2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Színtiszta kosárlabda! Szedeák-Nyíregyháza 87-78

Fontos bajnokit nyert meg a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Nyíregyháza ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Nyíregyháza 87-78 (20-24, 22-22, 19-12, 26-20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Farkas G., Söjtöry, Minár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 17, Molnár A. 11, Kiss Zs. 3/3, CSIRICS 17/9, BALABAN 31. Csere: Kuntics 8/3, Sztefanovics. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Nyíregyháza: Szavics, TAYLOR 23/3, Nagy K. 6/6, Kolarics 13/6, HUJDUROVIC 25/6. Csere: Lajsz, Vaszojevics 11/3, Helmeczi, Molnár M. Vezetőedző: Sitku Ernő.
Kipontozódott: Molnár A. (31.), Vaszojevics (37.), Nagy K. (39.).

IV. negyed (87-78)

10. perc: Jereminov! Megnyeri a meccset a Szegednek! 83-76. 50 másodperc van hátra! Csirics lepattanója után szabálytalankodnak ellene. Persze, hogy bedobja mindkettőt 85-76! Hujdurovic 85-78. Jereminov 86-78. Balaban is büntetőzik még 87-78. Zúg a "Szép volt, fiúk"! Ez a vége!

9. perc: Jereminov büntetőzhet. Nagy kipontozódik. Mindkettő bent 81-76.

8. perc: Csirics közelije 76-76. Balaban, most blokkol. Miénk a labda! Kuntics! Hármas! 79-76.

7. perc: Balabant megint faultolják. Mindkét büntető kimarad. Csirics labdát szerez, majd blokkolják. Vaszojevics triplája 74-76.

Színtiszta kosárlabda! Szedeák-Nyíregyháza 87-78. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

6. perc: kevesebb, mint öt perc van hátra - ebből még bármi lehet. Kiss Zsolt! Most jó a tripla! 74-73.

5. perc: Balaban a meccs embere, ez egészen biztos 71-70. Taylor triplája után szegedi időkérés 71-73.

4. perc: Balaban labdája szinte bentről jön ki. Csirics a semmiből dob hármast, majd egyedül hagyuk egy nyíregyházit 68-67.

3. perc: Jereminov: a hármas nem jó, a kettes igen 65-63. Hujdurovic 65-65.

2. perc: Balaban zsákol nagyot 63-63.

1. perc: Hujdurovic 61-60. Támadófault helyett Molnár Andrásra fújják a hibát, ki is pontozódik. 61-63.

III. negyed (61-58)

10. perc: Kiss Zsolt labdát szerez, Balabant blokkolják. Balaban beteszi 61-57. Egy büntető megy be a vendégeknél 61-58.

9. perc: Jereminov doba kosarat Molnárral, büntető is jöhet. Az is jó 59-55. Taylor is a vonalról 59-57.

8. perc: Balaban! Méltó válasz az ütésre egy kosár formájában 55-53. Hujdurovic büntetőből egyenlít 55-55. Balaban ötödik kiharcolt faultja, bent az egyik büntető 56-55.

7. perc: Csirics nagyot védekezik, kioszt egy blokkot. Tapintani lehet a feszültséget a pályán. Kiss Zsolt hármasa lejön.

6. perc: Jereminov labdát szerez.

5. perc: Balabannak vérzik az arca, a padon ül, ápolják. Molnár András, majd egy vendégkosár 53-53.

4. perc: Balabant arcon ütik, a sporik semmit nem fújnak. Felháborító! Lazics robban, jogosan remklamál, de jár a technikai. 49-51-nél jöhetnek a vendégek. Csirics zsákol, talpon a csarnok 51-51.

3. perc: sok a hiba mindkét oldalon. Csirics ellen szabálytalankodnak. Balaban azt csinál, amit akar, már 20 pontos 49-48.

2. perc: Molnár András ziccere 47-48.

1. perc: nézzük a folytatást! Taylorra fújnak faultot, itt volt az ideje. Csirics! Jó a tripla! 45-46. Jön a válasz 45-48.

II. negyed (42-46)

10. perc: Balaban az úr a palánk alatt 40-45. Molnár Andrást faultolják. bent a büntetők 42-45. Egy nyíregyházi büntető után 42-46 a félidő.

9. perc: Kolarics használja ki a gyenge védekezést 35-45. Jereminov előtt megnyílik a folyosó, ki is használja 37-45. A büntető is bent 38-45.

