2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 23°C Még több cikk.

A-Híd Szeged: kijózanító pofon az Egertől

A férfi vízilabda OB I első két helyezettjének találkozóján a bajnokság és a kupa címvédője csapott össze egymással. Az A-Híd Szeged hazai pályán sima, 7–13-as vereséget szenvedett a játék minden elemében jobb Egertől.
A-Híd Szeged–ZF-Eger 7–13 (3–5, 2–5, 1–2, 1–1)
Férfi vízilabda OB I, 10. forduló, Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Székely, Molnár.
A-Híd Szeged: Nagy – DECKER 3, Seman, TÓTH 3, Juhász, Szivós 1, Kiss. Csere: Molnár D. (kapus), Hegedüs, Sánta, Kunac, Jansik, Molnár T. Vezetőedző: Vincze Balázs.
ZF-Eger: BISZTRITSÁNYI – GÓR-NAGY 2, Bundschuch 1, Graham 1, Biros 1, Hárai, BÁTORI 2. Csere: SALAMON 2, Kovács 1, VARGA II. ZS. 3, Bedő, Lőrincz. Vezetőedző: Gerendás György.
Gól – emberelőnyből: 16/4, ill. 8/2.
Gól – kettős emberelőnyből: 0, ill. 1/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Azt talán senki sem gondolta, hogy az A-Híd Szeged a kupadöntőben mutatott hihetetlen teljesítményét egy héttel később meg tudja ismételni, de azt mindenki tudta, hogy meg kell közelíteni, ha a bajnoki címvédő Eger ellen hazai pályán nyerni akar a Vincze-legénység. Szivósék pedig nagyon akartak, mert ugyan nem az alapszakaszban dől el a bajnokság, de a rájátszás előtt legalább az egyik bajnokesélyes rivális ellen jó lenne nyerni. A Szolnok után jöttek tehát a hevesiek, akik szinte az első percekben szertefoszlatták minden reményünket.

Legalább neki jól ment: Decker Ádám jól centerezett, és három gólt lőtt. Fotó: Frank Yvette
Legalább neki jól ment: Decker Ádám jól centerezett, és három gólt lőtt.
Fotó: Frank Yvette

A Szeged elaludt, az Egernek minden bejött, utóbbi pedig annak is köszönhető, hogy Nagy Viktor finoman fogalmazva sem volt világbajnoki formában. A nagyszerű kapusnak semmi sem jött össze, egyszer egy nullszögből eleresztett gyenge lövés után pattant be a kezéről a labda. Ekkor már mindenki hüledezett, hiszen a barcelonai hősök közül egyedül Decker Ádám volt kiemelhető, Szivós Márton óriási ziccert hagyott ki, ahogy Aljosa Kunac is, így félidőre már eldőlni látszott minden: 5–10 volt az eredményjelzőn.

A második negyedben szoros állásnál szinte felrobbant volna az újszegedi sátor, Tóth Márton ugyanis talán az év ejtésgólját szerezte. Az a csuklómozdulat! No de csak átlagos volt a hangzavar, hiszen mindenki látta: a Szeged nem tud kimászni a gödörből, ahogy Nagy Viktor sem, így Molnár Dávid be is állt helyette a kapuba. Ő már nem betlizett, mindössze két gólt kapott másfél negyed alatt, de ez már csak szépségtapasz.

A Szeged számára ez a hatgólos kudarc egy jól időzített kijózanító pofonnal is felér. Mindenki láthatta, hogy van még min dolgozni, a címvédő ugyanis megmutatta, mit tud. Tavaszig fel kell nőni hozzá.

Vincze Balázs: – Az akaraton és a győzni akaráson kívül minden hiányzott, ami egy ilyen rangadó megnyeréséhez kell. Az Eger maximálisan fölénk nőtt.

Tetszett
Decker Ádám fantasztikusan játszott centerként, egy-két centiméteren múlt, hogy nem szerzett a kapu torkából négy gólt, de a mesterhármasa is dicséretre méltó. Hegedüs és Jansik többször is nagyon hasznos volt védekezésben, egy szoros meccsen aranyat értek volna labdaszerzéseik.

Nem tetszett
A Szeged egyre jobban kapkodott emberelőnyös szituációkban, hiszen nőtt a különbség, a fórok kihasználásában pedig nem akart javulni a hazai gépezet. Óriási helyzetekből nem volt hiány, de túl sok maradt ki.

Szeged 2011-GA: kár a zárt kapukért

A labdarúgó NB III Közép csoportjában szereplő Szeged 2011-Grosics Akadémia a bajnokság 15. fordulójában 7–1-re verte a Maglódot, ezzel megtartotta a második helyét. Tovább olvasom