A férfi vízilabda OB I-ben az ötödik forduló előrehozott rangadóján az Eger 9–7-re legyőzte az otthon játszó Szegedet.
Szeged Beton–Eger 7–9 (1–4, 1–2, 3–2, 2–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 5. forduló. Újszegedi sportuszoda, 350 néző. Vezette: Juhász Gy., Székely B.

Szeged: Baksa – Kiss Cs., Vindisch 1, Komlósi, MOLNÁR T. 2, SOMOGYI 2, Török. Csere: Younger, Varga P. 1, Busila, Kayes 1, Juhász Zs. Edző: Kásás Zoltán.

Eger: SZÉCSI – GRAHAM 2, Hosnyánszky 1, BUNDSCHUH 2, KIS G. 1, Biros 1, Hegedűs. Csere: Kovács G. 1, Varga II. Zs. 1, Feltham, Binder, Kotszidisz. Edző: Gerendás György.

Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 4/1.

Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Három könnyebb találkozó (Újpest, ASI, BVSC) után tegnap késő délután immár csúcsrangadón ugrottak vízbe a Szeged pólósai. A rivális Eger a létező legrágósabb falatnak ígérkezett: a hazai mezőnyben rajta kívül egyetlen csapat sem dicsekedhet négy (Szécsi, Biros, Kis, Hosnyánszky) olimpiai bajnokkal. Ennek ellenére a hevesiek semmit sem bíztak a véletlenre, már a hétfő éjszakát Szegeden töltötték, a meccs délelőttjén pedig a helyszínen gyakoroltak.

A rangadó előtt a hazaiak mestere, Kásás Zoltán azt mondta, az a csapat nyerhet, amelyik jobban koncentrál. Az a csapat pedig ezúttal az Eger volt. A fordulásig gondolkodásban, gyorsaságban, fegyelmezettségben, pontosságban, magyarán mindenben a Beton fölé nőtt a Gerendás-legénység. Amikor jól védekezik a Szeged, egy teljes meccsen kap hat gólt, most pedig már a forduláskor állt ennyi gól az Eger neve mellett. De nemcsak hátul voltak tompák a hazaiak, elöl sem tudtak maradandót alkotni. Lényegesen jobb, összeszedettebb volt az Eger, a felek közötti tetemesnek mondható különbség valószínűleg még Gerendás edzőt is meglepte.

Kár az első félidőért: Szeged Beton-ZF Eger 7-9

Már-már felrémlett a kiütéses szegedi vereség réme, de szerencsére volt annyi tartás a hazaiakban, hogy összekapják magukat. A vereséget ugyan már nem tudták elkerülni, a záró másfél negyedben mutatott teljesítményükért mégis dicséret jár. Szombaton Euroliga-csoportmeccsen a hétfőn a Fradin átgázoló Vasast (15–6) fogadják Törökék. Ha úgy játszanak, koncentrálnak, mint az utolsó tíz percben, akkor, de csakis akkor lehet keresnivalójuk a piros-kékekkel szemben.

Kásás Zoltán: – Ahhoz túlságosan jó csapat az Eger, hogy adjunk neki kétnegyednyi előnyt.

I. negyed:  Biros Péter káprázatos „cunderes" találata sokkolta a hazaiakat, akik sem gyorsaságban, sem agresszivitásban nem tudták felvenni a ritmust az Egerrel. A szegediek védekezéséről mindent elárul, hogy mind a négy egri gól akcióból született.

II. negyed: Idejekorán eldőlni látszott a mérkőzés, Hosnyánszky és Bundschuh tovább növelte csapata magabiztos vezetését, és bár Varga Péter valamicskét kozmetikázott az eredményen, de az igazi felzárkózásból semmi sem lett.

III. negyed: A harmadik nyolc percet ugyan megnyerte a Szeged, de ezen kívül másnak nem örülhettek Somogyiék. Hosszú hajrába kezdett a Beton, de akkora volt a hátránya, már nem volt reális esélye a mérkőzés szorossá tételéhez.

IV. negyed: Kayes ragyogó húzásával három és fél perccel a vége előtt két gólra megközelítette a Szeged az Egert (7–9), de bárhogy is igyekezett, közelebb már nem tudott férkőzni. Talán, ha nem sokkal a vége előtt értékesíti a hazai gárda a fórt. Nem használta ki.

• 3. lacla 2010. november 10. 19:36
    „szbarat-szerintem is igazad van, én sem tartom nagy edzőnek Kásást,bár annyira nem értek a vízilabdához. Te bennfentes vagy, hogy ilyen dolgokat tudsz, vagy csak egy igazi sportbarát? Már gondolom készülsz a 7végére, mármint a Vasas elleni derbire, gondolom a B közepesek a haverjaid.”
  • 2. Bábkacsa 2010. november 10. 17:54
    „Kásás mindig a játékosokra fogja a vereséget!!”
  • 1. szbarat 2010. november 10. 13:11
    „Ezt a vereséget sajnos Kásás mesternek köszönheti a csapat! Ugyanis a "mesternek" semmi elképzelése, taktikája nincsen(biztos, hogy nem tartotta be az utasításokat a csapat-mindig ezt nyilatkozza). Össze-vissza cserél, vagy nem is állt be olyan játékost, aki irányítaná a csapatot. Ez így nehéz lesz az Euroligában, meg bajnokságban is a jövőt tekintve. Pedig most van a legjobb és legerősebb csapata a Szegednek.Azért hajrá a Magyar Kupában is.”