Kecskemét és környéke

2012.04.18. 09:29

A bravúr küszöbén bukott el a Kecskemét a címvédő ellen

A Kecskeméti KSE a Szolnoki Olaj gárdáját fogadta a rájátszás negyeddöntőjének 2. meccsén, ám a rossz első félidő, és a kihagyott büntetők miatt hosszabítás után kikaptak a KKSE kosarasai.

Szeitz Gergő

Nagyon rosszul kezdődött a Kecskemét szempontjából a meccs, minden mezőnydobás lecsorgott a gyűrűről, így a tisza-parti együttes a félidőben 14 pontos előnyre tett szert. A KSE szurkolói nagyon lecsüggedtek, nagyon sok szomorú arcot lehetett látni a találkozó szünetében a lelátón. De ekkor mintha történt volna valami: Sztojan Ivkovics tanítványai megtalálták a dobóformát, és egyre közelebb kerültek a szolnokiakhoz, akik érezhetően az öltözőben maradtak. 6 ponttal is vezetett a hirös városi csapat, ám az Olaj a jó hajrájának köszönhetően hosszabbításra mentette az összecsapást. A ráadásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a lépés a tisza-parti együttesnek jött ki jobban, így 79-83-ra bezsebelte a mérkőzést. Összesítésben: Kecskemét - Szolnok 0-2, folytatás pénteken 18 órakor a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj KK 79-83 (18-24, 11-19, 28-12, 12-14, 10-14)
Messzi István Sportcsarnok 1500 néző

Kecskemét: Wittmann 14/3, Mészáros 5, Djeraszimovics 21/3, Dénes 7/3, Csorvási M. 17 Cs.: Bencze 6, Perine 9/3, Pap -, Hegedűs -.

Szolnok: Trotter 18/3, Mills 17/6, Horváth Á. 12/3, Nikolov 10/3, Báder 13 Cs.: Fodor M. 4, Soós 2, Grebenár 1, Gay -, Trepák 6.

Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Beletettük ebbe a meccsbe a szívünket, lelkünket. Nem sokon múlt a vége, de sajnos a fontos szituációkban kihagytuk a büntetőket. Köszönöm a közönségnek a bíztatás. Nincs még vége!

Pór Péter, a Szolnok edzője: Az első félidőben magabiztosan játszottunk, de a második játékrészben bent maradtunk az öltözőben. Izgalmas végjátékban tudtunk diadalmaskodni.