2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Bravúr a presztízsmeccsen! Presov-Pick Szeged 31-33

Bár nem volt nagy tétje, mégis presztízsmeccs volt a Pick Szeged Presov elleni összecsapása, melyen Katzirzék bravúros győzelmet arattak.
Tatran Presov (szlovák)-Pick Szeged 31-33 (17-16)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Eperjes, 800 néző. Vezeti: Horváth, Marton.
Tatran Presov: Popcsak - Hunyady 11/5, Mazar 3, Urban 1, Radcsenko 4, Mazur 2, Antl 2. Csere: Géczi, Dudás, Mikéci 5, Marusak 1, Kristopans 2, Babjak. Vezetőedző: Ratislav Trtik.
Pick Szeged: Liszkai - Stranovsky, Andjelkovics 5, Herbert 3, Katzirz 11, Zubai, Zvizej 6/2. Csere: Krivokapics 3, Oszmajics, Vancsics 2, Vadkerti 3. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 5/5, ill., 2/2.

A Pick Szeged különösen a második félidőben játszott jól, és magabiztos győzelmet aratott a szlovák bajnok ellen. Liszkai remekelt a kapuban, az első féliődben Danijel Andjelkovics játszott jól, míg a második félidőben Luka Zvizej és Katzirz Dávid vitte a prímet.

