2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Szolnok-Szeged: nem egy súlycsoport

Vízilabda, Szolnok - A férfi vízilabda OB I bajnoki címének legnagyobb esélyese, a Szolnok otthonában szenvedett 19–7-es vereséget a Tiszavirág Szeged Diapolo csapata.
Szolnok–Tiszavirág Szeged Diapolo 19–7 (4–1, 3–4, 7–0, 5–2)
Férfi vízilabda OB I, 4. forduló.
Szolnok, 300 néző. Vezette: Kóros, Németh.
Szolnok: Nagy V. – Vámos, Mezei, Tóth M. 2, Varga Dé. 2, VARGA DÁ. 4, Jansik D 1. Csere: MADARAS 3, Hangay 1, Alekszics 1, Kis 2, MITROVICS 3. Vezetőedző: Cseh Sándor.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner – KISS 2, Varga II. Zs. 1, Seman 1, MANHERCZ Á. 3, Manhercz K., Chilkó. Csere: Sánta, Kunac, Török A., Török K. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól – emberelőnyből: 2/2, ill. 6/4.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. -.
Kipontozódott: Alekszics, Jansik D.

Hat perc alatt 5–0, nyolc perc alatt 8–0. Ez a két kiragadott, összesen 13 perces szakasz döntötte el a Szolnok és a Tiszavirág Szeged Diapolo összecsapását a férfi vízilabda OB I negyedik fordulójában, tehát a világklasszisokkal teletűzdelt ellenfél a mérkőzés felében dominált. A másik felében viszont voltak jó jeleneteik a vendégeskedő szegedieknek, hiszen vezetést szereztek, majd a hazaiak első, ellentmondást nem tűrő szakaszára még tudott is válaszolni Varga Péter legénysége.

Kiss Csaba (fehér sapkában) ismét gólerősen játszott. Fotó: Schmidt Andrea

Félidőben még úgy érezhettük, szoros lehet a csata, de ekkor jött az, amit a Valdor-Szentesi VK egy három negyeden át izgalmas csata végén már megtapasztalt: a magyar válogatott tagjai és a szerb sztárok is felszívták magukat, és annyira belejöttek a gólgyártásba, hogy a húsz találathoz is közel kerültek.

Péntek este a Fradi otthonában vív ki-ki meccset a Tiszavirág Szeged Diapolo, amelynek Európa-bajnok játékosa, Kiss Csaba a bajnoki góllövőlista harmadik helyét foglalja el.

Varga Péter: – Az első percekben megilletődötten játszottunk, de két negyeden át jól tartottuk magunkat. A harmadik negyedben elkezdtünk kapkodni, amit a Szolnok kegyetlenül kihasznált.

További eredmények: Eger–Honvéd 10–7, Kaposvár–Pécs 8–5, OSC–Debrecen 16–6, Vasas–BVSC 9–12, UVSE–KSI 11–15.

Könnyebben a vártnál

Magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I 10. fordulójában, a Tatabánya otthonában a MOL-Pick Szeged együttese. Tovább olvasom