2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

NB II: makói döntetlen a retro jegyében

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában a Makó FC a Vecsés ellen lemásolta a legutóbbi, Békéscsabával szembeni hazai meccset: a vendégek szereztek vezetést, a hazaiak egyenlítettek, majd kihagytak egy 11-est, így 1–1-re végeztek.
Makó FC–Vecsés FC 1–1 (0–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Gyarmati.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Tóth I. 6,5, Magyar Gy. 5, Kónya 5 – Retek 5, Varga R. 5,5, Nagy A. 5, Puskás 7 – Fülöp T. 5,5 – Schreiber 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Vecsés: Horváth G. – Máj, Hungler, Vasas, Fritz – Könczey, Zana, Lannert, Horváth D. – Bojtor, Ponczok. Klubigazgató: Détári Lajos.
Gólszerzők: Schreiber (54.), ill. Bojtor (36.).
Csere: Máj helyett Kiss K. az 58., Retek h. Faragó B. a 61., Ponczok helyett Erdei S. a 76., Rakonczai h. Béres a 81., Varga R. h. Csamangó és Bojtor h. Piros a 85. percben.
Sárga lap: Fülöp T. a 36., Máj az 55., Schreiber a 65., Rakonczai a 78., Varga R. a 80. percben.

Góltörténet
36. perc: Bojtor nem először kapott jó labdát, Magyar Gy. ellen megnyerte a párharcot, bár szerencsével maradt előtte a labda, majd estében 10 méterről Czirbus alatt lőtt a hálóba, 0–1.
54. perc: Vasas hazaadását Horváth D. rosszul találta el, Schreiber pedig kihasználta a hibát, 1–1.

You can win, if you want. A Modern Talking klasszikusa – gyengébbek és fiatalabbak kedvéért: német popegyüttes, amely angol nyelven a nyolcvanas években érte el sikereit romantikus és egyszerű hangulatú, ám kidolgozott slágereivel – tömören összefoglalja a sport lényegét: győzni tudsz, ha akarsz. A makói Erdei Ferenc téri sporttelep szombaton retrohangulatban várta a szurkolókat, többek között ez a szerzemény dübörgött a hangszórókból a Makó–Vecsés NB II-es találkozó előtt. Aztán amikor a vendégkispadra tekintettünk, legszívesebben a fenti szám születésének időpontjába, 1985-be repültünk volna vissza. A Honvéd játékosa, Détári Lajos varázsolt, a válogatott pedig jó úton haladt a mexikói világbajnokságra való kijutás felé – a Honvéd karmestere vezérletével a máig utolsó magyar részvételű világeseményre.

Détári népszerűsége azóta sem csökkent. Sokan a legutolsó magyar futballistaként emlegetik őt, ennek megfelelően a makói közönség is megtapsolta a bemutatáskor. A Vecsés klubigazgatója elegáns öltönyben járkált, amíg tanítványai – köztük mint cséká az egykori szegedi Vasas Zoltán – bemelegítettek. Aztán elégedetten, néha karba, néha zsebre tett kézzel nézte a technikai zónát el nem hagyva, amint megvalósítják támadófutballra tett ígéretét, igaz, ennek csak egyetlen gól volt a jutalma. Eközben a hazaiak küszködtek, szenvedtek, sehogyan sem találták a kapu felé vezető utat. Puskás Csaba zsenialitása azért majdnem meghozta az egyenlítést: Horváth G. kapus középre kifejelt labdáját majd negyven méterről kapásból lőtte vissza, a zsuga azonban a bal oldali lécről pattant a mezőnybe.

Darálóban: Varga Róbert (zöldben) jól bírta a gyűrődést. Fotó: Karnok Csaba
Darálóban: Varga Róbert (zöldben) jól bírta a gyűrődést.
Fotó: Karnok Csaba

Jóval a Makó előtt pályán volt a szünet után a Vecsés – Détári szándékai szerint azért, hogy ne aludjanak bele a második félidőbe. Belealudtak. Emellett a Makó támadójátéka százszázalékos fordulatot vett, köszönhetően Kolozsvári mester szünetbeli húzásának: átállt három védőre, Magyar Gy. pedig előrelépett csatárnak – ha már a kapott gólnál lebirkózták, legalább támadóként javíthatott. Beszorult a Vecsés, az egyenlítés – és a vihar lába is – a levegőben lógott. Magyar lövésénél kezet reklamáltak, miközben Schreiber a kapufára ollózott, az 54. percben pedig Horváth G. második hibája már gólt ért. Egy hazaadás kuszálta úgy össze a lábait, hogy mire kibogozta, Schreiber betalált – itt is megvolt a kapufa –, és közepet kezdhetett csapata. Rá egy percre majdnem megint így járt a Vecsés: Máj kezezett a 16-oson belül (miért nem azonnal piros lap az ilyen?), Magyar azonban a büntetőt elrontotta, fölévágta. Szurkolói szempontból a második félidő fogyaszthatóságát a győzelmet egyaránt akaró két csapat nyílt játéka szolgáltatta – fájdalom, a Makó alakította ki és rontotta el a jóval több helyzetet. Ha az első félidőben több góllal vezet a Vecsés, egy szót sem szólhatott volna a Makó, a második félidő alapján viszont a Vecsés örülhetett. Summa summarum: így igazságos. A nézők pedig a retro jegyében pontosan olyan érzelmekkel mehettek haza, mint két hete a Békéscsaba ellen: vendégvezetés, egyenlítés, kihagyott 11-es, 1–1.

Kolozsvári János: – A második félidő játéka már tetszett.

További eredmények: Kazincbarcika–REAC 2–4, Hajdúböszörmény–Orosháza 3–1, Bőcs–Nyíregyháza 2–3, Vác– Diósgyőr 0–2, Debrecen II.– Újpest II. 1–1, MTK II.–Békéscsaba 3–0, Mezőkövesd–Cegléd 5–2.

Megye II.: továbbra is nagy a harc az Algyő és a Szatymaz között

A labdarúgó megyei II. osztály felsőházában hatalmas csata dúl az aranyért, a Szatymaz és a hétvégén győzelmet arató Algyő egyaránt 23 ponttal áll a tabellán. Tovább olvasom