60. perc: Antl szépít, 30-33. Időt kér a Pick. Antl, 31-33. Ez a vége, szegedi győzelem!
59. perc: Katzirz, a meccs gólja, 29-33.
58. perc: Hazai hetes, Hunyady, 29-32. Stranovsky, Kopcsak nyer.
57. perc: Mikéci a szélről, 28-31. Katzirz a 10., 28-32.
56. perc: Parádés akció! Nyomozták a labdát a szlovákok, Katzirz, 27-31.
55. perc: Vadkerti a könyörtelen, 27-30. Liszkai újabb ziccert véd, Mazart készíti ki!
54. perc: Hunyady, Liszkai elnézi, 27-29.
53. perc: Zubai hetes harcol ki, Géczi 2 perc. Zvizej magabiztos, 26-29.
52. perc: Újból Hunyady, előtte fault volt... 26-28.
51. perc: Katzirz emberről, 24-28. Hazai hetes, jogos. Hunyady, 25-28.
50. perc: Vonalra lép Hunyady.
49. perc: Támadunk, a Tatran kőkeményen védekezik. Vadkerti estében a levegőben úszva, 24-27.
48. perc: Marusak mellé.
47. perc: Oszmajics csúszik el, megsérül a bokája. Zubai vonalra lép.
46. perc: Vadkerti parádés gól befutásból, 23-26. Babjak 2 perc. Hazai hetes, Hunyady, 24-26.
45. perc: Belemenés itt, belemenés ott. Mienk a labda. Katzirz, 23-25. Katzirz 2 perc. Liszkai bravúr, Mazar ziccerét fogta.
44. perc: Katzirz elemi erővel, 22-24. Hunyady, 23-24.
43. perc: Popcsak könnyedén, Hunyady, 22-23.
42. perc: Eladjuk labdát, Liszkai véd.
41. perc: Mazar, Herbert 2 perc, 21-23.
40. perc: Marusak repül, 20-22. Zivzej beállóból, 20-23.
39. perc: Időt kér a Presov. Kristopans, 19-21. Katzirz betörésből, 19-22.
38. perc: Popcsak véd. Liszkai véd, Vancsics ziccert ront, javít, labdát szerez, Katzirz ziccer, tanár! 18-21.
37. perc: Újabb jó szegedi védekezés.
36. perc: Kristopans talpról, 18-19. Katzirz hasonlóan, 18-20.
35. perc: Katzirz az alsóba, 17-19.
34. perc: Liszkai véd, Krivokapics bomba, hatalmas, 17-18. Először vezetünk! Újabb Liszkai védés. Bravó!
33. perc: Kristopanst blokkolja le Oszmajics, azonban eladjuk a labdát.
32. perc: Herbert ziccer, 17-17. Közben mindkét oldalon volt védés.
31. perc: Támadunk. Katzirz mellé.
Kezdődik a második félidő!
30. perc: Herbert ziccert ront, így a félidőben 17-16-ra a szlovákok vezetnek. Az utolsó perchez tartozik, hogy Andjelkovicsot is mellbe vágják, a két magyar játékvezető mégis a Pick kapitányát figyelmeztetik. A szlovákok nem mennek szomszédba a keménységért.
29. perc: Mazar hetest harcol ki, Hunyady, 17-16.
28. perc: Zvizej ziccer, 16-16. Liszkai véd, majd rosszul indít. Kár.
27. perc: Dávid, azaz Katzirz, 16-15. Vancsics a vonalra lép.
26. perc: Oszmajics blokk. Hunyady, 16-14.
25. perc: Hazai hetes, Hunyady, 15-13. Herbert , 15-14.
24. perc: Radcsenko, Liszkai mellé nyúlt, 14-13. Géczi 2 perc.
23. perc: Zvizej labdát szerez. Herbert egyenlít - parádés támadás után -, 13-1.
22. perc: Katzirz assziszt, Andjelkovics beállóból, 13-12.
21. perc: Belemenés lene, mégis Zubainak 2 perc. Radcsenko a kezek között, 13-11.
20. perc:  Vancsics hetest harcolt ki. Zvizej, 12-10. Zivzej ziccer, 12-11.
19. perc: Mikéci a szélről, 12-9. Időt kért a Pick.
18. perc: Nem szereztünk gólt kettős emberelőnyben! Mikéci vszont igen, 11-8. Liszkai ziccert véd, Vancsics javít, 11-9.
17. perc: Liszkai, majd Popcsak véd.
16. perc: Andjelkovics, 10-8. Dudás 2 perc. Rosszul cserélt a Tatran, újabb 2 perc náluk. Ők 3-an, mi öten. Vancsics ziccerben, telibe Popcsakot.
15. perc: Stranovsky a szélről, Popcsak véd. Tombol a hazai publikum. Mazar üti oldalba Katzirzot. Csak sárga... Pirosat ért!
14. perc: Marusak és Zubai 2-2 perc. Kikéci robog, 10-7.
13. perc: Remek védekezés, mienk a labda. Eladjuk, Mikéci, 9-7.
12. perc: Zvizej is beköszön, 8-7. Potyognak a gólok.
11. perc: Radcsenko talpról, 8-6.
10. perc: Keményen védekezünk, zúg a Tatran. Mazur, 7-5. Krivokapics emelkedik, 7-6.
9. perc: Nincs gól.
8. perc: Mazar remekel, 6-4.  Andjelkovics bombaformában, 6-5.
7. perc: Mazar fordul be, 5-3. Andjelkovics második repülése, 5-4.
6. perc: Katzirz megsérül. Érkezik Oszmajics. Hunyady ziccer, 4-2. Krivopkaics betörésből, 4-3.
5. perc: Popcsak is véd. Herbert blokk.
4. perc: Urban, 3-2. Antl zunder, Liszkai lábbal.
3. perc: Andjelkovis repül, 1-1. Radcsenko, majd Andjelkovics, iszonyatos nagy gól, 2-2.
2. perc: Liszaki védés, majd Mazur zunder, 1-0.
1. perc: A hazaiak kezdenek.

Kicsit késik a meccs, belefér.
Kezdődik a bemutatás, Himnuszokkal. Majd magyarul mutatják be a Pick Szegedet, és köszöntik a közel 20 szegedi drukkert. Előkerülnek a helyieknél is a dobok, végre meccshangulat.

17.48: Pirosban játszik a Pick. Tombol a zene, egyelőre nincs helyi B-közép, így attól nem kell tartani, hogy "felrobban" a csarnok. A nézők csendben ülnek, igaz olyan hangerővel szól a zene, hogy egymás hangját alig hallják a drukkerek.

