Foci VB 2014 Brazília

2014.07.01. 11:25

Belgium jutott tovább egy őrült meccsen

A belga-amerikai volt a legjobb meccs eddig a vébén. Bár gól 90 perc alatt nem esett, a hosszabbításban többször is betaláltak a csapatok.

Belgium-Egyesült Államok 2-1 (0-0)

Nyolcaddöntő, Salvador, játékvezető: Djamel Haimoudi (algériai).

Belgium: Courtois - Alderweireld, Kompany, Van Buyten, Verthongen - Witsel, Fellaini, Mertens (Mirallas) - Hazard (Chadli), De Bruyne, Origi (Lukaku). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots.

Egyesült Államok: Howard - Gonzalez, Johnson (Yedlin), Besler, Beasley - Bedoya (Green), Zusi (Wondolowski), Bradley, Jones, Cameron - Dempsey. Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann.

Sárga lap: Kompany (42.), ill. Cameron (18.)

Gólszerzők: De Bruyne (93.), Lukaku (105.), ill. Green (107)

120+1. perc: Vége a meccsnek. Reméljük, a vébé hátralévő meccsein ez lesz az etalon, és ennél rosszabb meccset nem látunk.

120. perc: Még egy perc a meccsből. Yedlin érkezin a hosszún, de kapu mellé fejel.

117. perc: Magas helyett lapos beadás, Dempsey elől az ötösről vágják ki a labdát a belgák.

113. perc: Chadli mióta beállt kétszer is szabálytalankodott. Ezúttal a kaputól 30 méterre. A szabadrúgás trükkös szabadrúgás lett, Dempsey lövését Courtios bravúrral védi, végül ki tudják vágni a labdát a védők.

112. perc: Belga csere: Chadli érkezik Hazard helyett a pályára.

111. perc: Lukaku egyedül van elöl, de próbálkozik lelkesen. Két embert ver meg, és végül lövéshez jut, Howard lábbal véd.

108. perc: Jobb oldali amerikai beadás után a visszafejelt labdát Jones egy karatemozdulattal lő kapu mellé.

107. perc: Green sem rossz csere, első labdaérintéséből a Bradley által középre ívelt labdát egyből kapuba pörget 10 méterről. Courtois beleér, de hárítani nem tud. 2-1

105+2. perc: Bedoya helyére Green jön az amerikaiaknál.

Foci vb 2014: Belgium - Egyesült Államok

105. perc: De Bruyne visszaadja Lukakunak a gólpasszt, remek támadás végén 10 méterről egyből lő Howard mellett a hálóba. 2-0

104. perc: Mirallas egy sarkazás után egyedül törhet kapura, de Howardot nem tudja megverni.

101. perc: Lukaku megint megkínálja egy lövéssel Howardot, ugyanonnan, mint néhány perce. Howard ezúttal fogja a lövést, nem üti szögletre.

100. perc: Jones lábára tart rá Verthongen, szabadrúgás nem jár érte, az amerikait viszont ápolni kell.

97. perc: Lukaku jobbal kapura lő balról, Howard szögletre tolja a lövést.

96. perc: Verthongen növelhette volna az előnyt, de elszórakozta az adódó helyzetet, és mentettek előle.

93. perc: Lukaku remek cserének bizonyul, lerázza magáról a védőjét, de Bruyne-höz passzol, aki húz néhányat a labdán, aztán kilövi a hosszú alsót az ötös sarkáról. 1-0

92. perc: Jones fejeli kapura Beasley beadását, de fölé száll a fejese.

91. perc: Origi-Lukaku csere a belgáknál.

90+4. perc: Még legalább 30 percig nézhetjük ezt a meccset, mivel a rendes játékidőben nem esett gól.

90+3. perc: Wondolowski elé pattan a labda a kaputól 6 méterre, ám a cserejátékos nem találja el a kaput.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás. Hazard veszélyes beadását Besler vállal küldi szögletre.

90. perc: Kompany labdát szerez, de Bruyne beadására is odaér, végül Howard nagyot ment.

88. perc: De Bruyne és Hazard játszik össze, végül Hazard lő kapura, az oldalhálót találja el.

87. perc: Bedoya beadását kell szögletre tisztáznia a belga védelemnek.

85. perc: Origi középre tartó, ám erős és magas lövését védi Howard.

83. perc: Van Buyten először lő (naná, hogy ezt is fogja Howard), aztán a szöglet után fejjel is próbálkozik, de nem talál kaput.

79. perc: Alderweireld szöglettel felérő bedobása után Howardnak kell menteni, a kipattanót Hazardnak készítik le, azonban Hazard alsó sarokra helyezett lövésére is odaér az amerikai kapus.

78. perc: Gonzales fog nagyon rosszul talajt egy felugrásnál, aláfordul a bokája, ezért ápolni kell. Úgy néz ki, hogy tudja folytatni.

76. perc: Remek labdát kap a leshatáron Mirallas, el is lövi 20-ról, a kimozduló Howard lába valahogy beleér a lövésbe, így szöglet jöhet.

