc: Zubai harcol ki hetest, most Pedro értékesíti 33-19.

51. perc: Obranovic zár Bodónak, de magyar átlövi nagyon fölé lövi. Ménfői lőhet büntetőt, kíméletlenül 32-19.

50. perc: Balogh pattintja be 32-18. Csicsikalo elhajlásból, nagyot véd Kastelic. Sokadjára jár neki a taps!

Galéria kép

49. perc: labdát szerez a Szeged, jól rendeződik vissza a Vác.

48. perc: Bodó átlövését védi Drissi. Újra támadhat a Szeged, Bodó javítja a hibáját 31-18.

47. perc: Balogh adja kínaira, Pedro behúzza 30-17. Csicsikalo 30-18.

46. perc: Bodó nem tudja megfogni a labdát, Topic elveszi, és végigviszi 29-17.

45. perc: Csicsikalo addig kereste a rést, míg megtalálta 28-16. Bodó már kilencnél jár 29-16. Kastelic!

44. perc: ezúttal Sostaric lövi a büntetőt, jól 28-15.

43. perc: Koller szép átlövésgólt szerez 27-15. Bánhidi újabb hetest harcol ki.

42. perc: Sostaric húzza be szépen a hosszú felsőbe 27-14.

41. perc: egy újabb Kastelic-hárítás.

40. perc: hétméterest kap a Vác. Sierra jön, de nem tud védeni. Ménfői 25-14. Bánhidi 26-14.

39. perc: Bánhidi harcol ki hétméterest, Popovic kétperces kiállítást kap. Drissi érkezik a kapuba, Skube lőni, a szegedi nyer 25-13.

38. perc: Czene Dávid első találata 24-13.

37. perc: Koller-lövés, Kastelic-védés. Sostaric indul, persze, hogy gól 24-12.

36. perc: Skube kínaira Sostaricnak, szép 23-12!

35. perc: Bánhidi harcolja ki, Skube értékesíti a büntetőt 21-12. Elszórják a labdát a váciak, Sostaric büntet 22-12. Először közte tíz!

34. perc: Bodó szerez labdát, indítja Sunajkót 20-12. Ez a nem semmi! harmincnégy perc szegedi játéka után a szegedi közönség Urh Kastleic nevét skandálja!

33. perc: Bánhidi fordul le, a hosszú felsőbe lövi a labdát 19-12.

32. perc: Czene lő át, Kastelic könnyedén.

31. perc: a MOL-Pick Szeged kezdte a második játékrészt. Bodó a szaggatotton kívülről 18-12. Zubait állítják ki a játékvezetők.

Galéria kép

FÉLIDŐ

30. perc: Csicsikalo 17-12.

29. perc: Bodó 16-11. Sunajkót indítjuk, hatalmas gólt lő a fiatal kézilabdázó 17-11.

28. perc: Koller tör be Obranovic és Pedro között, Kastelic véd, de hetes. Popvics belövi 15-11.

27. perc: Sunajko érkezik a kínaira, nem hibázik 15-10.

26. perc: Bodóval nem bírnak a vendégek 14-9. Koller zavarja ki a pókokat 14-10.

25. perc: a Vác is hetest lőhet, Popvics rendkívül lazán a bal felsőbe 13-9.

24. perc: újra Kastelic, ezúttal átlövést hárít a szlovén kapusunk. Obranovic harcolja ki, Skube értékesíti a hétméterest 13-8.

23. perc: Zubai harcol ki hetest, Skube jön lövi be 12-8.

22. perc: Bodó nagy gólt lő, Vitáris kezét beviszi a labda 11-7. Lendvay okosan 11-8.

21. perc: a MOL-Pick Szeged is időt kér. Buntic előtt nyílik szét a fal, kapufa. Kontrázik a Vác, Kastelic ziccert véd.

20. perc: Ménfői lövését védi Kastelic. Tyiskov rendezetlen védelem ellen 10-7.

19. perc: Obranovic veszi észre a szélen Sunajkót, Vitáris azonban védi a szerb játékos próbálkozását.

18. perc: időt kér Gúnya Péter, a vendégek vezetőedzője.

17. perc: Zubai is a pályán, védekezésben és támadásban egyaránt.

16. perc: Sunajko labdát szerez, és üres kapuba dobja be, Vitáris nem ért vissza 10-6. Balogh emelkedik magasra és lő, Vitáris.

Galéria kép

15. perc: új szélsők a Szegednél. Sunajko és Pedro a pályán. Bodó büntetőt értékesít 9-6.

14. perc: Bodó elemében van 8-5. Sztanojevics 8-6.

13. perc: Obranovic elhajlásból, szép volt 7-5. Kastelic védi Topics ziccerét.

12. perc: Topics üres a falban 5-5. Källman gyorsan válaszol 6-5.

11. perc: Bánhidi nem bír a beállóval, Topic 4-4. Bodó már harmadszor 5-4.

10. perc: Obranovic passza nem jó Bodónak, jöhet a Vác.

9. perc: Sztanojevics bombáját Kastelic a felső lécre tolja. Balogh mellé.

8. perc: Lenday találja meg a rést a szegedi falon 3-3. Källman betör 4-3.

7. perc: Lendvay derék mellől 3-2.

6. perc: Sostaric a jobbszélről 3-1.

5. perc: Bodó szerez labdát, Kallman indítja Sostaricot, kapufa.

4. perc: második szegedi támadás, második Bodó-gól 2-1.

3. perc: Sztanojevics átlövésből 1-1.

2. perc: az első váci lövés, Koller, Urh Kastelic első szegedi védése! A kontrából Bodó talál be 1-0.

1. perc: a Vác kezdte a mérkőzést. Petrus szerez labdát, majd adja el.

17.57: a ma először Szeged-mezt húzó Kastelic a klub legifjabb kapusától kapta meg szerelését.

17.50: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, 18 órától a Vác lesz az ellenfele a MOL-Pick Szegednek bajnoki mérkőzésen. A meccsen bemutatkozik a friss igazolás Urh Kastelic kapus, Matej Gaber viszont biztosan pihen.

Micsoda fordulat: újra kell játszani a Tatabánya-Pick bajnokit!

Elfogadta a MOL-Pick Szeged óvását a Magyar Kézilabda-szövetség Fellebbviteli Bizottsága, így… Tovább olvasom