Angyalföld a pokolban, a Hungerit a mennyben

Minden nagyképűség, fellengzőség nélkül állíthatjuk: nem volt kérdés, melyik együttes nyeri az Angyalföld és a Hungerit-Szentes közül a női vízilabda OB I első tavaszi fordulóját.
Angyalföldi SI DSE–Hungerit-Szentesi VK 2–15 (0–1, 0–5, 1–3, 1–6)
Női vízilabda OB I, 8. forduló. Budapest, Margit-szigeti uszoda,100 néző. Vezette: Marjay, Kun.
Angyalföld: Menczinger M. – Gazdag, Bodócs, Gabula, Takács, Nyeste, Rawstron 1. Csere: Molnár (kapus), Szalontai, Szilvási, Bene, Török 1, Palotás, Herczeg. Edző: Sárközi László.
Hungerit-Szentes: Gundl – Győri 1, HEVESI 2, VAN DER SLOOT 5, Rácz 2, Kövér-Kis 1, Gémes. Csere: Terefou (kapus), Etiebet 1, Magyar 1, Barucz, Vida 1, Dudás 1. Edző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 0/3, illetve 2/8.
Ötméteresből: –, illetve 2/3.
Kipontozódott: Török Zsuzsanna (Angyalföld

A házigazdák győzelem nélkül, a vendégek a második helyről kezdték a mérkőzést. Tóth László edző tanítványai nem sokáig hagyták kétségek között vergődni a hazai szimpatizánsokat, kétszer 8 perc után már 6–0-ra vezettek, és az első fővárosi találatra a 3. negyed közepéig kellett várni (Török szerezte), de ekkor már 1–6 virított az eredményjelzőn. Ez szinte szépségtapasznak sem volt elég, mert az 5 gólt szerző, klasszisát ismét bizonyító holland válogatott, van der Sloot vezérelte Kurca-parti alakulat a folytatásban is percről percre növelte előnyét, nem sokkal a lefújást megelőzően már 15–1 volt a javukra – nem csoda, hogy a szentesiek vezetőedzője, Tóth László is arra emlékezett, az angyalföldiek mindössze 1 gól lőttek. De kettőt, a lefújás előtt Rawstron állította be a végeredményt (szentesi szempontból nézve), 15–2.

Tóth László: – Hoztuk a kötelezőt, és a különbség akár nagyobb is lehetett volna. Ezt követően nehezebb és fontosabb mérkőzések következnek, de mind hazai környezetben, a Széchenyi ligeti uszodában, ami, hiszem, sokat jelent.

Kövér-Kis Réka egy gólt szerzett az Angyalföldi SI ellen. Fotó: Karnok Csaba

).

Algyő-Makó döntő lesz a téli bajnokságban

Szombaton az Algyő, vasárnap a Makó jutott be százszázalékos mérleggel a labdarúgók Csongrád megyei téli bajnokságának fináléjába. Tovább olvasom