2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

NB III: HFC-vereség a nyitányon

A labdarúgó NB III Alföld csoport tavaszi nyitányán egygólos vereséget szenvedett a HFC Szolnokon.
Szolnoki II.–HFC 3–2 (2–1)
Szolnok, műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Aradi.
Szolnok II.: Modla – Polgár, Bálint, Szakács, Bezzeg – Németh T. (Rézműves), Urbán-Szabó, Lólé (Szecsei), Kalmár (Háda) – Felföldi, Pintér. Edző: Bontovics Ferenc.
HFC: Kovács K. – Huszár (Szűcs), Sipos, Kavarics, Mucsi – Domonkos, Juhász – Varga M., Rácz D. (Török Á.), Nuszpán (Krasznics) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Kalmár, Felföldi (2), ill. Bata, Domonkos.
Jók: Urbán-Szabó, Lólé, Felföldi, ill. Kovács K., Sipos, Varga M.

Volán-siker

A csonka fordulók miatt több edzőmeccset is rendeztek a hétvégén. Eredmények: KITE-Szeged–Csanádpalota FC 3–0, gólszerzők: Brinszky, Kulacsik, Bernáth. Tisza Volán SC–Tótkomlós 4–2, szegedi gólszerzők: Völgyi (2), Buzási, Kiss B. (öngól). Makó FC–Szarvas 2–1, makói gólszerzők: Magyar, Csamangó. A megyeháromban két meccset rendeztek: Sándorfalva II.–Algyő II. 12–0, Ruzsa–Makó III. 2–4.

A pályák használhatatlansága miatt csonkára sikeredett a tavaszi első forduló. A Csongrád megyei csapatok közül egyedül a HFC lépett pályára, de a vásárhelyiek szolnoki „kirándulása" nem hozott pontot a konyhára. Pedig hozhatott volna, de mert az első és a második félidőben is volt egy negyedórás gyengébb periódusa a vendégeknek, vereség lett a vége. Ugyan a szünet után majdnem felborult a pálya, a Vásárhely a kapujához szorította a Szolnokot, de Domonkos 83. percben szerzett gólja már csak szépségtapasznak volt jó. Igaz, ha a 89. percben a játékvezető megadja a vendégeknek a nyilvánvaló büntetőt, másként alakulhatott volna az eredmény.

Kandó Róbert: – Sajnos mindkét félidőben volt 15 perc olyan kihagyásunk, amely a meccs elvesztéséhez vezetett. Megint bebizonyosodott, hogy 90 percig kell koncentrálni.

További eredmények: Újbuda–Dabas 2–1, Jánoshida–Kecskemét II. 2–4.

1. Újbuda 15 9 3 3 30 – 23 30
2. Csepel 14 8 4 2 32 – 16 28
3. Szolnok II. 15 8 2 5 25 – 15 26
4. Tököl 14 7 4 3 25 – 14 25
5. Dabas 15 6 7 2 24 – 12 25
6. Gyula 14 6 5 3 26 – 20 23
7. KITE-Szeged 14 6 3 5 21 – 14 21