Foci VB 2014 Brazília

2014.06.30. 08:25

Megküzdött Németország Algériával a továbbjutásért

Miután körbelőtték a kaput, annak környékét és a kapust is a németek, a csereként beállt Schürrle a hosszabbítás második percében, Özil és Dzsabu az utolsóban talált be, de kiegyenlíteni már nem tudott Algéria.

Németország-Algéria 0-0 (0-0) - a hosszabbításban 2-1

Nyolcaddöntő, Porto Alegre, Beira-Rio Stadion, játékvezető: Sandro Ricci (brazil).

Németország: Neuer - Mustafi (Khedira 68'), J. Boateng, Mertesacker, Höwedes - Schweinsteiger (Kramer 109'), Lahm, Kroos - Özil, Götze (Schürrle - a félidőben), Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Algéria: M'bolhi - Belkalem, Hallisz (Bugerra 97'), Gulam, Medzsani, Mandi - Laszen, Mosztefa, Taider (Brahimi 78')- Feguli, Szudani (Dzsabu 100'), Szlimani. Szövetségi kapitány:  Vahid Halilhodzic.

Gólszerző: Schürrle (92'), Özil (120'), Dzsabu (121').

Sárga lap: Hallisz (42'), Lahm (107').

Hosszabbítás - 2. félidő

121. perc: Algéria se marad gól nélkül: Feguli beívelését a hosszúról Dzsabu vágja be. 2-1.
Bugerra még a végén egy fejessel próbálkozik, de Neuer fogja. Ez a vége.

Germany vs Algeria 2-1 All Goals (World Cup 2014) by GoalsHD2234
120. perc: Schürrle adja át az üresen álló Özilnek a labdát a 16-osnál, ő visszaadja, Schürrle lövését a gólvonalról mentették az algériaiak, a kipattanót viszont Özil kegyetlenül bevarrja.2-0.

118. perc: Kramer az alapvonalnál, Müller teszi vissza középre, de nem jön senki.

116. perc: Schürrle tör be a jobb szélről, de Belkalemben elakad a labda.

114. perc: Müller ugyanitt, Belkalemben akad el.

113. perc: Brahimi balról, Mertesacker ment. Özil lódul meg a balon. Kirúgás.

111. perc: Dzsabu lesen.

109. perc: Kramer érkezi a sérült Schweinsti helyére.

107. perc: Lahm tépi le a nadrágot Brahimiról egy belépő után, sárga a jutalma a németnek. Brahimi szabadrúgása Neuer kezében landol.

106. perc: Folytatódik a német roham. Most már biztosra akarnak menni.

Hosszabbítás - 1. félidő

105. perc: 1 perc a hosszabbítás hosszabbítása. le is fújja kerek 1 percnél a bíró a félidőt.

101. perc: Hatalmas algériai helyzet, de a Khedirában elakadó labdát Mosztefának sikerült 10 méterről mellélőni.

96. perc: Özil egyedül, eldönthette volna a meccset, de Hallisz szerel. Ki is dől, Bugerra jön helyette.

92. perc: Ezt hogy nem lehetett 2 perccel korábban? Müller beadása után Schürrle sarokkal pöccint a kapuba! Vezet Németország! 1-0.

2. félidő

90+4. perc: M'bolhi vetődik ki a német szögletre, jön a hosszabbítás.

90+3. perc: Újabb mellélőtt német labda, már senki nem hiszi el.

90. perc: Jobboldali beadás után Schweinsteiger fejel, megint M'bolhi kezébe. 4 perc a hosszabbítás.

88. perc: Hárman a labda mögött, megint jönne az átugrálós cselezés, de Müller elcsúszik!

84. perc: Hallisz marad a földön Boateng bombája után, de nem talált fejet. Kezezésért szabadrúgás úgy 25 méterről.

82. perc: Megint Müller, most lábbal, de ez is mellé.

80. perc: Mi van itt? Müller beadását Schweinsteiger fejeli mellé, majd Khedira beadását Müller fejeli a kapusba. A kipattanót elrúgják az algériaiak.

78. perc: Brahimi érkezik Taider helyére.

71. perc: Neuer megint kamikaze módjára jön ki a kapujából, a tizenhatoson kívülről fejeli el a labdát Szlimani elől.

68. perc: Mustafi sérül meg, hordágyon kell elvinni, Khedira jön helyette.

62. perc: Götze serénykedik a jobb szélen, de rendre kirúgják előle a labdát az algériaiak.

59. perc: Höwedes labdáját mandi rúgja ki Müller elől.

A nyolcaddöntőben: Németország-Algéria. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

55. perc: Schweinsteiger tizenhatos előtt hagyja ott a labdátLahmnak, a csapatkapitány rá is bombázza, kitornázza az algériai kapus.

51. perc: Mentenek az algériaiak, indulhatnak belőle, de a németek is hasonlóképp tesznek.

50. perc: Nagy kavarodás Neuer kapujánál, nem fúj a bíró, a német kapus előre vágja, Schürrle iramodik meg két védővel, de tisztáznak a zöldek. Szöglet.

49. perc: Német szöglet után Mustafi ugrik fel az algériai védők nyakára, szépen helyezetett fejes, de M'bolhi beleáll.

46 perc: Götze helyett a Chelsea játékosa, Schürrle érkezik.

1. félidő

45. perc: Egy perc a hosszabbítás, nem is megy túl az óra, vége az első félidőnek.

44. perc: Kroos megint, most eltekeredik a labda a bal felső mellett, M'bolhi azért nyújtózkodik érte.

42. perc: Hallisz  csúszik be keményen Schweinsteigernek a félpályánál, sárga.