17.44: Lassan fél ház.

17.41: Dainis Kristopans nem lett kisebb a szegedi meccs óta. A lett légiós több mint két méter magas, nagyobb mint a kézilabdakapu.

17.40: Két magyar játékvezető, Horváth Péter és Marton Balázs vezeti a meccset.

17.28: A Pick Szeged is a pályán. A meccsre 2 euró a jegy!

17.27: A Pick Szeged Zrt. molinója is a pálya mellett feszít.

17.26: A hazaiak jönnek először melegíteni. Egyelőre 100-an a lelátón, de folyamatosan jönnek a szurkolók.

17.25: Petar Nenadics kimarad a keretből, Lele, Simon és Vancsics így bekerül, Dragan Djukics nekik szavaz bizalmat.

17.20: Befutott az első szegedi szurkolói különítmény, Ballai Feriék öten jöttek egy gépkocsival, de már Érdi Zsoltiék kisbusza is a sportcsarnok előtt áll, igaz Zsolték bevetették magukat a központba, mivel a Saris sör remek (1 euró egy korsó!), így biztos, hogy megkóstolják.

17.15: Reggel 7 órakor indult Szegedről a Pick Szeged. Igor Kos továbbra is büntetés alatt, a horvát válogatott ismét kimaradt a keretből, Szegeden maradt. 13 órakor érkezett meg a Kassától 30 kilométerre lévő Eperjesre a csapat. 2005-ben a Ferroép Szeged tekecsapata már járt a városban, az Eperjeshez közeli Nagysárosban rendezték a világkupát, amit meg is nyertek Karsaiék. Akkor Eperjes főterén volt a megnyitó. A város már akkor is szép volt, az eltelt időszakban pedig tovább szépült, rengeteg épületet újítottak fel, szerda kora délután is pezsgő élet volt a településen, sok-sok diákkal. 14 órától a helyi szállodában pihent a társaság, majd a Hoteltől néhány száz méterre lévő csarnokba indult a csapat. A csarnok is új, két oldalán van lelátón, zöld-fehér székek díszitik. Közel 1500-an férnek el benne. Minden helyi sportrajongó Tomás Stranovkyt, a Tatran Presov volt játékosát, a Pick Szeged jelenlegi légiósát kereste. Tomás, a "Gőzmozdony" nagy kedvencnek számított.

Már megérkezett Eperjesre a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely szerdán 18 órától lép pályára a Tatran Presov ellen.

Korábban írtuk

Balatonfüred lett a befutó. A Balaton-parti város lesz a házigazdája az idei magyar kupa négyes döntőnek április 9-én és 10-én.

Hogy jó választás-e a helyszín, azt igazán csak a kézilabda-vezetők tudják, a szurkolók viszont nem boldogok. A füredi csarnok befogadóképessége elég szűkös, csak egy oldalon van lelátó, 712 ülőhely van. Mint ismeretes, a Pick Szeged az elődöntőben éppen a Füreddel csatázik, míg az MKB Veszprém a PLER-rel.

A magyar kupa Final Four még messze van, a Presov elleni bajnoki – a magyar bajnokságba nem számít majd bele az eredmény – viszont nem, hiszen ma 18 órakor a Pick Szeged Szlovákiában lép pályára. Jelentősége nincs a meccsnek, nagy azonban a presztízse, hiszen a Tatran Presov szeretné elkapni a kétszeres magyar bajnokot.

A védekezésen sok múlhat Szlovákiában. Fotó: Schmidt Andrea
A védekezésen sok múlhat Szlovákiában.

Tomás Stranovskynak különös lesz a meccs, a szlovák válogatott szélső idény közben éppen a Tatran csapatát hagyta el a Pick kedvéért. Több szegedi szurkoló is vállalkozik az utazásra, előreláthatólag közel 30-an lesznek ott az eperjesi lelátón.