2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Drahos fantasztikus formában játszik

Továbbra is veretlen a Kosársuli: hét bajnoki és két kupagyőzelem Drahosék eddigi mérlege. A vásárhelyiek irányítója az utolsó három bajnokin 121 pontot dobott.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Debreceni Egyetem 105–74 (32–17, 21–14, 21–19, 31–24)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Tamás, Domokos.
Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 48/15, Elek 2, NYILAS 14/3, KOVÁTS 14, Kukla. Csere: TIGYI 21/3, Vas 2, Szilágyi, Csorba 4. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

A vendégcsapat az A csoportos Vadkakasok fiatal reménységeiből állt, és eddigi mérkőzéseik alapján a legjobban védekező csapatok közé tartozott. A Hódtói Sportcsarnokban ez nem látszott – Drahosék ugyanis szenzációs támadójátékukkal gyorsan eldöntötték a meccset. A vásárhelyi irányító néhány perc alatt megszórta magát (21–10), majd következtek a csereként beállt Tigyi percei, 42–19. A vendégek nem adták fel, és gyors támadásaik végén jó néhány szép kosarat szereztek, de hiába: Kováts zseniális zsákolásaival 53–31-re végződött a félidő. A szünet után „leült" kicsit a játék, csak Nyilas tudott betalálni, míg a debreceniek sorra dobták a pontokat, 60–43.

A Kosársuli időkérése hasznos volt, ismét szervezett támadások következtek – és újra nőtt az előny, 70–47. Az utolsó negyed egyik fél részéről sem a védekezésről szólt, igaz ebben a sok csere is szerepet játszott. A vásárhelyiek közül mindenki eredményes volt – különösen Kováts és Drahos. A 100. pontot ezúttal a kiváló irányító dobta, aki boldogan fizette – mindig a 100. pontot dobóé ez a kötelesség – a meccs után a karton sört a csapatnak.

Újabb hazai mérkőzését is biztosan nyerte a Bodrogi Bau, ezúttal is fölényesen, helyenként igen látványos játékkal. A nézők elégedetten tapsolhattak a végén.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Debreceni Egyetem 66–75 (20–16, 18–18, 11–20, 17–21). Kosársuli: Szi-
lágyi 9, Vas 20/3, Kispál 1, Lencse 6, DANI L. 23/12. Csere: Komáromi 7/3.

A vásárhelyi fiatalok tartalékos csapata nem boldogult az élmezőnyhöz tartozó debreceniek ellen. A Kosársuli 4 győzelemmel és 3 vereséggel a középmezőnyben van.