2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

A várt könnyedséggel nyert a Szegedi TE

A Bajnokok Ligája négyes döntője miatt előrehozott mérkőzést játszott a férfi tekecsapat szuperligában, annak is a 19. fordulójában a Szegedi TE. A bajnoki címvédő együttes a Kaposvárt fogadta, és ahogy várni lehetett, magabiztosan le is győzte 7:1-re.
A találkozó előtt több gonddal is meg kellett küzdeniük a hazaiaknak az újszegedi teke- és bowlingcentrumban, így a pihenőt kapó Karsai Lászlón kívül Ernyesi Róbertbetegséggel küszködött, ezért nem lépett pályára, míg a szerb világbajnok Igor Kovacsics komoly nyaksérüléssel vállalta a játékot – az eredményén ez meg is látszott.

A helyettesek viszont kiválóan pótolták a csapattársakat, a meccs fénypontja pedig a „sógorok", a hatszoros világbajnok Kiss Norbert és a testvére, párja, az egykori szegedi Földesi Zsoltcsatája volt. A négy szettből hármat a hazai játékos nyert, így övé lett a csapatpont is.
Jegyzőkönyv

Férfi tekecsapat szuperliga, előrehozott mérkőzés a 19. fordulóból: Szegedi TE–Kaposvár 7:1 (3667:3369). A párok: Szél T.–Illés R. 1:0 (4:0, 647:526), Fehér B.–Magyar J. 1:0 (3:1, 607:564), I. Kovacsics–Kálny K. 0:1 (2:2, 572: 575), Márton J.–Nagy G. 1:0 (3,5:0,5, 620:556), Budai Á.–Horváth L. 1:0 (3:1, 594:540), Kiss N.–Földesi Zs. 1:0 (3:1, 627:608). Ifjúságiak: Szegedi TE–Kaposvár 4:0 (1150:946), a párok: Poroszlai G. (Erdész Á.)–Domoszlai Á. 1:0 (4:0, 553:440), Karsai D.–Fajtai A. 1:0 (4:0, 597:506).
Meccskomment

Márton János,
a Szegedi TE játékosa
– Jó hangulatú meccset vívtunk a Kaposvárral, még úgy is, hogy voltak sérültek és betegek a csapatban. Úgy érzem, egyenletes teljesítményt nyújtottam, talán a harmadik szettben akadtak apró megingások, főleg a tarolásban, de összességében elégedett vagyok az eredményemmel. Felszabadult, jó produkciót éreztem a saját magam és a csapat összjátékában is.