72. perc: Wondolowski jön Zusi helyére.

71. perc: Origi lő 18-ról, lövését Howard fogja.

69. perc: Witsel lő 20-ról laposan és erősen, csak egy kicsit pontatlanul: a kapu mellett megy el a labda.

64. perc: Howard védi Verthongen távoli lövését. 20-2 a kapura lövések aránya a belgáknak. Wilmotsék nagyon nyerni akarnak.

60. perc: Origi három védőt csap be, lapos beadását Mertens pörgeti kapu mellé. Mertens lejön, Mirallas folytatja helyette.

58. perc: Amerikai helyzet: Zusi lövését egy védő blokkolja.

57. perc: Alderweireld beadását Origi hét méterről fejeli a felső kapufára. A kirúgás után is belga helyzet jön: Verthongen lő balról, lövése a hosszú ficak mellett süvít el.

56. perc:  De Bruyne lőhet, ezúttal azonban "stadionbú' ki"...

54. perc: Verthongen beadásáról két belga marad le középen, bár lehet, hogy ehhez Besler lába is kellett - az amerikai védő ugyanis beleért a labdába.

46. perc: Nem volt újabb csere a félidőben.

Vége az első félidőnek. Jó a meccs, mindkét csapat előtt adódtak eddig helyzetek.

45+1. perc: Három perc a hosszabbítás. Ennek mindjárt az első percében belga helyzet: de Bruyne lövése azonban nem lepi meg Howardot.

42. perc: Kompany pakol oda csúnyán Dempseynek, ez is sárga.

34. perc: Jones lő kapu mellé egy szép összjáték után.

31. perc: Yedlin jön Johnson helyére.

30. perc: Johnson meghúzódik, ápolni kell, és valószínűleg le kell cserélni.

29. perc: Origi cselezgeti be magát a tizenhatoson belülre, Howard szedi fel a labdát Mertens elől.

26. perc: Beasley vágja ki Verthongen középra adott labdáját az ötös környékéről. A kapus már vert helyzetben volt.

23. perc: Nagy belga helyzet egy kontra nyomán: de Bruyne gurít végül kapu mellé.

21. perc: Bradley tör be a belga tizenhatoson belülre, végül Dempsey elé kerül a labda, lövését védi Courtois.

20. perc: Az első amerikai szöglet sem veszélyesebb a belga szögleteknél.

18. perc: Cameron kap sárgát, nagyon csúnyán lépett oda Mertensnek.

11. perc: Belga mezőnyfölény, amerikai védelmi zavar - kapusa elől fejeli ki a labdát Gonzales szögletre. Ez a belga szöglet sem veszélyes.

3. perc: Újabb belga szöglet, ezt is kifejelik a védők.

1. perc: Az Egyesült Államok csapata kezdi a meccset. Máris belga akció, Origi kap labdát, és a védője mellett kapura lő: Howard szögletre menti a lövést.

Előzmények:
A bátor támadójátékot felvállaló amerikaiak vagy a nem túl meggyőzően, de annál eredményesebben futballozó belgák kerülhetnek a legjobb nyolc közé a brazíliai labdarúgó-világbajnokság második keddi nyolcaddöntőjéből.

A tengerentúli csapat német szövetségi kapitánya, Jürgen Klinsmann azt ígérte, az egyenes kieséses szakaszban sem változtat játékán az amerikai válogatott, azaz támadólag lép majd fel a számos fiatal tehetséget soraiban tudó riválissal szemben.

"Elég magabiztosak vagyunk, hogy legyőzzük őket. Persze tudjuk, hogy ehhez a teljesítőképességünk határáig el kell mennünk" - jelentette ki a szakvezető, akinek együttese az egyik legnehezebb négyesből jutott tovább, a legutóbb bronzérmes németek mögött, de a négy éve nyolcaddöntős portugálok és a negyeddöntős ghánaiak előtt végzett csoportjában gyors passzos játékának és kiváló fizikai állapotnak köszönhetően.

Kollégája, Marc Wilmots megfogalmazása szerint háborúra készülnek, mivel fizikálisan nagyon erősek az amerikaiak. A belgákat ért kritikákat, mely szerint a százszázalékos teljesítményük ellenére nem játszanak jól, visszautasította.

"Mit jelent, hogy szépen játszani? Minden meccset a taktikai küzdelem és a fizikai állóképesség jellemez, de a végén csak az eredmény számít, teljesen mindegy, milyen stílussal nyer egy csapat" - mondta Wilmots, aki három játékosára sem számíthat, ugyanis Steven Defour eltiltott, míg Laurent Ciman és Anthony Vanden Borre sérült.

A két gárda eddig ötször találkozott egymással, négyszer belga, egyszer amerikai siker született, de utóbbi még 1930-ban történt. A legutóbbi összecsapást tavaly májusban rendezték, akkor az európai válogatott 4-2-re nyert Clevelandben.