2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -3°C | 4°C Még több cikk.

Boldog Szedeák-karácsony: Naturtex-ZTE KK 80-70

Mozgalmas meccsen győzött utolsó 2013-as bajnokiján a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Zalaegerszeg 80-70 (18-16, 21-20, 13-22, 28-12)
Férci kosárlabda NB I A csoport, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Ádám, Farkas, Jurák.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 10/6, LEVY 18/6, HORVÁTH Á. 16/6, Williams 17/3, CSORVÁSI M. 13 Csere: Kiss Zs. 2, Vida 2, Csorvási L. 2, Wirth. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Zalaegerszeg: BOSTON 12/6, Gáspár 2, Kovács Á. 6, Safford 18/3, LEKLI 12 Csere: TEEL 11/3, Kámán 5/3, Kertész, Koma 4. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Bonifert Domonkos, a Szedeák edzője: - Kellett ez a győzelem, a nagy szívünknek és az időnként bemutatott jó játékunknak köszönhetjük, hogy sikerült. A harmadik negyedben lepattanózásban múlt felül bennünket a Zalaegerszeg, az utolsó játékrészben viszont bejöttek a külső dobásaink és a kritikus pillanatokban jobban koncentráltunk.

Völgyi Péter, a Zalaegerszeg edzője: - A végjátékban frissebb volt a Szeged, a kulcspillanatokban mind támadásban, mind védekezésben sokat hibáztunk.

Boldog Szedeák-karácsony: Naturtex-ZTE KK 80-70 - GALÉRIA

IV. negyed (80-70)

10. perc: Jereminov eladja, marad öt pont az előnyből 75-70. Horváth Ákos nyerőember lesz, megint jó a hármasa 78-70. A közönség elkezd ünnepelni. Williams büntetői persze, hogy bemennek! 80-70, ez a vége, nyert a Szedeák, és rájátszást jelentő helyről várja 2014-et!

9. perc: Horváth Ákos, akkor jó a tripla, amikor nagyon kell! 73-68. 104 másodperc van hátra. Jereminov! 75-68!

8. perc: Safford kiegyenlít 68-68. A tripla kijött, de Csorvási visszateszi 70-68.

7. perc: Lekli fejez be egy hosszú támadást 68-66. Most két ránk nézve rossz ítélet, előbb nem kaptunk meg egy faultot, majd jött egy jogos lépéshiba.

6. perc: ezek a Szedeák percei, Csorvási Milán kosara után, 68-64-nél időt kér a ZTE. Safford dob egy homályt...

5. perc: Jereminov remek hármasával 66-64. Gyerünk!

4. perc: Safford, majd Levy 63-62!

3. perc: megint ők a főszereplők, 61-60-ra vezetünk.

2. perc: Levy triplája, majd Williams duplája 57-60.

1. perc: Koma 52-60.

III. negyed (52-58)

10. perc: Williams két büntetőt ront. Lekli 52-56. Háromszor szed támadólepattanót a Zalaegerszeg, majd Horváth Ákosra fújnak faultot. Teel büntetőivel 52-58 az utolsó negyed előtt.

9. perc: Safford zsákol 50-52. Vida büntetői 52-52. Boston, tripla 52-55.

8. perc: gyönyörű kosarat dob Csorvási Milán 48-50. Kiss Zsolt büntetőkből egyenlít 50-50. Fifty-fifty...

7. perc: Kiss Zsolt triplája nem jó. Kimarad két büntető, de Koma bedobja a lepattanót 46-50.

6. perc: Safford kosár plusz büntető 46-45. Leklinél ugyanez 46-48.

5. perc: Horváth tizedik pontját dobja 46-42.

4. perc: kaotikus támadás, nem nagyon tudta senki, hol van a labda... Lekli blokkol, de már leszálló ágban, így megadták Williamsnek 44-42.

3. perc: megy a meccs, mialatt Völgyi Péter edző a pályán ácsorog... Kovács büntetőivel 42-42.

