2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

A Vásárhely nyolc góllal verte a Kiskunhalast

A Hódmezővásárhely nyolc gólos győzelmet ért el hazai pályán Kiskunhalas ellen a női kézilabda NB I kilencedik fordulójának szombat esti mérkőzésén.
Hódmezővásárhely – Kiskunhalas 29-21 (11-11 )
Hódmezővásárhely, Belvárosi Sportcsarnok 700 néző, vezette: Bujdosó, Tomecskó

Hódmezővásárhely: Abramovics – Lovász 3, Nyikolajenko 5, GAÁL 4, FÜLÖP Jókai 2, Koroknai 1. Csere: VÖRÖS (kapus), POLLAKOVA 5, GERSTMÁR 2, WOLF 7 (5), Földes, Szepesi, Antal.

Kiskunhalas: Guiu – Sterbik 2, Sipos, Rábai, TÓTH ZS. 7, Csendes 4, Takács 2, Kósa. Csere: Győri (kapus), Szarka 3, VALOVICS 3.

Eredmény alakulása: 2.p.: 1-1, 6.p.: 3-1, 10.p.: 4-1, 14.p: 6-4, 20.p.: 7-6, 26.p.: 10-8, 32.p.: 11-12, 38.p.: 16-14, 42.p.: 18-15, 48.p.: 22-18, 52.p.: 25-19, 56.p.: 27-20, 58.p.: 28-20.

Kiállítások: 4 perc ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/5 ill. 1/1

A kupaszereplést maga elé kitűző Hódmezővásárhely az eddig még idegenben nyeretlen Kiskunhalast fogadta.

A mérkőzés erős hazai rohamokkal kezdődött, majd a félidő közepére feljavult a halasiak védekezése. Tóth Zsuzsannát beállóban képtelen volt tartani a Gaál, Fülöp kettős, góljaival tartotta a lépést a Kiskunhalas. A szünetben döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A HNKC a Kiskunhalas ellen is remekül szórakoztatta a közönséget
Fotó: Tésik Attila

Kapust cserélt a második félidőre a Vásárhely, Abramovicsot Vörös Henrietta váltotta és ez meghozta az eredményt. Folyamatosan növelték előnyüket a hazaiak, az új hálőr bravúrjainak is köszönhetően.

A mérkőzés végére már a fiatal játékosok is lehetőséget kaptak Farkas József vezetőedzőtől.

A végeredmény 29-21 lett a technikásabb kézilabdát játszó Hódmezővásárhelynek.

• 2. satya 2008. október 26. 09:53
    „Gratulálok !!!Így kellene játszani mindig mint a második félidőben bátran keményen mert csak így lessz eredmény”
  • 1. Kék-sárga 2008. október 26. 09:14
    „Gratulálok. Végre úgy is tud a csapat nyerni, ha küzdeni, harcolni kell, ez is sokat számíthat a jövőben. Nehéz sorozat vár a lányokra, de jó lenne pontokat gyűjtögetni a Cori, a Dferr és a Csaba ellen is. A Magyar Kupa meg kötelező kategória.”

Kiss Norbert világbajnok

Öt éremmel tért haza a Bosznia-Hercegovinában rendezett 2. egyéni tekevilágbajnokságról a magyar… Tovább olvasom