2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

A Resita jobb volt a Pick Szegednél

Egy hét múlva már bajnoki meccset játszik a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I-ben, így a felkészülésben megkezdődött a hajrá. A mai, román Resita elleni edzőmeccsre hiába zarándokolt ki 1500 néző, a Tisza-parti együttes 35–31-es vereséget szenvedett.
Pick Szeged–Resita (román) 31–35 (18–18)
Férfi kézilabda edzőmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, Sulc 3, Beocsanin 1, Bajorhegyi 1, Herbert 1, Törő 9/4. Csere: Tatai (kapus), Zubai 2, Baláz 3, Grünfelder 2, Lékai 4, Butenko 3, Nagy. Vezetőedző: Skaliczki László.
Resita:
Irimus – Ghionea 5/2, Tucanu 1, Piriianu 3, Petrea 3, Irimescu 4, Vujadinovics 2. Csere: Antonaru, Szabó (kapusok), Rohozneanu 2, Fenici, Stamate 2, Djordjevics 6/1, Popovici, Stan 1, Georgescu 4, Grozavescu 2. Vezetőedző: Gligora Czani.
Hétméteresből: 5/4, ill. 4/3.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

A szegedi közönségről már sokszor leírtuk, hogy Európa egyik legsportszerűbb drukkerhada. Tegnap ismét bizonyította, hogy akár esélyes lehet egy fair play díjra is. A bemutatáskor a Resita két játékosa, a Pick volt kézilabdása, Valentin Ghionea és Adrian Petrea akkora tapsot kapott, mintha még mindig a kétszeres magyar bajnoknál játszana.

Remek iramban kezdte a meccset a hazai együttes, a negyedik percben már négy gólt rámoltak be a román ezüstérmes kapujába. Különösen a két szlovák válogatott, a rutinos Fero Sulc és a fiatal Maros Baláz szerzett remek gólokat.

Beocsanin (fehérben) lendülete Ghioneát is elsodorta.  Fotók: Schmidt Andrea
Beocsanin (fehérben) lendülete Ghioneát is elsodorta.

A két volt szegedi, Petrea és Ghionea tartotta a lelket a román együttesben, a 15. percben a nyolc góljukból ötöt ők szereztek. És a két expickes nem állt le, Ghionea zsinórban kétszer mattolta Miklert, így egyenlítettek a vendégek, 10–10.

A hajrában alaposan felpörgette az iramot a Pick, csak egy volt a gond, rengeteg hiba csúszott a játékba. Ezt pedig Djordjevics révén – három gólt szerzett egymás után – kihasználta a román gárda. Már-már úgy tűnt, hogy román vezetéssel zárul a félidő, azonban a moldáv Butenko 20 másodperc alatt két gólt is szerzett, így „ikszre" állt a meccs, 18–18.
Fero Sulc akkora gólt szerzett nyitásként a második félidőben, hogy a szurkolók egyszerre mondták: „Húúú!"

Skaliczki mester olykor ingerülten magyarázott csapatának.Fotó: Schmidt Andrea
Skaliczki mester olykor ingerülten magyarázott csapatának.

Kimondottan jó ritmusban játszott a magyar csapat, a kapuban Tatai Péter is remekelt, így fokozatosan növelte előnyét a Pick. Különösen Törő Szabolcs volt elemében, a válogatott szélső a 40. percben már hét gólnál járt, végül kilencig jutott. Ekkor azonban jött egy hatalmas szegedi gödör, öt perc rövidzárlat, a négygólos vezetés oda lett, fordított a román csapat. És ha már lendületbe jöttek, akkor a hajrába már úgy „mentek" be, hogy 31–28-ra vezettek. Erre még rátettek, a végén négy góllal megverték a fáradó Pick Szegedet.

A két csapat szerdán 11 órakor zárt kapuk mögött ismét összecsap az újszegedi sportcsarnokban.

• 1. fügepálinka 2010. augusztus 24. 21:18
    „nincs baj lesz jó hajrá Pick Szeged!!”

Lékó: helyreállíthatom a lelki egyensúlyomat Miskolcon

Derűlátóan várja a miskolci megméretést, és egy hosszabb szünetről is beszélt Lékó Péter, aki szerdától Borisz Gelfanddal vív nyolcjátszmás rapidsakk párosmérkőzést. Tovább olvasom