41. perc: Kroos bombáját üti ki M'bolhi, a kipattanót Götze is a kapusba vágja.

40. perc: Mosztafa vágja kapura a labdát, Boateng még beleér, szöglet.

35. perc: Mustafi jobb oldali beadásánál Mandi lemarad, de Müller kb 10 méterről is eltéveszti a jobb alsó sarokot.

33. perc: Újabb veszélyes helyzet, kb. 20 méterről lőhetnek szabadot az elgériaiak a bal oldalon. Szlimani annyira megtekerte, hogy a kapu közelébe se ment.

29. perc: Mertesacker újabb bravúrja, majdnem gólhelyzetbe hozza Szlimanit. Neuer megint kiront a kapuból és tisztáz.

24. perc: Özil a bal oldalról tekerné a jobb felsőbe, kipöcköli M'bolhi. Jön az első német szöglet.

19. perc: Mekkora helyzet már megint! És nem a németeknél. Gulam a bal oldalról célozza meg a hosszút, centikkel megy mellé.

17. perc:1 másodpercig vezetett Algéria, aztán befújják a lest. Szlimani bevetődős vanpersie-fejesét érvénytelenítik.

15. perc: Feghouli a jobb szélen, egészen a kapu tövéhez kavarodik a két német védővel, de ahelyett hogy begurítaná, ellő a kapu mellett/fölött. Hát, nagyon gólt akart rúgni.

14. perc: Mosztefa lép oda Özilnek a félpályánál, a német elterül, de gyoran meggyógyul. Schweinsteiger marad egyedül a kapuval szemben úgy 25-30 méteren, hatalmas bomba, M'bolhi véd.

11. perc: Szlimani akad fent Mertesackerben. Mondjuk amekkora, nem csodálkozunk (198 centi - a szerk.)

9. perc: Mustafi kavarog a jobb oldalon, labdát szereznek a zöldek, Szlimani indul meg a félpályánál, jött ki Neuer is, de nem tudja átemelni az algériai, Neuer becsúszik és szerel. Szöglet.

7. perc: Kroos indult volna meg, Mosztefa rántotta le, megúszta lap nélkül.

4. perc: Hoszú alériai indítás, Neuer kapja el.

1. perc: A németek kezdték a találkozót, de egyelőre ide-oda rúgdossa a két csapat a labdát.

21.55 - Meghallgattuk a himnuszokat, rövidesen kezdődik a meccs. Algéria most először élte túl a csoportkört, így nagy feyvertény az ittléte, de ha tehetnék, nem állnának meg itt.

21.50 - Azt ugye tudjuk, hogy Podolski sérülés miatt kihagyja a mai találkozót, de a mérkőzés előtt Mats Hummels is belázasodott, így ő sem áll Joachim Löw szövetségi kapitány rendelkezésére.

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság egyik hétfői nyolcaddöntőjében Algéria találkozik Németországgal, az afrikai csapatnak lehetősége lesz visszavágni a 32 évvel ezelőtti kiesésért.

Az 1982-es spanyolországi vb-n az algériaiak 2-1-re legyőzték a németeket a csoportkörben, ám az utolsó fordulóban utóbbiak 1-0-ra nyertek Ausztria ellen úgy, hogy a gól után egyik együttes sem erőltette a támadásokat. A németek, az osztrákok és az algériaiak is négy ponttal zárták a csoportkört, de a németeknek plusz három, az osztrákoknak plusz kettő, az algériaiaknak pedig nulla volt a gólkülönbsége, ezzel az afrikaiak kiestek. A mostani nyolcaddöntőnek papíron egyértelműen Németország az esélyese.

Joachim Löw szövetségi kapitány együttese veretlenül nyerte meg a Ghánát, Portugáliát és az Egyesült Államokat is felvonultató csoportot, míg Algéria története során először jutott a legjobb 16 közé, miután kikapott a belgáktól, legyőzte a Koreai Köztársaságot és döntetlent játszott az oroszokkal.

"Egy világbajnokságon nincsenek kellemes és könnyű ellenfelek, különösen az egyenes kieséses szakaszban" - mondta Löw, aki hozzátette, az algériaiak bebizonyították, hogy kellemetlen riválisok, ezért a németeknek nagyon komolyan kell venniük a felkészülést.

Vahid Halilhodzic, az afrikai együttes bosnyák szövetségi kapitánya arról beszélt, mivel Algériában szombaton kezdődött a Ramadán, az iszlám böjti hónap, játékosai egy utazó imámtól (iszlám vallási vezető) kapnak speciális engedélyt arra, hogy a mérkőzés előtt ne kelljen böjtölniük.

"Ez a csapat még rengeteget tud fejlődni, az a gyanúm, hogy tudunk sokkal jobban is futballozni, akár már most a németek ellen" - nyilatkozta Halilhodzic.

A Nationalelf kezdőcsapatában elképzelhetőek változások, Thomas Müller mellett ezúttal Mario Götze lehet a másik támadó a sérült csatár, Lukas Podolski helyett, míg a védekező középpályás szerepkörében az amerikaiak elleni meccsen nyújtott teljesítményéért sokat dicsért Bastian Schweinsteiger kezdhet Sami Khedira helyén.

"Csak saját magunkra koncentrálunk, mindig az aktuális ellenfélre készülünk" - jelentette ki Löw, aki azt mondta, mindenáron csoportelsők akartak lenni, most, hogy ezt elérték, "mindent, vagy semmit" felfogásban folytatják szereplésüket.

A németek és az algériaiak Porto Alegrében, a Beira-Rio Stadionban csapnak össze hétfőn 22 órától, a továbbjutó a Franciaország-Nigéria meccs győztesével találkozik majd a negyeddöntőben