2. perc: nagy játék végén Levy dobja be 42-38. Lekli 42-40.

1. perc: folytatjuk. Csorvási Milán egy büntetőt dob be 40-36. Safford 40-38.

II. negyed (39-36)

10. perc: Levy paskol bele, és szerez ezzel labdát. Villan Levy bal keze, 37-34. Levy kosarával 39-36 a félidő.

9. perc: bravúrkosár Jereminovtól, nagyon kellett 32-34. Williams ziccere 34-34. Zalai időkérés.

8. perc: indulnak a vendégek, Boston fejezi be 30-34.

Jereminov kosara.

7. perc: Boston hármasa is jó 27-30. Williams triplája bent, kiint a nézőtérre egy haverjának 30-30. Kámán 30-32.

6. perc: Gáspár 24-27. Jereminov triplája a sarokból hullik be 27-27.

5. perc: Levy nagy passza után Jereminov ront. Szegedi időkérés. Hatból semmi eddig a szegediek mutatója a triplavonalról. Safford büntetői 24-25.

4. perc: Kiss Zsolt blokkol! Csorvási Levente kosara jó, jön egy büntető is. Kimarad 24-19. Safford 24-21. Boston 24-23.

3. perc: ismét Horváth, jó a tempó 22-19. Kiss Zsolt először a pályán.

2. perc: Horváth megint, elkapta a fonalat 20-19.

1. perc: Kámán hármasa után vezetnek a vendégek 18-19.

I. negyed (18-16)

10. perc: Teelnek rengeteg ideje van, be is vágja a hármast. Egy hatalmas Williams-zsákolás a válasz 16-14. Megint Teel 16-16. Horváth Ákos dudaszavas duplájával 18-16.

9. perc: most mindkét csapat sokat hibázik. Horváth újabb triplája marad ki.

8. perc: Safford triplája jó 14-9. Csorvási remek labdaszerése után eladjuk a labdát, kosár lesz belőle 14-11.

7. perc: addig pörög Levy, amíg dobóhelyzetbe kerül 12-6. Szegedi időkérés. Horváth Ákos a palánk segítségével 14-6.

6. perc: Lekli 10-6.

5. perc: Csorvási Milán nagyot küzd Leklivel, megint ő nyer 10-4.

4. perc: Horváth Ákos triplája kimarad, de labdát szerez.

3. perc: Csorvási Milán ziccere, 6-2. Jól kezdünk. Csorvási veri meg egy az egyben Leklit 8-2. Kovács büntetői 8-4.

2. perc: Jerrel Williams közelijével már 4-0. Lekli büntetőből 4-2.

1. perc: miénk a labda! Levy két büntetője bent 2-0.

17.54: zajlik a bemutatás, körülbelül négyszázan a lelátón, de érkeznek még a nézők.

17.48: a vendégeknél a keretben van a szegedi Puszta Dávid is, aki korábban játszott a Szedeákban, és majdnem vissza is tért, ám szóbeli ígérete után visszakozott.

17.40: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a meccs, ahol a Szedeák győzelemmel kedveskedne szurkolóinak karácsonyra.

– Szeretnénk agresszív, összeszedett, kulturált kosárlabdát játszani, de nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy nyerjük meg a meccset! Szerencsére mindenki egészséges, így teljes kerettel készülünk – mondta lapunknak Bonifert Domonkos vezetőedző. A Szedeák jelenleg a hetedik, azaz rájátszást jelentő helyen áll, ugyanúgy öt győzelemmel, mint a kilencedik Zalaegerszeg. Ebből is látszik, duplán fontos ez a meccs az alapszakasz szempontjából. A bajnokit a delmagyar.hu online tudósítja az újszegedi sportcsarnokból.

Kék Mókus Kupa: sok gólra vágyunk

Három döntő, három izgalmas meccs – többek között ezt kínálja a 27. Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna vasárnap délutáni programja. Tovább olvasom