2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Webber Monacóban is verhetetlen

Újra kettős Red Bull sikert hozott a vasárnapi Monacói Nagydíj. Spanyolországhoz hasonlóan Webber rajt-cél győzelmet aratott, csapattársa, Sebastian Vettel 2., Robert Kubica a 3. helyen végzett.

Méltó maradt híréhez a monte-carlói pálya, hiszen fél körrel a 78 körös verseny megkezdése után be kellett hívni a safety cart.

A rajtból Webber simán jött el, Kubicát Vettel előzte meg és félő volt, hogy Massa is beférkőzik közéjük. Barrichello rajtja sikerült mégis a legjobban, aki három helyet javítva a 6. helyre ugrott előre.

Az első kör végén Hülkenberg az alagútban falnak csapta autóját, így a romok elszállításáig a safety car mögött körözött a mezőny. A bokszból rajtoló Alonso a legjobb ütemben ment ki a kötelező egy kerékcserére, így gyorsan tudta átfűzni magát a mezőnyön.

A safety car négyszer jött be az őrült futamon. Fotó: Reuters
A safety car négyszer jött be az őrült futamon.
Fotó: Reuters

A 3. körben Button autója is megadta magát, idén először a világbajnoki címvédő pont nélkül zárt egy futamot. A safety car kiállása után Webber ismét jó ütemben jött el, vezető helyét senki és semmi nem akadályozta.

A kerékcserék után a Red Bullok maradtak az élen, Rosberg a folyamatos gyors körök ellenére későn kapcsolt, így csak Schumacher mögé tudott visszajönni. Barrichello a 10. helyen kapot defektet, autója a pálya közepén állt meg, így újra be kellett hívni a biztonsági autót.

A Red Bullok Monacóban is verhetetlenek. Fotó: Reuters
A Red Bullok Monacóban is verhetetlenek.

Sokáig eseménytelenül zajlott a verseny, ám egy feljövő csatornafedél miatt újra bejött a biztonsági autó. A mezőny újra összerázódott, majd amikor azt hittük, hogy sima lesz a vége, Trulli és Chandhok kakaskodása miatt negyedszerre is bejött a safety. A nagyon jól taktikázó, és végig jól vezető Alonso itta meg a levét, aki a 6. helyen autózva rontott a leintés előtt, ahol Schumacher előzte meg, így a spanyol csak hetedikként ért a célba.

8. Toro Rosso-Ferrari  3

A Monacói Nagydíjat mindig is nagy sajtóvisszhang övezte, most azonban a megszokottnál is nagyobb volt a kavarodás a "száguldó cirkuszon" belül. A három újonc csapat miatt a csapatok és a pilóták egy része kérte, hogy a kvalifikáció első húsz percét osszák két részre. A nagyok ugyanis attól tartottak, hogy a szűk utcákon a sokkal lassabb autókat lehetetlenség lesz megelőzni, így az esélyesebbeket feltarthatják az újak. A kezdeményezésből azonban nem lett semmi, mivel nem támogatta azt minden csapat.

A harmadik szabadedzést követően újra előtörtek az izgalmak, Fernando Alonso ugyanis - miután az első két edzést megynerte -, összetörte Ferrariját, így az időmérőn nem is tudott elindulni a spanyol. Vasárnap a bokszból várhatja majd a rajtot. Sose jön jókor egy bokszutcai rajt, Alonso viszont duplán megitta a levét, hiszen öt futam után 2. helyen állt a világbajnoki pontversenyben.

Robert Kubica volt a legközelebb a polepozícióhoz. Fotó: Reuters
Robert Kubica volt a legközelebb a polepozícióhoz.

A kvalifikáció első részében már látszódott, ez túl sima lesz. A legnagyobb izgalmat Kovalainen megcsúszása jelentette, aki két egymást követő kanyarban is keresztbe állt a pályán. Massa 10 perccel a vége előtt 1:14.757-et autózott a kemény keverékű gumikkal, amivel a brazil meg is nyerte a Q-1-et. A két Lotus közdött az utolsó másodpercekig, de a szuperlágy gumikkal sem jutottak be a Q-2-be. Az első húsz perc után Kovalainen, Jarno Trulli, Timo Glock, Lucas Di Grassi, Bruno Senna és Karun Chandok búcsúzott.

A Q-2 elején Rosberg 1:14.375-öt repesztett, utána Webber, Vettel, Massa volt a sorrend. Button a 10. helyen küszködött, Buemi és Sutil között ment a harc a továbbjutást érő pozícióért. Button aztán biztosra ment, és egy 8. időt autózott, amit Liuzzi gyorsan el is vett tőle. A világbajnokság éllovasa elé még Barrichello is beférkőzött, így éppen csak, de befért a Q-3-ba.

Monacóban sem tört meg a Red Bull-dominancia. Fotó: Getty Images
Monacóban sem tört meg a Red Bull-dominancia: Webber első, Vettel 3. lett a szombati időmérőn.
Fotó: Getty Images

Kubica kezdte meg a száguldozást az időmérő végső etapjában, 1:14.712 után egy 1:14.284-et repesztett a lengyel, ami az addigi legjobb eredmény volt. Sokáig úgy festett, hogy senki nem veszélyezteti vezető helyét, de mire második gyorsköréből visszaért, már Webber 1:14.1-es idejével vezette az időmérőt. A mezőnyben nagyjából állandósultak a helyezések, bár Massa saját pozícióját nézve fékezett be Button elé, aki épp gyorskörön volt, így az angolnak még egy kört kellett tennie. Az első hely sorsa azonban az utolsó pillanatokig kiadó volt. Egészen Webber 1:13.826-os idejéig, amivel felrakta a pontot az i-re, így Monacóban is ő indulhat az első rajtkockából, mellőle Kubica, majd Vettel, Massa, Hamilton, Rosber, Schumacher, Button, Barrichello, Liuzzi az első tíz sorrendje.

Webber győzött, tarolt a Red Bull

Mark Webber, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Monacói Nagydíjat, a… Tovább olvasom