2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Tisza Volán Szegedi Vízmű: megkönnyítették a Partizan dolgát

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata a szerb bajnokság egyeduralkodóját, a Partizan Beogradot fogadta. A nagynevű ellenfél egyébként is esélyesebb volt, de a hazaiak rossz napot fogtak ki, így a vendégek sima, 8–1-es győzelmet arattak.
Tisza Volán Szegedi Vízmű–Partizan Beograd 1–8 (0–1, 1–3, 0–4)
Szerb jégkorongliga, 5. forduló. Szeged, műjégpálya, 1000 néző. Vezette: Fazekas György, Darko Popovics, David Perduv.
Tisza Volán: Balázs – Maslac, Lippai, Ambrus, Ódry, Bosnyák – Kormos (kapus), Szabó, Muzsik, Rózsahegyi, Varga, Egyed – Molnár, Bontovics, Schellin (1), Barcsik, Fodor. Vezetőedző: Kalocsa László.
Partizan Beograd: Lukovics – Pajevics, Gabrics, Kovacsevics M. (2), Filipovics (2), Milovanovics (3) – Ganics (kapus), Kuveljics, Komazecs, Ogrizovics, Risztics (1), Rakovics – Sztoilkovics, Novakovics, Lestarics, Jaksics, Delkovski – Novakovics L., Kravljanac, Vukovics. Vezetőedző: Mikola Bera.
Kiállítás: 20 perc, illetve 18 perc.

Olyan nagynevű együttes, mint a szerb bajnokságot 2006 óta mindig megnyerő Partizan Beograd, rég járt a szegedi műjégpályán, így a Tisza Volán Szegedi Vízmű érthető módon kicsit megilletődötten kezdett. Nyilván nem estek neki a szerb válogatottak sorát felvonultató vendégeknek, de talán túlságosan is tisztelték az ellenfelet, állandó nyomást pedig nem tudtak gyakorolni rájuk.

A játék képe alapján ezért szinte meglepő volt, hogy a Partizan csak 1–0-ra vezetett az első harmad után. Az első játékrész végén az új szegedi légiós, a svéd Linus Schellin hatalmas helyzetet puskázott el, de a szünet után a második helyzetét már nem rontotta el, 2–1–re szépített. A közönség reménykedni kezdett, de az olykor szükségtelenül durván játszó szerbek ekkor magasabb fokozatra kapcsoltak, és felőrölték a szegedieket, akik a harmadik negyedben már sorra kapták a gólokat.

Magabiztos volt az egyeduralkodó: Tisza Volán-Partizan Beograd 1-8. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A Volánnak semmi sem jött össze, de a gyenge játékért leginkább magukat, nem pedig az ellenfelet okolják. Pozitívum, hogy ebből sokat lehet és kell is tanulni, hogy Belgrádban méltó ellenfél legyen a Szeged.

Kalocsa László: – Mélyen tudásunk alatt játszottunk, emellett túlságosan is tiszteltük nagynevű ellenfelünket. A srácokat évek óta nem láttam ilyen rosszul játszani, hihetetlen hibákat vétettek. Ennyi néző előtt különösen szégyellhetjük magunkat ezért a produkcióért.

A-Híd Szeged: kijózanító pofon az Egertől

A férfi vízilabda OB I első két helyezettjének találkozóján a bajnokság és a kupa címvédője csapott össze egymással. Tovább olvasom