2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Amerikai segédlettel vendégsiker: Mediteam Szeged-Győr 74-98

Huszonnégy pontos vereségel szenvedett a Mediteam Szeged a a Győr elleni bajnokiján.
Mediteam Szeged-SEAT Lami Véd Győr 74-98 (20-28, 22-20, 15-31, 17-21)
Női kosárlabda NB I A csoport, 18. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Földházi, Gál, Fodor.
Mediteam Szeged: Lengyel 6/3, LAKLÓTH 9/3, RASHEED 16/6, Fejes 10, ZSERZSERUNOVA 20/12. Csere: Roglics 5, Kováts, Farkasinszki 8, Mészáros, Békefi. Megbízott edző: Donkó Orsolya.
Győr: Englert 6/6, CARSON 25, SEMSEI 7/3, KOVÁCS K. 12/9, KUBLINA 16. Csere: HOLLINGSWORTH 12, Simon 10, Djelmis 8/6, Nagy D., Horváth Zsó. 2. Vezetőedző: Tapodi Péter.

IV. negyed

10. perc: Simon kosara zárja a meccset 74-98.

9. perc: Lengyel büntetői jók, Simon kosara is 72-91. Semsei triplája emberről 74-94.

8. perc: Simon szépen oldja meg 70-87. Megint Carson, a legjobb győri 70-89.

7. perc: Hollingsworth közeli, majd személyi, ki is pontozódik 70-85.

6. perc: Laklóth tripla, Carson dupla 69-83.

5. perc: megint az ukrán, győri időkérés 67-83.

Amerikai segédlettel vendégsiker: Mediteam Szeged-Győr 74-98. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

4. perc: centerből Zserzserunova, 20 pontnál jár.

3. perc: most minden lepattanó a Győré, kosár viszont nincs.

2. perc: Carson, majd Farkasinszki 62-81.

1. perc: Zserzserunova saját lepattanóját teszi vissza 59-79.

III. negyed (57-79)

10. perc: Farkasnszki töri meg a csendet büntetőkből, Kovács, majd Rasheed kosarával zárul a negyed 57-79.

9. perc: szerencsénk sincs, Laklóth triplája kiperdül. Djelmisé jó  53-73.

8. perc: Simon, egyre jobban távolodik a Győr 53-70.

7. perc: betörésből Carson. Kovács triplát szór 53-68.

6. perc: Fejes kosár, Englert tripla a "Kígyó térről" 53-63.

5. perc: Laklóth a palánk alól, Semsei szintén 51-58.

4. perc: Kublina ismét közelről, megint meglép a Győr 49-56.

3. perc: Kublina közelről 49-52. Carson, időt kérünk 49-54.

2. perc: Semsei, Fejes válaszolt rá 49-50.

1. perc: Lengyel triplájával felzárkózunk 47-48.

A szünetben összefutottunk Kiss Zsolttal: a Szedeák játékosa kicsit húzza a lábát, ám mostanra már mosolyogva beszélt sajnálatos keddi sérüléséről, amely miatt a jövő héten műtét vár rá.

II. negyed (42-48)

10. perc: Carson hármasa jön le. "Időntúli" büntetők, Kublina egyet dob be, 42-48 a félidő.

9. perc: Rasheed marad egyedül, bevágja a triplát 42-47.

8. perc: Laklóth ziccer, alakul 37-45. Sőt, Lengyel hatalmas asszisztja után Fejes kosarára jár a taps a nézőktől 39-47.

7. perc: Roglics szép tempót dob 35-45.

6. perc: Rasheed passza után Fejes remek kosarával 33-41.

5. perc: Hollingsworth csuklója is villan 28-39. Zserzserunova negyedszer is triplát szór 31-39.

4. perc: Carson megint remek kosarat dob 28-37.

3. perc: Zserzserunova szórja a triplákat 28-35.

2. perc: Rasheed közelről 25-33.

1. perc: most Englert szór hármast, nagy kár ezekért. Rasheed felel trojkával 23-31.

I. negyed (20-28)

10. perc: Djelmis triplája után Roglics 20-25. Újabb győri tripla, az a negyed vége, 20-28.

9. perc: Hollingsworth kosárr, majd kihagyott büntető, labda a Győrnél. Most is büntetőzhet, mindkettő jó 17-22.

8. perc: Laklóth és Lengyel felváltva irányít, most utóbbi jött be 17-18.

7. perc: Carson okozza a legtöbb bajt, remek légiós 12-16.

