2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Büntetőkkel vesztett a Pick Szeged - és megóvja a meccset

Negyedszer csapott össze a három győzelemig tartó Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjében a Dunaferr és a Pick Szeged. Ezúttal a Pick büntetőkkel alulmaradt - így szerdán Szegeden játsszák a mindent eldöntő ötödik összecsapást.
Dunaferr–Pick Szeged 35–34 (29–29) (11–16)

Budapest Bank férfi kézilabda liga. Elődöntő, negyedik mérkőzés. Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Dunaferr: Stochl – IVÁNCSIK T. 7, Nagy 2, Tóth, Kemény, Grebenár 2, TÖRŐ 11 (5). Csere: Mikler (kapus), Zubai 1, KUKUCKA 5, Császár 1, Rosta M. Edző: Imre Vilmos.

Pick Szeged: PULJEZEVICS – Berta 5, Krivokapics 6, ANDJELKOVICS, Mezei 2, Ilyés 4, Vadkerti 1: Csere: Szente (kapus), DJURKOVICS, Herbert, BAJUSZ 11 (8), Bendó. Edző: Vladan Matics.

Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 10/8.
Az eredmény alakulása: 2.perc: 0–2, 4. p.: 2–3, 11. p.: 3–8, 17. p. 8–8, 24. p.: 11–12, 40. p.: 16–21, 44. p.: 20–21, 55. p.: 25–28, 57. p.: 27–29.

Szegedi óvás

A Nemzeti Sport információja szerint a mérkőzés után Lele Ambrus, a szegediek ügyvezető elnöke bejelentette, hogy megóvják a mérkőzést. Ennek alapja, hogy a hétmétereseknél nem a szabálykönyv előírásai szerint jártak el. A második sorozatot ugyanis nem a Szegednek, hanem a dunaújvárosnak kellett volna kezdenie.
Most dűlőre kell vinni a továbbjutást - mondogatta a mintegy száz szegedi drukker, aki azért választotta a jelenlétet, hogy együtt ünnepelje az újabb döntőbe jutást kedvenceikkel. De az újvárosi drukkerek is a csapatuk sikerében bíztak, amit egy hatalmas transzparensen a játékosok tudomására is hoztak: „Lehetetlen nincs, ezért várjuk a csodát!"
Mindkét csapat óriási lendülettel kezdte a játékot, úgy mintha már az elején el akarná dönteni az eredményt. A szegedi drukkerek is készültek, amit a példamutatóan hangos biztatásuk bizonyított. A gólpárbajt 3–3-nál Puljezevics büntetőhárítása állította meg. Ez pedig jelzés volt a többiek részére, hiszen ettől kezdve a vendégek szinte alig hibáztak. Amit a védelem nem tudott megoldani, azt hárította Puljezevics. Még emberhátrányból is három gólt szerzett a Pick. A 11. percben időt kért Imre Vilmos edző, s ennek meg is lett a hatása, hiszen a szegedi hibákat, figyelmetlenségeket a Dunaferr gólokra váltotta. Így negyedóra elteltével a vendégek négygólos előnye egyre (7–8) csökkent.

Sajnos megszakadt a szegediek lendülete, sőt öt percig gólképtelennek bizonyultak a támadók is. Rövid ideig tartó összeszedett játék után szegedi szarvashibák következtek. Vadkerti a második százszázalékos helyzetét is elhibázta. Matics edző Bajuszt küldte a bal szélre, aki a harmadik büntetőt is magabiztosan értékesítette. Ha a Tisza-partiak támadásban sokat hibáztak is, de a védekezésük szinte salangmentes volt. Nagyon figyeltek a hazai mesterlövészekre. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a 28. percben Mezeiék négygólos (11–15) előnyre tettek szert, sőt még kettős emberhátrányban is növelni tudták az előnyt.
– Nem jó nekünk ez a 17–12-es vezetés, hiszen Szegeden is ennyi volt, s egyre feljött a Dunaferr – állapította meg a mellettem ülő Lukács János.

Igaza lett, mert az ötgólos vendégvezetés a 37. percre háromra olvadt. De az igazsághoz tartozik, hogy azt is megállapította, mégpedig a mérkőzés kezdete előtt, hogy sokkal könnyebb dolguk lesz a szegedieknek Dunaújvárosban. A szegedi drukkerek lelkesedése ismét átragadt a játékosokra is, s két perccel később már ismét visszaállt az a tisztes távolság. Hamar gondoltuk azonban a biztos sikert. A hagyománynak megfelelően feltámadt a hazai csapat. Emberhátrányból is sikerült nekik két gólt lőniük, ugyanakkor Krivokapics kihagyta a büntetőt. A 40. percben megszerzett 16–21-es szegedi vezetés a négy hazai találatnak köszönhetően 20–21-re csökkent. Puljezevics bravúrja azonban jókor jött, mert Krivokapics bombagóllal igyekezett jóvá tenni a korábbi hibáját. Nagyon akarták a sikert a Pick-játékosok, s ezért igyekeztek is minden erejüket mozgósítani. Sajnos a 47. percben a vendégek egyik legjobbja Berta gólszerzés közben megsérült, de a helyére beálló Bendó sem volt teljes értékű harcos, mert ő pedig a szerdai összecsapáson húzódott meg a térdén. A négy gólnál tartó Berta egy kis ápolás után visszatért a pályára. Imre Vilmos kétgólos szegedi vezetésnél megpróbálta játékosainál az utolsó tartalékokat is mozgósítani, s ez sikerült is, hiszen másfél perccel a mérkőzés vége előtt a Pick csupán egy góllal, 28–29, vezetett. Berta eldönthette volna a mérkőzést 30 másodperccel a vége előtt, azonban Stochl lábát találta el tiszta helyzetben. Nem úgy Iváncsik, aki kiegyenlítette a hátrányt.

A versenykiírásnak megfelelően következtek a büntetők. Krivokapics belőtte, ugyanakkor Iváncsik lövését Puljezevics fogta. Berta is jól büntetett, mint ahogyan Nagy is. Ilyés sem tudta értékesíteni a lehetőségét, s ezzel ismét iksz volt az állás. Majd következett ismét Puljezevics bravúrja, aki Kukucka hétméteresét hárította. Andjelkovics hiába cselezett, hibázott, s ismét egyenlő volt az állás. Császár lövésével sezmben tehetetlen volt Puljezevics. Következtek az utolsó emberek. Bajusz célba talált. Törő is bevette a kaput. Így az első hibázóig tartott az idegek harca. Bajusz kezdte az újabb ráadást, sikerült a bogyót a hálóba juttatnia. Császár ugyanezt tette a másik oldalon. Majd Krivokapics örült a góljának. Törő is ugyanezt tette. Berta ugyanúgy, mint a mérkőzésen most is döntő pillanatban hibázott, de Nagy keze nem remegett meg, így szerdán következik az ötödik, mindent eldöntő találkozó Szegeden.

Nincs irigylésre méltó helyzetben a Vásárhelyi Kosársuli

Nincs irigylésre méltó helyzetben a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli élvonalbeli férfi… Tovább olvasom