8. perc: Balaban megforgatja Kolaricsot 33-40. Sztefanovics borzalmas passza után Taylor 33-43. Balaban a büntetővonalról 35-43.

7. perc: Taylor büntetője 31-40.

6. perc: végre hazai kosár, Molnár András szerzi 29-39. Kuntics mindkét büntetője jó 31-39.

5. perc: nem játszik jól a Szedeák, lejár a támadóidő. Vaszojevics bepöcözi 27-39.

4. perc: eladjuk, Nagy triplát dob 27-31. Taylor 2+1 27-34. Ez is hármas, Hujdurovic. Van baj 27-37. Szegedi időkérés. Lazics Balabannal pöröl.

3. perc: Vaszojevics egyik büntetője bent. Ez meg egy tripla Kolaricstól 25-28. Kuntics saját lepattanóját szedi össze, majd dob egy duplát 27-28.

2. perc: Csirics, micsoda kosár! 25-24. Kiss Zsolt helyett Sztefanovics a pályán.

1. perc: Jereminov kosara jó, a bónuszbüntető is 23-24. Nagyon megy az irányítónak, vetődve szerez labdát.

I. negyed (20-24)

10. perc: Nagy triplája, jól megy a vendégeknek 17-24. Kuntics a pályán. Őt faultolják. Egy büntető megy be 18-24. Jereminov újabb szép megoldásável ér véget a negyed 20-24.

9. perc: Taylor, majd egy remek megoldás Jereminovtól 17-21.

8. perc: Csirics eladja, Molnár András visszaszerzi. Balaban második szándékból 13-17. Vendégkosárra megint a szerb felel 15-19.

7. perc: Kolarics 11-14. Megint Kolarics, ez tripla, időt kér a Szedeák 11-17.

6. perc: Taylor 9-8. Kolarics kiált nagyot egy kis fáziskéséssel, a sporik megeszik. Három büntető, kettő bent 9-10. Csirics blokkol, de már leszálló ágban, jár a két pont 9-12. Balaban 11-12.

5. perc: Hujdurovic 7-6. Hoppá! Balaban egy egykezes zsákolással 9-6.

4. perc: Balaban négy ember között szerez labdát, de ellépi. Ez már jó Balabantól 7-4. Vendégidőkérés. Sitku Ernő nem nyugodt a kispadon. Ha valaki nem tudná, ő volt a magyar kosárlabdázás utóbbi 20 évének egyik legkiválóbb játékosa.

3. perc: Kolarics, majd Csirics triplája 5-4.

2. perc: remek védekezés, dobásig sem jut a Nyíregyháza.

1. perc: a Nyíregyháza hozza el a labdát. Hujdurovic, majd Balaban büntetői 2-2.

17.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a meccs. Hajrá, Szedeák!

Azt nem állítjuk, hogy egyemberes csapat a Nyíregyháza, ám az biztos, hogy az együttesből kiemelkedik a bosnyák center, Nermin Hujdurovic.

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapatának mai ellenfelénél a légiós eddig 18 mérkőzésen lépett pályára, legrosszabb teljesítménye egy Kecskemét elleni 13 pontos meccs volt, míg a Zalaegerszegnek 39-et dobott. De nem csak a pontjaira kell majd figyelni a szerdán 18 órakor kezdődő bajnokin, hiszen igazán összetett játékosról van szó: nem véletlenül vezeti az A csoport IBM-pontokra vonatkozó, azaz az összteljesítményt mérő statisztikáját 35,5- es átlaggal. Statisztikában egyébként a szegediek is kiválóan állnak, Branko Jereminov a bajnokság legjobbja meccsenkénti 6,9 gólpasszával, Darko Balaban pedig a második 1,06 blokkal.

Nikola Lazics csapata ma a Nyíregyházával játszik. Fotó: Schmidt Andrea

Hujdurovic ide vagy oda, a két csapat mai meccsének esélyese a Szedeák, amelyben a kecskeméti kerethez képest Davorin Kuntics újra játszhat, csupán a hosszabb ideje kidőlt Vágvölgyi, Csorvási, Wirth trió hiányzik majd. A két együttes novemberi, nyíregyházi találkozóját simán, 93–76-ra nyerte a Szedeák, méghozzá Kiss Zsolt emlékezetes teljesítményével: a csapatkapitány 33 pontot jelentő karriercsúcsot ért el úgy, hogy 15 triplakísérletéből 10 hibátlan volt.