6. perc: szegedi időkérés után Carson egy büntetője jó 10-11. Zserzserunova kosarával 12-11, tíz pontnál jár.

5. perc: Kubina helyén bemutatkozik a Győrben Hollingsworth, beállt Roglics is. Carson ziccer 10-10.

4. perc: Rasheed kosarával vezetünk 10-8.

3. perc: 2-7 után Zserzserunova szór két triplát 8-8.

2. perc: Zserzserunova egyenlít 2-2.

1. perc: Carson kosarával kezdődik a meccs 0-2.

16.56: a Mediteam mai meccsén a távozó Bencze Tamás helyén megbízott edzőként Donkó Orsolya ül, segítője Domokos Mihály. A csapat kapitánya Németh Bernadett helyett Laklóth Anna lett.

Nincs mese, nyerni kell. A Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata az elmúlt fordulóban, szerdán kellemetlen vereséget szenvedett a Szolnok otthonában, így a vasárnapi, SEAT Lami Véd Győr elleni hazai bajnokin nem hibázhat Bencze Tamás csapata.

Nem lesz azonban egyszerű dolga Némethéknek, a két együttes ugyanis évek óta parázs meccseket vív, és egészen a mostani bajnokságig a Szeged került ki győztesen kettejük összecsapásából. Nem túlzás kijelenteni: a győrieknek Szeged-fóbiájuk volt az utóbbi években.
A nyáron azonban alaposan bevásároltak a kisalföldiek, akik három légióssal vágtak neki a szezonnak, és bár az egykori NBA-sztár, a kétszeres bajnok Hakeem Olajuwon lányának, Abinek már megköszönték a közös munkát, a télen újabb amerikai centert szerződtettek a helyére (lásd keretes írásunkat), így a lett Kublinával és a szintén amerikai Carsonnal ismét három légióssal rendelkeznek.

Az október 20-i, győri bajnokin megtört a jég, a vendég szegediek hatalmas csatában ugyan, de 72–71-es vereséget szenvedtek Győrben.

A visszatérő Zserzserunova nyerőember lehet vasárnap.  Fotó: Frank Yvette
A visszatérő Zserzserunova nyerőember lehet vasárnap.
Fotó: Frank Yvette

Ezért a kudarcért kellene visszavágni vasárnap, amire meg is van minden esélye a Mediteamnek, hiszen az újszegedi sportcsarnokban ebben a szezonban már sikerült a bajnokesélyes Sopront is két vállra fektetniük.
Akkor pedig még légiósok nélkül szerepelt az együttes, ám azóta a szerb Iva Roglics (aki nem teljesen egészséges a holnapi meccs előtt) és az ukrán Olena Zserzserunova is csatlakozott a kerethez (a napokban az is eldőlt, hogy a télen Szegedről távozó Keller Annamária visszatér egykori csapatához, a Pécshez).

Nehéz sorozat kezdete lesz a holnapi meccs, a Győr elleni találkozó után ugyanis előbb a Sopronhoz, majd a Ferencvároshoz látogatnak Fejesék. A csapatnak sajnos meg kell barátkoznia Laczi Edit hiányával, aki térdszalagsérülése miatt ebben a szezonban már nem léphet pályára, így amíg nem sikerül a helyére új játékost igazolni, hiába érkeztek a légiósok, létszámban nem lettek többen a szegediek.

Igaz, ugyanennyien voltak akkor is, amikor a Sopron ellen a szezon legszebb győzelmét aratták hazai pályán.

Új center Győrben is

A december végén elküldött Abi Olajuwon helyére egy másik amerikai centert, Quanitra Hollingsworth-öt szerződtette a SEAT Lami Véd Győr női kosárlabdacsapata. A klub vezetői elmondták, már korábban is kiszemeltjeik között volt a 22 éves, 196 cm magas középjátékos, aki ősszel a lett TTT Riga együttesében szerepelt, s az Euroligában meccsenként 10 pontot és 10,5 lepattanót szerzett átlagban.

• 1. zehn 2011. január 09. 20:11
    „Sajnos a sport már nem arról szól,hogy egy-egy városban milyen edzői munka vagy játékosnevelés folyik, hanem milyen az adott klub anyagi helyzete. Most a Győré jobb,így ők nyertek. Ha Pusztamérges sportéletét felkarolja egy milliárdos pénzeszsák, akkor vesznek három minőségi amerikai kosarast és megnyerik a bajnokságot.Ennyi.”

Szedeák: nagy kár az első negyedért

Az első negyed megilletődöttsége után méltó partnere volt a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a bajnoki… Tovább olvasom